Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Konta pocztowe dla każdej klasy
Konta pocztowe dla każdej klasy Drukuj
Drodzy Uczniowie!
Tylko niektóre z rozwiązywanych w domach zadań mogliście dotychczas przesyłać nauczycielom do sprawdzenia. Tak na prawdę, to dopiero od wczoraj mamy podstawę prawną do sprawdzania Waszych prac. Napisałem wczoraj, że utrzymujemy na razie dotychczasowy system przekazywania Wam materiałów, zadań i ćwiczeń poprzez ich zamieszczanie na stronie internetowej szkoły. Pracę na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl będziemy starali się wdrożyć w najbliższym czasie.
Od dziś dajemy Wam możliwość przesyłania prac na specjalnie w tym celu utworzone konta poczty elektronicznej.
Każda klasa otrzymuje swoje konto. Adresy tych kont mają prostą budowę, są łatwe do zapamiętania i do identyfikacji przez każdego ucznia, rodzica i nauczyciela.
Adres jest prosty: w pierwszej części ma dwa wyrazy oddzielone kropką: "prace.uczniow". Nie ma ó kreskowanego. W drugiej części cyferka oznaczająca klasę i słowo "klasy". Czyta się więc prosto i przejrzyście, np.: "prace uczniów piątej klasy". Dalej oczywiście @ i nazwa domenowa serwera.
Drodzy Uczniowie!
Zwracam się do Was o przesyłanie w różnych formach dokumentów potwierdzających Waszą aktywność. Mogą to być zdjęcia, wypełnione i zapisane karty pracy, jeśli podane były w formacie umożliwiającym edycję, skany (zrzuty ekranu), wykonane przez starszych prezentacje, plakaty i inne dokumenty.
Bardzo Was proszę, postarajcie tak zapisywać nazwy dokumentów, żeby jednoznacznie identyfikowały temat pracy. Postarajcie się także wpisywać w temacie wiadomości nazwę przedmiotu. Nauczycielom będzie łatwiej odnaleźć poszczególne prace.
Na koniec adresy:
  • prace.uczniow.2klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.3klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.4klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.5klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.6klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.7klasy@gmail.com
  • prace.uczniow.8klasy@gmail.com 
Szanowni Rodzice!
Nie wszyscy uczniowie mają swoje konta poczty elektronicznej. Pomóżcie im albo takie konta założyć, albo udostępnijcie im swoje.
Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości ten system nam zadziała.
Waldemar Grodkiewicz