Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wyjazd w Bieszczady
Czteroosobowa grupka uczniów z klas czwartej, piątej i szóstej wyjechała w Bieszczady. Wyjaz zorganizowała pani Aleksandra Pęchęrzewska - Prezes Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych Centrum Usług Środowiskowych z Drobinie.
Natalia Czerwińska, Artur Sońta, Adam Walerowicz i Zuzanna Wierzbicka przebywają w Zatwarnicy. Po drodze odwiedzili Opatów, gdzie podziwiali romańską Kolegiatę św. Marcina i Sandomierz, gdzie obejrzeli Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego. A już w samych Bieszczadach wspinali się szczyt góry Dwernik Kamień i zobaczyli Wodospad Szepit.
Natalia przysłala kilka zdjęć, które można obejrzeć w albumie Wyjazd w Bieszczady.
Więcej informacji o "Wakacyjnej Przygodzie w Bieszczadach" na profilu Spółdzielni Socjalnej CUS na Facebooku.
 
 
Zamknięta brama
Kilka godzin świątecznego popołudnia w dniu 15 sierpnia 2018 r. panowie: Piotr Brzeziński, Bogdan Górecki, Janusz Jaszczak, Marek Siejka i Jerzy Zbyszyński, poświęcili na dokończenie prac związanych z zamontowaniem bramy.
Przebieg środowych prac można obejrzeć na kolejnych zdjęciach, które wykonali: Maja Górecka, Jakub Górecki i Kinga Sońta - od września uczniowie trzeciej klasy.
 
 
Nauczyciel mianowany
We wtorek, 14 sierpnia 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Drobin odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Kierownik Referatu Oświaty, pani Marioli Wróblewskiej, wysłuchała sprawozdania nauczycielki języka polskiego i zajęć świetlicowych pani Anety Krysińskiej, a następnie poprosiła ją o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.
W wyniku tego postępowania pani Aneta Krysińska uzyskała akceptację komisji i tytuł nauczyciela mianowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
Montaż bramy
W sobotę, 11 sierpnia 2018 r. zorganizowani przez Przewodniczacą Rady Rodziców przedstawiciele rodzin uczniów przystąpili do prac związanych z zamontowaniem zakupionej w czerwcu bramy.
Pracujących odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj.
Do pracy przystąpili tatusiowie uczniów, panowie: Paweł Adamkowski, Piotr Brzeziński, Bogdan Górecki i Marek Siejka oraz dziadek, pan Jerzy Zbyszyński.
Wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z ustawieniem bramy serdecznie dziękujemy.
Te i kilkanaście innych zdjęć wykonanych przez uczniów klasy drugiej (od 1 września już trzeciej) Maję Górecką i Jakuba Góreckiego można obejrzeć w albumie Montaż bramy.
 
 
 
Nauczyciel dyplomowany
We wtorek, 7 sierpnia 2018 r. w płockiej delegaturze Kuratorium Oświaty w Warszawie odbyło się postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego. Komisja kwalifikacyjna pod przewodnictwem pani wizytator Agnieszki Zalech dokonała analizy i oceny sprawozdania nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego pani Emilii Sadowskiej oraz wysłuchała odpowiedzi na zadane pytania.
W wyniku tego postępowania pani Emilia Sadowska uzyskała akceptację komisji i tytuł nauczyciela dyplomowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
 
Wkacyjnych zajęć sportowych ciąg dalszy
Pan Marcin Gajewski, opiekun i trener Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka", zaprasza uczniów do szkoły w Rogotwórsku w czwartek 9 sierpnia 2018 r. na kolejne wakacyjne zajęcia sportowe.
  • godz. 9.00 - 10.30 zajęcia z uczniami klas I - III
  • godz. 10.30 - 12.00 zajęcia z uczniami klas IV - VII

 

Gdy rozkaz - to trzeba, choć serce skowyczy,
W rozkazie się serca żołnierza nie liczy.
                                                                                                       Mieczysław Ubysz "Stare Miasto" 
 
Stanisław Marzyński - Patron szkoły - był uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Materiał o jego udziale w Powstaniu przekazali szkole państwo Monika i Andrzej Buchnerowie. O sierpniowych wydarzeniach na warszawskiej Pradze, z uwzględnieniem opracowania pani Moniki Buchner, można przeczytać klikając w link:
 
 
 
Odnowiony maszt flagowy
Pan Krzysztof Pomianowski, tata przedszkolnej Kamili i drugoklasisty Jakuba, postanowił zmodernizować i odnowić szkolny maszt flagowy. Dotychczas zawieszenie flagi wymagało polożenia masztu. Sprawiało to poważne kłopoty, gdyż gałęzie sąsiadujacych z masztem drzew uniemożliwiały płynny ruch kładzionego, a następnie podnoszonego do pozycji pionowej masztu.
    
Nie mogło też być mowy o uroczystym podniesieniu flagi przez uczniów.
Teraz, po przyspawaniu bloczków i zamontowaniu linki będzie to możliwe.
Panu Krzysztofowi Pomianowskiemu należy się uznanie i serdeczne podziękowanie.
Kilka zdjęć odnowionego i zmodernizowanego masztu można zobaczyć w albumie Odnowiony maszt flagowy.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 17