Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Wracamy - ostatnie przygotowania
Wracamy - ostatnie przygotowania Drukuj
Czas zimowych ferii upłynął pod znakiem intensywnych prac porządkowych i organizacyjnych mających na celu przywrócenie szkoły do przyjęcia uczniów i nauczycieli z początkiem drugiego semestru.
Wnętrze budynku głównego zostało gruntownie posprzątane po pracach remontowych i modernizacyjnych. We wszystkich klasach ustawione są meble i większość wyposażenia. Brakuje trochę stoliczków i krzesełek uczniowskich. Prawdopodobnie nie wszyscy uczniowie będą mogli od początku drugiego semestru skorzystać z szafek. Po dokładnej analizie potrzeb brakujące wyposażenie będzie sukcesywnie zamawiane.
Problemem - ze względu na warunki pogodowe - okazało się uporządkowanie placu przed szkołą. Z pomocą pospieszyli, jak zawsze niezawodni, rodzice.  Ponadto pan Burmistrz poprosił do Rogotwórska pracowników drobińskiego Remondisu i druhów strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Drobinie oraz skierował do pomocy dwie panie z prac interwencyjnych.
Najpierw panowie Marek Siejka, Janusz Jaszczak i Bogdan Górecki, z pomocą
ciężkiego sprzętu, usunęli częściowo zlodowaciały, częściowo roztopiony śnieg.
Następnie próbę oczyszczenia terenu podjęli pracownicy Remondisu z Drobina.
Na końcu strażacy zmyli większość pozostałego po pracach remontowych błota.
Kilkanaście zdjęć wykonanych przez dyrektora szkoły, pokazujących piątkowe (26 stycznia) prace, można obejrzeć w albumie Wracamy - ostatnie przygotowania.
Sprawy organizacyjne:
Dowożenie
Uczniowie z Nagórk Dobrskich, Warszewki, Wrogocina, Małachowa i obydwu Sokolnik będa rano dowożeni do szkoły. Problemem jest przejazd autobusu drogą z Wrogocina do Małachowa i dalej z Małachowa do Sokolnik. Najprawdopodobniej autobus jadąc z Drobina wjedzie do Nagórk i Wrogocina, skąd powróci do drogi krajowej nr 10 i w Rogotwórsku skręci do Małachowa, wypuszczając uczniów przy bramie szkoły. Następnie - w Małachowie - zabierze uczniów i spróbuje pojechać przez Sokolniki. Jeśli się nie uda, to wróci do Rogotwórska i do Sokolnik pojedzie krajową dziesiątką.
Powrót autobusem PKS
Uczniowie z Nagórk, Warszewki i Wrogocina bedą mogli wracać autobusem PKS tak, jak to było w poprzednich latach. Zostały wykupione bilety miesięczne na luty. Niestety przez ostatnie trzy dni stycznia uczniowie odjeżdżający autobusem muszą wykupić bilet za gotówkę. Nie wszyscy będą mogli zdążyć na autobus. Uczniowie najstarszych klas będą kończyli zajęcia już po jego odjeździe.
Obuwie na zmianę
W obecnych warunkach, w czasie trwania zajęć szkolnych, uczniowie nie będą wypuszczani na zewnątrz budynku szkolnego. Posiłki będą podawane w świetlicy i w pomieszczeniach oddziałow przedszkolnych. Wszyscy uczniowie powinni mieć obuwie na zmianę. Mogą to być buty do zajęć wychowania fizycznego. Jeszcze przez pewien czas nie będzie dostępna sala gimnastyczna. Prace remontowe dobiegają końca, ale potrwają jeszcze kilka lub kilkanaście dni.
Plan zajęć
Tygodniowy rozkład zajęć jest już prawie ułożony. Potrzebnych jest jeszcze kilka uzgodnień z nauczycielami, którzy pracują w innych szkołach. Plan na trzy pierwsze dni nauki po feriach jest dostępny na stronie szkoły.