Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wyposażenie i pomoce z projektu
W piątek, 15 lutego 2019 r. szkoła otrzymała wyposażenie i pomoce naukowe zakupione w ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Jedną z dostarczonych pomocy jest zestaw przyrządów do geometrii.
zapoznali się uczniowie klasy ósmej. Fot. B. Zmysłowski
 
 
 
Bal Walentynkowy
Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował dla uczniów klas I - VIII karnawałowy Bal Walentynkowy. Bal odbył się w czwartek, 14 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej.
Wielu uczestników wystąpiło w strojach karnawołowo-balowych, zostały one ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury. Więcej informacji w relacji samych uczniów już wkrótce. Więcej zdjęć wykonanych przez pana Artura Brzeskiego można obejrzeć w albumie Bal Walentynkowy.
Pan Brzeski nakręcił też krótki film, który można obejrzeć klikając w link: Film z Walentynek.
 
 
 
Ważne komunikaty

Nowy plan lekcji

W drugim semestrze uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej nie będą mieli zajęć Wychowania do życia. Zajęcia te, od 11 lutego 2019 r. rozpoczynają uczniowie klas: siódmej i ósmej. Ponadto uczniowie tych klas rozpoczynają dziesięciogodzinny cykl zajęć Doradztwa zawodowego. Od poczatku drugiego semestru powinny być też realizowane zajęcia rozwijające, przewidziane w projekcie "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku". Mają to być dodatkowe zajęcia rozwijające z matematyki, przyrody oraz z programowania i robotyki. Z roboczą - jeszcze - wersją nowego planu lekcji można zapoznać się klikając w link Tygodniowy rozkład zajęć lub w miniaturkę w bocznym panelu tak, jak poprzednio.

Zebranie rodziców

Zebranie rodziców zaplanowane jest na środę, 13 lutego 2019 r. O godzinie 14.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się spotkanie z dyrektorem szkoły. Przed tym spotkaniem, o godzinie 13.00 lub po tym spotkaniu, o godz. 15.00 odbędą się zebrania klasowe. W poniedziałek, 11 lutego uczniowie otrzymają karteczki ze szczegółową informacją.

 

 
Sukces piłkarzy w Bulkowie
Reprezentująca Szkolny Klub Sportowy "Jutrzenka" drużyna chłopców z rocznika 2010 i młodszych wygrała piątkowy turniej.
Na pięć startujących zespołów (turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym) podopieczni pana Marcina Gajewskiego zajęli pierwsze miejsce z imponującym bilansem bramek 19 : 0! Igor Błaszkowski został królem strzeców.
Drużyna chłopców starszych, z roczników 2005 - 2007, po remisowym (1 : 1) meczu finałowym z pierwszą reprezentacją "Zjednoczonych" Bulkowo, przegrała w rzutach karnych i ostatecznie zajęła drugie miejsce spośród sześciu startujących w turnieju zespołów. Jakub Siejka uznany został za najlepszego bramkarza turnieju.
 
Gratulacje! 
Zdjęcia z turnieju można oglądać w albumie Turniej piłkarski - Bulkowo luty 2019.
 
 
Zajecia treningowe w ferie
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, we wtorek 29 stycznia 2019 r. odbyły się pierwsze zajęcia treningowe. Poprowadził je nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski.
Najpierw ćwiczyła grupa uczniów z sekcji sportów walki, potem swój trening mieli piłkarze.
Bardzo poważnym problemem jest brak maty treningowej. Położone na
podłodze materace po prostu "rozjeżdżają się" podczas treningowych walk.
Obecni na zajęciach rodzice i pozostali zawodnicy starają się je tak podtrzy-
mywać, by się nie rozsuwały. Niewiele to jednak pomaga. Podłoże na
którym ćwiczą młodzi zawodnicy powinno być bezpieczne; jednolite i równe.
W budżecie szkoły nie ma jednak środków na zakup maty treningowej.
Zdjęcia wykonane przez rodziców podczas wtorkowych zajęć można obejrzeć w albumie Zajęcia treningowe - ferie zimowe 2019.
 
