Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Pomoc przedlekarska i nie tylko - warsztaty w szkole
Pomoc przedlekarska i nie tylko - warsztaty w szkole Drukuj
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej "Młodzi Razem" w porozumieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku realizuje projekt pod nazwą "Bezpiecznie w Regionie Płockim". Jednym z realizowanych zadań w tym projekcie są warsztaty "Moja bezpieczna droga do szkoły".
 
Próba zewnętrznego masażu serca w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Fot. Paulina Wieszczyńska
We wtorek, 12 listopada 2013 r. warsztaty zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas I - VI. Uczestnicy zostali poinformowani o tym, jak zachować się w sytuacji, gdy widzimy człowieka leżącego na ulicy. Co robić, by skutecznie mu pomóc. Jak ocenić jego stan, jak prowadzić akcję przywracania krążenia i oddychania oraz jak wezwać pomoc. Ponadto zawodowi ratownicy, panowie Andrzej Dębski i Jacek Rekus pokazali sposób ułożenia poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i sposób postępowania w przypadku zakrztuszenia i zachłysnięcia. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które można umieścić na ubraniu w celu poprawienia widoczności po zmroku.
Społeczność szkolna serdecznie dziękuje wyżej wymienionym ratownikom oraz pani Iwonie Marczak, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej "Młodzi Razem", za zorganizowanie i przeprowadzenie tych interesujących i pożytecznych zajęć.
Zdjęcia z warsztatów, wykonane przez Mateusza Leszczyńskiego i Paulinę Wieszczyńską, można obejrzeć w galerii, w albumie "Pomoc przedlekarska".