Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj
W piątek, 4 października 2019 r. Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta ogólnoświatowa akcja, wymyślona w Polsce, organizowana jest pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Szkolna Komisja Egzaminacyjna; uczniowie klasy piątej:
Zuzanna Sawicka, Łukasz Dłużniewski i Bartosz Myśliński.
Akacja, której szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki, pani Sylwia Prymuszewska, poprzedzona była przypomnieniem sobie przez uczniów tabliczki mnożenia. W tym celu uczniowie wykonali i rozwiesili na szkolnych korytarzach małe plakaty z przykładami tabliczki mnożenia.
Sam egzamin odbywał się w formie pisemnej. Uczniowie losowali zadania i musieli podać prawidłowy wynik. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich przykładów upoważniało do uzyskania tytułu Eksperta i otrzymania stosownej odznaki.
Tytuł Eksperta zdobyli:
Grzegorz Łaciński z kl. III; Błażej Bauszewski, Łukasz Dłużniewski, Bartosz Myśliński, Zuzanna Sawicka i Julia Wachowska - wszyscy z kl. V; Krystian Ciarka, Oliwia Korzeniewska, Amelia Kuśmierowska i Anna Szafran - wszyscy z kl. VI; Aleksandra Błaszkowska, Daria Brzezińska, Weronika Charzyńska, Rafał Łuniewski, Dawid Mich, Kacpetr Siejka, Maja Szczepańska, Adam Szczygielski, Adam Walerowicz, Wioletta Walerowicz i Julia Wierzbicka - wszyscy z kl. VII; Justyna Chotomska, Damian Jaszczak, Krystian Kuśmierowski, Jakub Siejka i Zuzanna Wierzbicka - wszyscy z kl. VIII.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w albumie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.