 
 
Zaproszenie na zajęcia w ferie - aktualizacja
Nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski zaprasza członków sekcji sztuk walki i gier zespołowych na zajęcia treningowe w czasie ferii zimowych: we wtorek 29 stycznia i w czwartek 31 stycznia 2019 r. W obydwa dni zajęcia prowadzone będą według następującego planu:
  • od godz. 10.00 do 11.30 sztuki walki
  • od godz. 11.30 do 13.00 gry zespołowe
Na zajęcia mogą przyjść też uczniowie, którzy nie są członkami SKS "Jutrzenka".
 
Z kolei pan Mateusz Łaciński z Klubu Zjednoczeni Bulkowo zaprasza drużynę piłkarską chłopców urodzonych w latach 2005 - 2007 na V Turniej Juniorów, który zostanie rozegrany w hali sportowej w Bulkowie w piątek, 1 lutego 2019 r. 
Pan Marcin Gajewski i dyrektor szkoły podejmują działania, by zorganizować przewiezienie zawodników do Bulkowa. Początek turnieju w tej kategorii wiekowej o godz. 13.00.
Po rozmowie z drugim z organizatorów turnieju, panem Marcinem Przedpełskim, okazało się, że możliwy jest także udział drużyny uczniów urodzonych w 2010 r. i młodszych.  Turniej najmłodszych piłkarzy rozpoczyna się o godz. 8.15.
Dlatego wyjazd samochodami nauczycieli i rodziców z Rogotwórska zaplanowany jest w piątek na godz. 7.45.
Wszyscy zawodnicy powinni mieć legitymację szkolną.
 
 
 
Integracyjne popołudnie z Cieszewem
W piątkowe popołudnie, 25 stycznia 2018 r., już po zakończeniu zajęć dydaktycznych pierwszego semestru, szkołę w Rogotwórsku odwiedziła grupa uczniów z najstarszych klas Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie.
Po krótkim powitaniu rozpoczął się program rekreacyjno-rozrywkowy złożony z tradycyjnych konkurencji typu: taniec wokół krzeseł, taniec na coraz mniejszej powierzchni (skladana gazeta), taniec z balonikiem i "ręka do ręki". Ponadto uczniowie mogli wylosować karnawałowe gadżety i tańczyć w nich w kolejnej zabawie.
Program przygotowali uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawczyni, pani Idalii Dymek. Dekorację sali gimnastycznej wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Anety Krysińskiej, wykorzystując jej pomysły i wykonane przez nią elementy dekoracyjne.
Dla wszystkich uczestników wspólnej zabawy rodzice rogotwórskich uczniów przygotowali poczęstunek, tak by nikt po intensywnych tańcach nie czuł głodu ani pragnienia. Należy się im za to serdeczne podziękowanie.
Po wyczerpaniu programu rekreacyjno-rozrywkowego uczniowie zaprzyjaźnionych szkół bawili się w rytmie dyskotekowych utworów.
Kilkanaście zdjęć ze wspólnej zabawy - niestety nie najlepszej jakości - wykonanych przez samych uczniów, można obejrzeć w albumie Integracyjne popołudnie z Cieszewem.

 
 
Karnawałoway bal w Punkcie Przedszkolnym

Karnawał to czas na zabawę. Karnawałowy bal - przy pomocy pani wychowawczyni i rodziców - urządziły więc sobie najmłodsze dzieci.

Rodzice zadbali o piękne, balowe i bajkowe stroje.

Nad bezpieczeństwem uczestników balu czuwał podkomisarz Kacper.

Zabawę przedszkolnych dzieci udokumentowała na zdjęciach ich wychowawczyni, pani Anna Skonieczna. Można te zdjęcia obejrzeć w albumie Karnawałowy bal przedszkolaków.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 49