Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Sport na koniec wakacji
Nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski zaprasza uczniów na zajęcia sportowe w czwartek, 22 sierpnia 2019 r.
  • Od godziny 10.00 do 11.00 trening karate na macie w sali gimnastycznej.
  • Od 11.00 do 12.30 gry zespołowe na boisku.

 
Tablica i monitor interaktywny
W piątek, 16 sierpnia 2019 r., w klasie matematycznej została zamontowana tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym.
W klasie języka polskiego - obok tablicy - pojawił się 65-calowy monitor interaktywny.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku została zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" w 2019 r.
Trzeba także podziękować pani Agnieszce Marciszewskiej z Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin za pomoc w przygotowaniu wniosku i "pilotowanie" sprawy od początku do pomyślnego zakończenia.
W klasie matematycznej prowadzone są także zajęcia z chemii. Do przechowywania substancji i odczynników chemicznych została zakupiona specjalna szafa z wywiewem, który został podłączony do komina.
Kilka zdjęć z izb lekcyjnych nr 5 i 6 można obejrzeć w albumie Tablica i monitor interaktywny.
 
 
 
Wakacyjne zajęcia z projektu - aktualizacja
Od poniedziałku, 19 sierpnia 2019 r., będą prowadzone zajęcia w ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia i dyrektor szkoły serdecznie zapraszają do szkoły uczniów korzystających w mijającym roku szkolnym z tych zajęć.  
W poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., odbędą się zajęcia z matematyki, przyrody, języka niemieckiego oraz zajęcia logopedyczne.
We wtorek, 20 sierpnia, kolejne zajęcia z matematyki, języka niemieckiego oraz zajęcia logopedyczne i specjalistyczne.
W środę, 21 sierpnia, zapraszają panie: B. Sawicka, Z. Pająkowska, M. Cecelska, A. Krysińska, A. Skonieczna i dyrektor szkoły. 
W czwartek i w piątek również odbędą się kolejne zajęcia.
Klikając w poniższe linki można zapoznać się ze szczegółowymi harmonogramami zajęć.
Kilka zdjęć z dotychczasowych zajęć można obejrzeć w albumie Wakacyjne zajęcia z projektu.
 
 
 
Nauczyciel mianowany
W piątek, 9 sierpnia 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Drobin odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Kierownik Referatu Oświaty, pani Marioli Wróblewskiej, wysłuchała sprawozdania nauczycielki Punktu Przedszkolnego, pani Anny Skoniecznej, a następnie poprosiła ją o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

W wyniku tego postępowania pani Anna Skonieczna uzyskała akceptację komisji, z rąk Pani Kierownik otrzymała stosowne zaświadczenie, a od 1 września 2019 r. posiadała będzie stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
 
 
 
 
Wycieczka do Warszawy
W środę, 19 czerwca 2019 r. uczniowie klas od pierwszej do ósmej wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka - zaplanowana już w kwietniu - finansowana była ze środków projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Głównym celem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Fot. M. Gajewski
Poza zwiedzanem stałych ekspozycji i wypróbowaniem swoich sił w różnych eksperymentach uczniowie i opiekunowie uczestniczycli w programie edukacyjnym "Słoneczna podróż" w Planetarium.
Po pobycie w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy wycieczki przejechali do Łazienek Królewskich, gdzie odbyli spacer odwiedzając najciekawsze miejsca jak Pomnik Chopina i Pałac na Wodzie. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer od Placu Zamkowego do Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a po powrocie jeszcze mały rekonesans po Krakowskim Przedmieściu.
Zdjęcia z wycieczki, wykonane przez pana Marcina Gajewskiego, można oglądać w albumie Wycieczka do Warszawy.
 
 
 
Mamy wyróżnienie!
Komisja Konkursowa II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej "Bohaterowie są wśród nas" ogłosiła wyniki konkursu. Praca uczniów klasy szóstej: Kacpra Siejki, Zuzanny Tomaszewskiej i Julii Wierzbickiej, napisana pod kierunkiem dyrektora szkoły, zdobyła jedno z dziesięciu wyróżnień "za nowatorskie ujęcie trudnych tematów, zaangażowanie i przypomnienie potomnym jak ważny jest pojedynczy człowiek na tle historii".
Tematem pracy było przedstawienie sylwetki Patrona szkoły profesora architekta Stanisława Marzyńskiego.
Z treścią Protokołu Komisji Konkursowej można zapoznać się klikając w poniższy link.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 35