Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Plan na piątek, 26 listopada
     
 
 
 
Dzień Pozdrowień i Życzliwości
W piątek 19 listopada 2021 r. obchodzony był Dzień Pozdrowień i Życzliwości.
Celem akcji było uświadomienie uczniów jak ważna jest w dzisiejszych czasach życzliwość i serdeczność wobec siebie. Tego dnia funkcjonowała w szkole poczta pozdrowień, za pośrednictwem której uczniowie mogli pozdrowić całą społeczność szkolną. Podczas przerw wykonywane były zdjęcia w okolicznościowej ramce. Uczniowie szkoły przygotowali też specjalną kartkę z życzeniami dla koleżanek i kolegów ze SPS "Odzyskać Radość" w Kraszewie Czubakach.
Organizatorkami akcji - której przebieg w szkole i w Kraszewie można zobaczyć na załączonych filmikach - były panie: Marta Berdyńska i Wioletta Woźnicka.
   
 
 
 
Ultrasonic sensor - informatyczne doświadczenia
Podczas kolejnych sobotnich zajęć z robotyki i programowania, a wcześniej także w ramach kółka informatycznego, uczniowie przeprowadzają doświadczenia z zastosowaniem czujnika ultradźwiękowego. Jego zadaniem jest wykrycie przeszkody. Co dalej zrobi robot, jak się zachowa - to zależy od programu zestawionego przez uczniów i wczytanego do pamięci robota.
Zamieszczone poniżej filmiki pokazują efekty pracy uczniów.
 
 
 
 
Zaproszenie na sobotnie zajęcia
W najbliższą sobotę, 20 listopada 2021 r. odbędą się zjęcia wspomagające z języka niemieckiego oraz zajęcia robotyki i programowania.
Początek obydwu zajęć o godz. 9.00.
Na zajęcia zapraszają: Magdalena Cecelska i dyrektor szkoły.
 
 
 
Nasi na Biegu Niepodległości
Poprzednia informacja, która została zamieszczona 12 listopada, nie oddawała całej prawdy. Okazało się, że w IX Biegu Niepodległości, zorganizowanym w Drobinie w dniu 11 listopada 2021 r., wziął udział nie tylko uczeń klasy VIII Artur Sońta, ale także dwaj czwartoklasiści, członkowie Klubu Pegaz, Filip Adamkowski i Kamil Wiciński. Brawo!
 
                                                                      Fot. Facebook MOKSiR Drobin
 
 
 
Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek, 9 listopada 2021 r. odbyła się akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu narodowego najmłodsi uczniowie przekazali patriotyczne treści w utworze, w którym wielokrotnie akcentowali znaczenie słowa niepodległość. Następnie uczniowie starszych klas zaprezentowali swój program pokazujący drogę pokoleń Polaków do niepodległości. Wspomnieli powstania: kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe i "zapał do walki" jaki udzielił się pod przywództwem marszałka Józefa Piłsudskiego. "W sercach Polaków zapłonęła nadzieja, że nadchodzi wyzwolenie. Józef Piłsudski rusza do boju ze swoimi legionami."

Nie zabrakło znanego powszechnie dialogu z "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy i wskazówek udzielonych przez papieża Jana Pawła II - między innymi, że "Każdy powinien swoją pracą, miłością i troską ogarniać cały naród."

Nad przygotowaniem i realizacją programu akademii czuwały nauczycielki historii, panie: Idalia Dymek i Małgorzata Kwiatkowska. Oprawę muzyczną, ze szkolnym zespołem wokalnym, opracował nauczyciel muzyki, pan Bartłomiej Wiączek, a o okolicznościową dekorację zadbała nauczycielka plastyki, pani Aneta Krysińska.

Po zakończeniu programu artystycznego zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy zgłosili swoje prace na Konkurs Historyczno-Informatyczny "Niepodległość na slajdach".

Zdjęcia z akademii i z odśpiewania Hymnu narodowego w dniu 10 listopada o godz. 11.11 można obejrzeć w albumie Narodowe Święto Niepodległości.

 

 

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W piątek, 5 listopada dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I i II zorganizowany został Dzień Postaci z Bajek. O zorganizowanie imprezy zadbały wychowawczynie, panie: Anna Skonieczna, Elżbieta Jankowska i Emilia Sadowska.
W tym dniu wszystkie dzieci wcieliły się w bohaterów swoich ulubionych bajek. Uczestniczyły w  zabawach związanych z tematyką dnia, np.: wilk patrzy, zatrute jabłko, oddzielanie fasoli od grochu, rozpoznawanie bajkowych rekwizytów.  Dzieci miały okazje brać udział w odgadywaniu z jakiej bajki pochodzi odczytany fragment utworu, piosenka itp.
 
W przebieg wydarzenia włączyła się pani Idalia Dymek wraz z uczennicami klasy VIII: Amelią Kuśmierowską, Anną Szafran i Oliwią Korzeniewską, które odczytywały fragmenty bajek i różnego rodzaju zagadki.

O zabawy muzyczne zadbał pan Bartłomiej Wiączek.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć, wykonanych przez panią Emilię Sadowską,  które można obejrzeć w albumie Dzień Postaci z Bajek.

 

 

 
Parking dla odwiedzających cmentarz

Po rocznej przerwie spodowanej pandemią koronawirusa, 1 listopada 2021 r., w dniu Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski zorganizował parking dla odwiedzających groby na cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku. 

Zdjęcia z tegorocznej akcji parkingowej można oglądać w albumie Parking 2021.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 37