Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Mini Mistrzostwa Świata - turniej rozpoczęty

GRAJĄ...

Dzielnie walczyli. Pierwszy mecz wygrali, dwa następne przegrali. Fot. W. Grodkiewicz

Hiszpania - Iran 0 : 1; Portugalia - Iran 4 : 0; Maroko - Iran 1 : 0

Wyniki te dały trzecie miejsce w grupie i drużyna Iranu (w barwach tego kraju występuje SKS "Jutrzenka") zakwalifikowała się do dalszych gier.

Słowa podziękowania dla państwa Moniki i Krzysztofa Pomianowskich, rodziców jednego z zawodników, za przesyłanie kolejnych komunikatów z boisk.

Komunikat z godz. 13.30: grają o 15 miejsce.

Wiadomość z 14.25:  WYGRALI, JEST 15 MIEJSCE.

Więcej informacji w poniedziałek.

 

 
Dzień Matki - 2018

Dziękujemy za serce, za miłość, za życie...

 

     

 

 
Będzie boisko
22 maja 2018 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na realizację zadań w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018".
Wniosek złożony przez Burmistrza został oceniony pozytywnie. Na liście beneficjentów znalazło się Miasto i Gmina Drobin.
Więcej informacji na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
 
 
XIX Międzygminna Liga Przedmiotowa
W środę, 23 maja 2018 r. w Radzanowie rozegrana została XIX Międzygminna Liga Przedmiotowa.
Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku reprezentowali: Adam Walerowicz i Kacper Siejka
z klasy piątej oraz Cezary Gawinek i Karol Giszczak z klasy siódmej.
Podziękowanie z rąk wójta gminy Radzanowo, pana Sywestra Ziemkiewicza
otrzymał opiekun szkonej reprezentacji pan Łukasz Tarnicki. Fot. via Ł. Tarnicki
Więcej zdjęć wykonanych przez pana Łukasza Tarnickiego i reprezentantów szkoły można obejrzeć w albumie Liga przedmiotowa - Radzanowo'2018.
 
 
 
Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

W poniedziałek 21 maja 2018 r. do kościoła parafialnego w Rogotwórsku przybyły relikwie patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży, św. Stanisława Kostki.

W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie szkoły. Fot. Błażej Zmysłowski 

 

 
Zagrają na Mistrzostwach Świata
Klub Piłkarski "Pegaz" Drobin i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie są organizatorami turnieju piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2010. Turniej - w swojej formule - ma nawiązywać do Mistrzostw Świata, które już wkrótce rozgrywane będą na stadionach w Rosji.
Do turnieju zgłoszone zostały 24 zespoły, wśród nich Szkolny Klub Sportowy "Jutrzenka" Rogotwórsk. Każdy ze startujących w turnieju dziecięcych zespołów występował będzie pod nazwą jednego z finalistów piłkarskich Mistrzostw Świata.
SKS "Jutrzenka" wystąpi więc w barwach... Iranu.
Nauczyciel wychowania fizycznego i trener, pan Marcin Gajewski powoła wkrótce reprezentację, która zagra na boiskach w Drobinie.
Warto przypomnieć, że w podobnej formule - choć w mniejszej skali - piłkarski turniej organizowany był z okazji Dni Drobina w 2012 r. i nawiązywał do rozgrywanych wtedy w Polsce i na Ukrainie piłkarskich Mistrzostw Europy - Euro'2012.
Szczegółowe informacje o turnieju można uzyskać klikając w poniższe linki.
 
 
 
Obchody Dnia Patrona
We wtorek, 15 maja 2018 r. obchodzony był Dzień Patrona. Uczniowie - pod kierunkiem dyrektora i przy współpracy nauczycieli - przygotowali specjalny okolicznościowy program artystyczny. Do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście.
Na przyjazd gości oczekiwali przedstawiciele
Samorządu Uczniowskiego. Fot. Anna Rokicka
Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem wypowiedzianym wierszem przez najmłodszych uczniów.
"Dziś jest dzień wspomnień o Patronie, więc przyjechało wielu gości..."
Maja i Szymon poradzili sobie bezbłędnie. Fot. Błażej Zmysłowski
Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Siejka - zgodnie z zasadami Ceremoniału Szkoły - wydał komendy niezbędne do wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania Hymnu szkoły.
Poczet sztandarowy zajął swoje miejsce. Fot. Anna Rokicka
Dyrektor szkoły przywitał wszystkich przybyłych. Na uroczystości obecni byli czlonkowie najbliższej rodziny Patrona: córka, pani Monika Buchner z mężem Andrzejem oraz swoimi dziećmi, wnukami Patrona: panią Zuzanną Lipińską i panem Zbigniewem Buchnerem. Na uroczystość przybył prof. dr hab. inż. arch. Robert Kunkel wraz z małżonką. Pan profesor od kilku lat współpracuje z gminą Drobin. To on zajął się sprawą szczególowych pomiarów i badań archeologicznych drobińskiego dworu jesienią 2010 r. Obecni byli także: proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku ks. Krzysztof Muzal, burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj, kierownik Referatu Oświaty pani Mariola Wróblewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie pan Bogdan Banaszczak i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie pani Danuta Bielska. Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie reprezentowała pani dyrektor Teresa Mielczarek, a Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie pani dyrektor Dorota Gałka. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie reprezentował nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego pan Rafał Rycharski. Do Rogotwórska przyjechali też: radna Sejmiku Wojewódzkiego pani Ewa Szymańska i przyjaciel szkoły, "świadek historii" - jak się sam określa - pan Leszek Ners. Z fundatorów gwoździ w drzewcach sztandaru obecni byli: pani Bożena Woźniak, pani Barbara Gil oraz państwo Mariola i Stanislaw Wróblewscy. W sali gimnastyczej nie mogło zabraknąć dzieci przedszkolnych, uczniów klas I - VII, nauczycieli i rodziców.
Czytaj całość
 
Ostatnie prace porządkowe
Sobota, 12 maja 2018 r. była kolejnym dniem intensywnych prac na terenie szkolnym. Tym razem do prac przystąpili pracownicy Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych Centrum Usług Środowiskowych, wspomagani osobiście przez Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, pana Andrzeja Samoraja.
Na dokładnie posprzątany i wyrównany teren została zasiana trawa.
Do prac włączył się też pan Janusz Jaszczak. Z całą pewnością teren nabierze właściwego wyglądu, gdy trawa wzejdzie i zazieleni się na obszarze byłego boiska.
Więcej zdjęć pokazujących przebieg sobotnich prac znajduje się w albumie Ostatnie prace porządkowe.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 34