Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Koronawirus - cd. Mała poprawka
Koronawirus - cd. Mała poprawka Drukuj
Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły!
Po konsultacji z panią Kierownik Sekcji Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku informuję, że kryteria bezpośredniego kontaktu z zakażoną uczennicą spełniają jedynie uczniowie klasy ósmej i nauczyciele prowadzący zajęcia lekcyjne lub inne z uczniami klasy ósmej w dniach 8 i 9 października.
Tak więc tylko uczniowie klasy ósmej pozostaną na kwarantannie do najbliższego poniedziałku, to jest do 19 października włącznie.
 
Poprawka: uczniowie klasy ósmej pozostają w trybie nadzoru epidemiologicznego.
W trybie kwarantanny pozostają jedynie członkowie rodziny zakażonej uczennicy.
20 października - jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego -  wszyscy wracamy do szkoły.
Rodzice uczniow klasy VIII pozostają przez te dni w tzw. nadzorze epidemiologicznym (nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażoną), a nie w kwarantannie.
 
Uczniowie pozostałych klas nie są objęci kwarantanną ani nadzorem epidemiologicznym i powinni normalne uczestniczyć w zajęciach szkolnych.
Jest jednak problem nauczycieli. Po dokładnym przeanalizowaniu kontaktów z zakażoną uczennicą dziesięcioro nauczycieli do poniedziałku 19 października również pozostanie w tzw. nadzorze epidemiologicznym. Zorganizowanie zastępstw za tych nauczycieli nie jest możliwe.
W tej sytuacji po konsultacji z panią Wizytator w Delegaturze Kuratorium w Płocku i z panią Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin, na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji roku szkolnego, wprowadzam trzy dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych: czwartek - 15 października, piątek - 16 października i poniedziałek - 19 października. Bardzo proszę rodziców o wyrozumiałość i nieprzysyłanie w te dni dzieci do szkoły.
Dodatkowe dni wolne obejmują także dzieci z Punktu Przedszkolnego. One również w czwartek, w piątek i w poniedzialek nie mają zajęć.
Pracownicy administracji i obsługi pracują w piątek i w poniedziałek normalnie.
Zajęć projektowych w sobotę nie będzie.
A naszej chorej uczennicy serdecznie życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.
W. Grodkiewicz