Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Odwiedziny cmentarzy
Odwiedziny cmentarzy Drukuj
Na cmentarzu parafialnym w Drobinie pochownay jest przedwojenny kierownik Szkoły Powszechnej w Rogotwórsku Józef Kościuch.
 
W środę, 30 października 2019 r. uczennice klasy ósmej Ewelina Tręmbińska i Zuzanna Wierzbicka wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, paniami Idalią Dymek i Anetą Krysińską uporządkowały jego grób, postawiły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka lat temu grób został zdewastowany. Wyrwane zostały stalowe pręty z obramowania grobu. Sprawca prawdopodobnie sprzedał je w punkcie skupu zlomu. Dyrektor szkoły zgłosił sprawę policji.
Te i kilka innych zdjęć wykonanych przez panią Anetę Krysińską podczas pobytu delegacji szkoły na drobińskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.
W czwartek, 31 października, dzieci z Punktu Przedszkolnego i uczniowie klasy trzeciej, wraz ze swoimi paniami, wybrali się na spacer po cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku.
 
 Pomodlili się przy grobie księży proboszczów
oraz zapalili znicze na grobach swoich najbliższych.
Kilkanaście zdjęć wykonanych przez panie Annę Skonieczną i Emilię Sadowską podczas pobytu dzieci przedszkolnych i uczniów klasy trzeciej na rogotwórskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.