Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Dwie wiadomości
Dwie wiadomości Drukuj
Pierwsza dotyczy organizacji dowożenia, druga naszej chorej Wioletki.
 
A zatem zacznijmy od tej drugiej.
Jeśli stan zdrowia dzisiaj wieczorem (16 października) i w nocy się nie pogorszy, jeśli gorączka nie zaatakuje, to jutro Wioletka z mamą wracają do Płocka. 
Wioletko, jesteśmy z Tobą. Trzymaj się! Będzie dobrze!
 
W poniedziałek wracają przepisy nakazujące przewożenie w środkach publicznej komunikacji tylu pasażerów, ile wynosi połowa wszystkich miejsc w autobusie. Jest więc problem: w naszej szkole z dowozu korzysta - przynajmniej formalnie - 41 dzieci przedszkolnych i uczniów klas I - VIII. Trzeba więc tę grupę podzielić na dwie grupy, a autobus musi wykonać dwa kursy.
Propozycja jest następująca.
W pierwszym kursie autobus zabiera wszystkie dzieci z Nagórk i troje z Warszewki. Ci ostatni czekaliby na autobus na przystanku przy drodze krajowej nr 10, a nie jak dotychczas na drodze do Wrogocina.
Po zostawieniu tych pasażerów przy szkole autobus wraca drogą przy posesjach państwa Wróblewskich i Kapowickich do Wrogocina i następnie zbiera dzieci tak, jak dotychczas z Wrogocina, Małachowa i Sokolnik.
W pierwszym kursie autobus miałby na pokładzie 19 pasażerów, w drugim 22.
Pojawia się jednak problem czasu potrzebnego na wykonanie drugiego kursu. Ten czas to około pół godziny.
Rozważamy kilka rozwiązań. Konsultuję je z nauczycielami i z odpowiedzialną za organizację dowożenia panią Agnieszką Marciszewską.
Mam nadzieję, że uda się nam i ten problem pokonać.
Bardzo proszę o zaglądanie na stronę szkoły. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to mamy jeszcze na podjęcie decyzji poniedziałek wolny od zajęć.
O podjętych decyzjach będę infornował.
 
Pozdrawiam serdecznie. Waldemar Grodkiewicz