Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Zdalne nauczanie
Zdalne nauczanie Drukuj
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pana ministra Dariusza Piontkowskiego na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl zostały założone konta dla każdego ucznia i dla każdego nauczyciela naszej szkoły. Żeby można było z tych kont korzystać, każdy z Was musi się zalogować. Potrzebne są więc login i hasło. Otrzymaliśmy je również dla każdego z Was. Musimy je teraz każdemu z Was przekazać.
Dlatego bardzo proszę (powinienem napisać: zobowiązuję) każdego z Was Uczniowie i każdego z Was drodzy Rodzice - jeśli dziecko nie ma założonego konta pocztowego - o przysłanie na adres poczty elektronicznej szkoły: sprogotw@poczta.onet.pl prośby o udostępnienie loginu i hasła do konta na platformie epodreczniki.pl.
Chodzi o to, że do większości z Was nie mam adresu mailowego i nie mogę Wam tych danych wysłać. Zarówno login, jak i hasło to kilkunastoznakowy ciąg cyfr albo ciąg cyfr i liter. Jeśli będziecie mieli go w Waszej poczcie, to po prostu skopiujecie i wkleicie do okienka logowania. Poza tym muszę wysłać Wam kilkunastostronicową instrukcję postępowania.
A zatem proszę: na adres mailowy szkoły niech każdy z Was napisze: "Proszę o login i hasło." I koniecznie niech się podpisze imieniem i nazwiskiem. W jednym mailu może być prośba dotycząca wszystkich dzieci z jednej rodziny; wtedy zamiast jednego imienia i nazwiska piszecie dwa lub trzy. Jeżeli ktoś z Was wysyłał wcześniej do szkoły wiadomości, to jego adres program pocztowy zapamiętał i na ten adres wyślę mu dane logowania.
Uważam, że uruchomienie tych kont, a następnie zapoznanie się z ich funkcjonowaniem może potrwać kilka dni. Obawiam się, że nie wszyscy będą w stanie to zrobić. Dlatego utrzymujemy jeszcze dotychczasowy system przekazywania Wam materiałów i zadań.
Bardzo proszę: spróbujmy skorzystać z tego nowego narzędzia, jakie zostało nam udostępnione.
Waldemar Grodkiewicz