Strona główna arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Wrócimy
Wrócimy Drukuj
W piątek, 29 września 2017 r. przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą, panią Beatą Brzezińską, oraz dyrektor szkoły zostali przyjęci przez Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, pana Andrzeja Samoraja.
Powodem spotkania były niepokojące informacje przekazywane nieoficjalne przez niektóre osoby uczestniczące w zebraniach sołeckich i w sesji Rady Miejskiej, jakoby remont budynku głównego celowo był odwlekany przez władze gminy, a uczniowie mający zajęcia w szkole w Drobinie pozostać mieliby w niej na stałe.
Informacje te są całkowicie nieprawdziwe. Niewykluczone, że celowo rozpowszechniane są przez osoby nieprzychylne władzom gminy.
Pan Burmistrz zapewnił delegację rodziców i dyrektora, że wykonana została dokumentacja prac remontowych budynku głównego. Bardzo poważnym problemem opóźniającym rozpoczęcie prac jest po prostu brak wykonawcy. Zbliża się koniec roku i firmy budowlane realizują wcześniej podjęte zobowiązania. Pan Burmistrz rozmawiał z przedstawicielami sześciu firm, zachęcając ich do przyjęcia zlecenia prac remontowych. Wszyscy odmówili.
Nie jest również prawdą jakoby ktokolwiek planował umieszczenie rogotwórskiej szkoły na stałe w Drobinie. Najlepszym tego dowodem jest wzmożone tempo planowych prac remontowych budynku sali gimnastycznej, jakie dało się zauważyć w ostatnich dniach.
W sobotę, 30 września na murach stanęły prawie
wszystkie dźwigary stropowo-dachowe.
Na znacznej części obwodu budynku wykonane
zostały wzmocnienia, izolacja i ocieplenie fundamentów.
Remont budynku jest wprawdzie opóźniony, ale opóźnienie to wynika jedynie z warunków atmosferycznych. Częste opady we wrześniu skutecznie hamowały prace remontowe zwłaszcza w wykopach wokół fundamentów, gdzie gromadziła się woda.
Są trudności, których nie da się pokonać dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jedno jest pewne: wladze gminy czynią wszystko, co w ich mocy, by remont budynków zakończyć jak najszybciej. 
Uważam, że podejmowane starania trzeba ocenić pozytywnie.
Do podziękowań, jakie wypowiedziałem na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, skierowanych do pana Burmistrza Andrzeja Samoraja i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Drobinie pana Bogdana Banaszczaka, chciałbym dołączyć jeszcze jedne.
Pragnę podziękować byłemu uczniowi szkoły w Rogotwórsku, panu Sławomirowi Sobieckiemu, który z ramienia Pana Burmistrza nadzoruje prace remontowe. A tak naprawdę nie tylko nadzoruje, ale często włącza się fizycznie, pomagając pracownikom ekipy budowlanej, co na załączonych zdjęciach można zaobaczyć.
Waldemar Grodkiewicz
 
Więcej zdjęć pokazujących przebieg ostatnich prac można obejrzeć na kolejnych stronach albumu Remont budynku pomocniczego.