Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Drukuj

Z okazji przypadającej rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w naszej szkole powstała gazetka tematyczna. Przypomniała ona nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Świętując ten dzień zorganizowaliśmy tzw. „Błękitny Marsz”, który był symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są przestrzegane.

  

Kolejną aktywnością w naszej szkole w związku z tym świętem było wykonanie plakatów przedstawiających prawa dziecka. Uczniowie klas starszych podczas pracy w grupach usystematyzowali zdobytą wiedzę o prawach dziecka zapisanych w Konwencji.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.