Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Wycieczka do Płocka
Wycieczka do Płocka Drukuj

28 września (we wtorek) uczniowie klas: VI, VII i VIII wraz z paniami Martą Berdyńską, Idalią Dymek i Sylwią Prymuszewską byli na wycieczce w Płocku.

Pierwszym punktem programu była zabawa w kręgielni, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją celność rzutu, trafiając kulą w kręgle. Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios. Tam uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat przyjaźni, a następnie obejrzeli film „Jak rozmawiać z psem”. Opowiadał on o wielkiej przyjaźni chłopca o imieniu Olivier z psem Henrym. Film ten był pełen humoru i ciekawych zwrotów akcji.

Kolejnym punktem programu były lekcje w Muzeum Mazowieckim. Uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w lekcji  „X wieków Płocka”. Mieli okazję zobaczyć zmiany, jakie zachodziły w  Płocku w przestrzeni Mazowsza, Polski i Europy. Natomiast uczniowie klasy VIII uczestniczyli w lekcji „Secesja”. Mogli wówczas zobaczyć największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej.

Ostatnim punktem programu był posiłek w restauracji McDonalds.

Kilkanaście zdjęć z wycieczki, wykonanych przez panie Martę Berdyńską i Sylwię Prymuszewską można obejrzeć w albumie Wycieczka do Płocka.