Turniej piłki nożnej w Nowej Górze Drukuj
W czwarkowe popołudnie, 5 kwietnia 2018 r. w Nowej Górze rozegrany został towarzyski Turniej Piłki Nożnej Chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych. W turnieju wzięła udział reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Jutrzenka. 
Tym razem chłopcy zaprezentowali się o wiele lepiej niż w poprzednim turnieju Tymbarku. Wprawdzie ulegli gospodarzom z Góry, ale pokonali znacznie wyżej notowany zespół Orlęta Baboszewo.
Piłka w siatce! Radość drużyny ze zdobytej bramki. Fot. Magdalena Siejka
W turnieju wystąpiły cztery zespoły: dwa z Baboszewa, z Rogotwórska i gospodarze z Nowej Góry.
Chłopcy z Rogotwórska przegrali z gospodarzami 1 : 4, zremisowali z drugim zespołem Orląt Baboszewo 1 : 1 i pokonali pierwszy zespół Orląt 2 : 1.
Wyniki te zapewniły im zajęcie trzeciego miejsca.
Zaproszenie na turniej wystosował zaprzyjaźniony ze szkołą w Rogotwórsku znany popularyzator sportu pan Zbigniew Pawłowski, który niedawno pokazywał uczniom z Rogotwórska koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski.
Chłopców do drużyny na turniej wybrał i poprowadził w meczach nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski.
Szczególne słowa podziękowania skierować trzeba do dwóch mam zawodników. Pani Magdalena Siejka i pani Małgorzata Giszczak zawiozły uczniów do Góry i dopingowały ich w czasie gry. Ponadto pani Magdalena Siejka wykonała kilkadziesiąt zdjęć, które można oglądać w albumie Turniej piłki nożnej w Nowej Górze.