Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Korekta planu zajęć
W związku z odejściem na zwolnienie pani Eweliny Benkie, z dniem 15 stycznia 2019 r. ulega korekcie Tygodniowy rozkład zajęć. Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej w klasie trzeciej w czasie zwolnienia pani Benkie poprowadzi pani Aneta Krysińska.
Nie zmienia się liczba godzin zajęć edukacyjnych w poszczególnych dniach. Zmienia się jedynie ich układ i kolejność w poniedziałki i w czwartki.
Nowy plan dostępny jest po kliknięciu w link: Tygodniowy rozkład zajęć lub w miniaturkę w panelu bocznego menu, tak jak dotychczas.
 
 
 
WOŚP 2019 kwestowaliśmy

Dziewięcioosobowa grupa szkolnych wolontariuszy kwestowała tradycyjnie, przed kościołem po pierwszej i drugiej Mszy św.

Przemiłą niespodziankę sprawiła wolontariuszom mama jednego z uczniów, pani Magdalena Siejka stawiając do dyspozycji kwestujących pokaźną porcję faworków. Dziękujemy!

Więcej zdjęć w albumie WOŚP-2019.

 

 
Podziękowanie za zakup kserokopiarki
W środę, 9 stycznia 2019 r. przewodnicząca Rady Rodziców i dyrektor szkoły przekazali podziękowanie sołtysom i przedstawicielom Rad Sołeckich z Rogotwórska i Sokolnik za sfinansowanie zakupu kserokopiarki.
Podziękowania odebrali: pani Hanna Kuśmierowska, sołtys wsi Sokolniki
i pan Wojciech Stołowski, sołtys Rogotwórska. Towarzyszyli im
członkowie Rad Sołeckich: pan Wojciech Tręmbiński z Sokolnik
i pan Stanisław Wróblewski w Rogotwórska. Fot. Beata Brzezińska
 
 
 
Serce ze śniegu
Serce. To takie miejsce w człowieku, które często utożsamiane jest ze źródłem uczuć, wiary, życzliwości i wszystkiego tego, co w postępowaniu człowieka, co w jego stosunku do innych i do świata uważane jest za najlepsze...
I ten symbol uczniowie najstarszych klas - wraz z księdzem
Proboszczem - postanowili pokazać w sposób z jednej strony
tradycyjny, z drugiej oryginalny, zimowy i nieco dowcipny.
A przy okazji ulepili bałwana. Jak wyszło? Pokazali na zdjęciach dostępnych w albumie Serce ze śniegu.
 
 
 
Sukces Amelki Korzeniewskiej

Wśród zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową w Płocku znalazła się Amelia Korzeniewska, uczennica klasy drugiej.

 

Nagrodzona praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem wychowawczyni, pani Emilii Sadowskiej. Serdeczne gratulacje!

Pełna lista zwycięzców konkursu została opublikowana na stronie internetowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Płocku.

 

 
Jasełka w kościele
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku przedstawili jasełka w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rogotwórsku.
Zespół szkolnych jasełkowych aktorów. Fot. Zuzanna Tomaszewska
To, i więcej zdjęć, wykonanych podczas jasełkowego przedstawienia przez uczennicę klasy szóstej Zuzannę Tomaszewską można obejrzeć w albumie  Jasełka w kościele - 6 stycznia 2019 r.
 
 
 
Podziękowanie za wyjazd do Konina
Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drobinie pana Adama Zbigniewa Kłosińskiego, przed rozpoczęciem obrad w dniu 27 grudnia 2018 r., delegacja Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka" mogła przekazać podziękowania panu Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej, którzy dofinansowali wyjazd na Mikołajkowy Puchar Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami do Starego Miasta koło Konina.
Podziękowania od małych karateków i ich trenera pana Marcina Gajewskiego otrzymali:
Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj oraz Radni: pani Agnieszka
Bucior i panowie Wiceprzewodniczący Rady: Mariusz Lewicki i Andrzej Wawrowski.
Podziękowania zostały także przekazane panu Jarosławowi Gierczakowi i państwu Ewie i Konradowi Głażewskim.
To i więcej zdjęć wykonanych przez Sekretarz szkoły, panią Wioletę Wawrzyńską można obejrzeć w albumie Podziękowanie za wyjazd do Konina.
Obszerną dokumentację filmową z wyjazdu na Mikołajkowy Puchar Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami można obejrzeć klikając w link Filmy ze Starego Miasta koło Konina.
 
 
 
Jasełka szkolne
Z inicjatywy wychowawczyń klas trzeciej i czwartej, pań Eweliny Benkie i Bogumiły Sawickiej, w piątek 21 grudnia 2018 r. wystawione zostały Jasełka. Zagrali w nich uczniowie klas: trzeciej, czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Tekst, nawiązujący do wybranych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Syna Bożego, napisał dyrektor szkoły.
Jedna ze scen przedstawienia. Pastuszkowie i Trzej Królowie
w rozmowie z Maryją i Józefem. Fot. Błażej Zmysłowski
Serdeczne podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji jasełkowej inscenizacji. Oprócz wyżej wymienionych są to rodzice uczniów, którzy przygotowali odpowiednie stroje dla młodych aktorów oraz pani Aneta Krysińska, która wykonała dekorację dla poszczególnych scen i pan Jarosław Miszewski, który przygotował oprawę muzyczną.
Szkolne Jasełka zostaną wystawione ponownie w kościele parafialnym w Rogotwórsku, w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. po Mszy św. odprawianej w południe.
Więcej zdjęć w galerii, w albumie Jasełka szkolne 2018.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 41