Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Integracyjne popołudnie z Cieszewem
Integracyjne popołudnie z Cieszewem Drukuj
W piątkowe popołudnie, 25 stycznia 2018 r., już po zakończeniu zajęć dydaktycznych pierwszego semestru, szkołę w Rogotwórsku odwiedziła grupa uczniów z najstarszych klas Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie.
Po krótkim powitaniu rozpoczął się program rekreacyjno-rozrywkowy złożony z tradycyjnych konkurencji typu: taniec wokół krzeseł, taniec na coraz mniejszej powierzchni (skladana gazeta), taniec z balonikiem i "ręka do ręki". Ponadto uczniowie mogli wylosować karnawałowe gadżety i tańczyć w nich w kolejnej zabawie.
Program przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawczyni, pani Idalii Dymek. Dekorację sali gimnastycznej wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Anety Krysińskiej, wykorzystując jej pomysły i wykonane przez nią elementy dekoracyjne.
Dla wszystkich uczestników wspólnej zabawy rodzice rogotwórskich uczniów przygotowali poczęstunek, tak by nikt po intensywnych tańcach nie czuł głodu ani pragnienia. Należy się im za to serdeczne podziękowanie.
Po wyczerpaniu programu rekreacyjno-rozrywkowego uczniowie zaprzyjaźnionych szkół bawili się w rytmie dyskotekowych utworów.
Kilkanaście zdjęć ze wspólnej zabawy - niestety nie najlepszej jakości - wykonanych przez samych uczniów, można obejrzeć w albumie Integracyjne popołudnie z Cieszewem.