Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
      
 
 
 
Drugie miejsce w Polsce
W uzupełnieniu porzedniej informacji o 57 medalach zdobytych na IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Tsunami, z radością informujemy, że po podsumowaniu punktów za medale i punktowane miejsca reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka zajęła drugie miejsce na 33 startujące zespoły.
6 kwietnia 2019 r., hala sportowa w Falenicy. Ta data i to miejsce
na trwałe zapiszą się w historii szkoły. Fot. Marta Adamkowska
Pani Marta Adamkowska wykonała podczas mistrzostw prawie sześćset zdjęć i nakręciła kilkanaście filmów. Zdjęcia będziemy sukcesywnie zamieszczać w albumie Mistrzostwa Polski - Falenica - kwiecień 2019. Filmy także wkrótce udostępnimy za pośrednictwem naszego konta na Dysku Google.
 
 
 
57 medali
17 złotych, 26 srebrnych i 14 brązowych medali przywiozła reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka z XIV Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Tsunami, które rozegrane zostały w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Falenicy koło Warszawy.
Serdeczne gratulacje dla uczniów, trenera i towarzyszących szkolnym zawodnikom rodziców.
Ponadsiedmiogodzinna relacja filmowa wciąż jest dostępna na kanale Youtube.
 
 
 
W dniu dzisiejszym, to jest w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka wyjeżdża na XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Tsunami.
Wszystkim reprezentantom: uczniom z klas I - VI, towarzyszącym im rodzicom i instruktorowi trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu życzymy udanych występów, zwycięskich walk i miejsc na podium.
Trzymamy za Was kciuki!
Słowa uznania i wielkie podziękowanie należy się tym wszystki, którzy pomogli zorganizować wyjazd i wsparli go przekazanymi środkami finansowymi.
Więcej informacji o mistrzostwach znajduje się na stronie Centralnego Biura Tsunami Karate:
 
 
O godzine 10.00 na kanale Youtube rozpocznie się relacja telewizyjna. Można ją oglądać klikając w link poniżej.
 
 
 
Wiosennie i na sportowo

Z okazji pierwszego dnia wiosny w hali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie rozegrany został kolejny Gminny Turniej Sportowy dla uczniów klas I - III. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z Cieszewa, Drobina, Łęga i Rogotwórska.

Dyplom i gratulacje dla reprezentacji klasy trzeciej. Fot. A. Krysińska

Więcej zdjęć wykonanych przez panią Anetę Krysińską można obejrzeć w albumie Pierwszy dzień wiosny na sportowo.

Obszerna dokumentacja zdjęciowa turnieju znajduje się na stronie Szkoły Podstawowej w Drobinie.

 

 
Piłkarski sparing w Nowej Górze
W piątkowe popołudnie, 15 marca 2019 r., piłkarska reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka rozegrała godzinny mecz sparingowy z rówieśnikami z Gminnego Klubu Sportowego w Nowej Górze. Podopieczni trenera i nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marcina Gajewskiego pojechali do Nowej Góry na zaproszenie prezesa tamtejszego klubu i trenera, pana Zbigniewa Pawłowskiego.
Mecz był nieco nietypowy, ponieważ składał się z trzech dwudziestominutowych części. Zakończył się zwycięstwem uczniów z Rogotwórska w stosunku 6 : 3. Dla SKS Jutrzenka trzy bramki strzelił Rafał Łuniewski, dwie Kacper Siejka i jedną Maja Szczepańska.
Kilka zdjęć wykonanych podczas meczu przez dyrektora szkoły można obejrzeć w albumie Piłkarski sparing w Nowej Górze.
 
 
 
Przyrodnicze eksperymenty
W ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku" prowadzone są - między innymi - zajęcia rozwijające z przyrody.
W piątkowy poranek, 15 marca 2019 r. pod kierunkiem prowadzącej zajęcia
pani Zofii Pająkowskiej uczniowie przeprowadzili kilka interesujących
eksperymentów. Fot. Błażej Bauszewski
Więcej zdjęć wykonanych podczas zajęć przez uczniów klasy czwartej Błażeja Bauszewskiego i Zuzannę Sawicką można obejrzeć w albumie Przyrodnicze eksperymenty.
 
 
 
Podziękowanie za Kartkę do Powstańca
W sierpniu 2018 r. grupa uczniów wypełniła i wysłała Kartkę do Powstańca. W ten sposób szkoła włączyła się w ogolnopolską kampanię prowadzoną przez Fundację Sensoria pod hasłem "BohaterON - wlącz historię!"
13 marca dotarł do szkoły miły i wzruszający list od córki Patrona szkoły, pani Moniki Buchner.
Oto obszerne fragmenty tego listu:
 
Szanowny Panie Dyrektorze 
Otrzymałam dużą paczkę "Kart do Powstańca", napisanych przez dzieci z różnych szkół i przedszkoli. Z radością znalazłam w niej kartki napisane przez dzieci ze Szkoły w Rogotwórsku. (...) Jestem pełna uznania dla działalności utrwalającej w najmłodszym pokoleniu te tragiczne dni walki o Wolność naszej Ojczyzny. (...) W czasie Powstania byłam w tym wieku co niektórzy z autorów tych kart. Nie mogłam więc brać udziału bezpośrednio w walkach, jednak pamiętam dobrze prawie każdy dzień sierpnia 1944 roku jaki przeżyłam na Starym Mieście. Wykonywałam wraz z Mamą różne prace usługowe na przykład szycie opasek biało czerwonych, przygotowywanie opatrunków a także butelek używanych przeciwko czołgom. Nie czuję się jednak bohaterem jak ci, którzy walczyli na barykadach. (...) Mam nadzieję, że w pamięci dzieci pozostanie na zawsze uznanie i szacunek dla tych wszystkich, którzy w Powstaniu walczyli za Wolność Polski. 
Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku.
Monika Buchner
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 28