Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wycieczka do Płocka

We wtorek, 8 października 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI, wraz z paniami Martą Berdyńską, Idalią Dymek i Sylwią Prymuszewską pojechali na wycieczkę do Płocka.

Pierwszym punktem programu był film w kinie Helios "Był sobie pies 2". Opowiadał on o przyjaźni człowieka z psem i dostarczył wielu wzruszeń zarówno dzieciom, jak i opiekunom.

Kolejnym punktem programu były zajęcia warsztatowe w Manufakturze Czekolady.

Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak pozyskuje się owoce kakaowca. Następnie mieli możliwość je spróbować i wypić kubek gorącej czekolady. Największą atrakcją było własnoręczne przygotowanie tabliczki czekolady, którą każdy uczestnik mógł zabrać do domu.

Ostatnim punktem programu była lekcja w Muzeum Mazowieckim na temat obyczajów obowiązujących w XIX wieku. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia dostępnych wtedy przedmiotów codziennego użytku oraz przyjrzenia się zaaranżowanym wnętrzom domowym.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w albumie Wycieczka do Płocka - październik 2019.

 

 
Ważne informacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć
Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku w roku szkolnym 2019/2020 są:
1. Dni egzaminu ósmoklasisty:
  • wtorek, 21 kwietnia 2020 r., egzamin z języka polskiego,
  • środa, 22 kwietnia 2020 r., egzamin z matematyki,
  • czwartek, 23 kwietnia 2020 r., egzamin z języka angielskiego.
2. Piątek, 12 czerwca 2020 r., dzień po święcie Bożego Ciała.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r., Poz. 1603), określa ile dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych może ustalić dyrektor szkoły. Rozporządzenie to określa również bardzo dokładnie, w jakie dni zajęcia dydaktyczo-wychowawcze mogą się nie odbywać.
 
Dzień Edukacji Narodowej
Termin i organizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej określa Art. 74 ustawy Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 697).
Jego treść jest następująca:
"W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."
Warto w tym miejscu podkreślić, choć zapis jest oczywisty: to w dniu 14 października, a nie dzień wcześniej albo dzień poźniej ma być obchodzone to święto. I ma być to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, a nie szkolnych.
W Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku program obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest następujący:
  • Godz. 10.00: początek uroczystości: wprowadzenie sztandaru, hymn państwowy, hymn szkoły.
  • Ok. godz. 10.10: prezentacja na temat Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela.
  • Ok. godz. 10.40: satyryczny program artystyczny przygotowany przez uczniow pod kierunkiem pani Idalii Dymek.
  • Ok. godz. 11.00: wiersze z życzeniami dla wychowawców i życzenia dla pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły.
  • Ok. godz. 11.30: posiłek dla uczniów.
  • Godz. 12.00 odjazd autobusem. Rozkład poniżej.
 
 
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 4 października 2019 r. Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta ogólnoświatowa akcja, wymyślona w Polsce, organizowana jest pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Szkolna Komisja Egzaminacyjna; uczniowie klasy piątej:
Zuzanna Sawicka, Łukasz Dłużniewski i Bartosz Myśliński.
Akacja, której szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki, pani Sylwia Prymuszewska, poprzedzona była przypomnieniem sobie przez uczniów tabliczki mnożenia. W tym celu uczniowie wykonali i rozwiesili na szkolnych korytarzach małe plakaty z przykładami tabliczki mnożenia.
Sam egzamin odbywał się w formie pisemnej. Uczniowie losowali zadania i musieli podać prawidłowy wynik. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich przykładów upoważniało do uzyskania tytułu Eksperta i otrzymania stosownej odznaki.
Tytuł Eksperta zdobyli:
Grzegorz Łaciński z kl. III; Błażej Bauszewski, Łukasz Dłużniewski, Bartosz Myśliński, Zuzanna Sawicka i Julia Wachowska - wszyscy z kl. V; Krystian Ciarka, Oliwia Korzeniewska, Amelia Kuśmierowska i Anna Szafran - wszyscy z kl. VI; Aleksandra Błaszkowska, Daria Brzezińska, Weronika Charzyńska, Rafał Łuniewski, Dawid Mich, Kacpetr Siejka, Maja Szczepańska, Adam Szczygielski, Adam Walerowicz, Wioletta Walerowicz i Julia Wierzbicka - wszyscy z kl. VII; Justyna Chotomska, Damian Jaszczak, Krystian Kuśmierowski, Jakub Siejka i Zuzanna Wierzbicka - wszyscy z kl. VIII.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w albumie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
 
 
Wyjazd do leśniczówki w Petrykozach
We wtorek, 24 września 2019 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i uczniowie klas II i III wyjechali do leśniczówki w Petrykozach
Serdeczne słowa podziękowania należą się panu Jackowi Błaszczykowi,
leśniczemu Leśnictwa Drobin, za zorganizowanie przyjęcia dzieci w leśniczówce
i przygotowanie dla nich programu zajęć. Fot. Anna Skonieczna
Kilka zdjęć wykonanych przez wychowawczynię Punku Przedszkolnego, panią Annę Skonieczną, można obejrzeć w albumie Wyjazd do leśniczówki w Petrykozach.
Więcej informacji wkrótce.
 
 
 
Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek, 23 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku wybrali nowy Zarząd Samorządu. W wyniku tajnego głosowania poszczególne funkcje obejmą niżej wymienieni uczniowie:

Przewodniczący: Jakub Siejka, kl. VIII

Zastępca przewodniczącego: Kacper Siejka, kl. VII,

Sekretarz: Natalia Czerwińska, kl. VIII,

Przewodniczący Sekcji Imprez: Damian Jaszczak, kl. VIII,

Przewodniczący Sekcji Porządkowej: Artur Sońta, kl. VI.

 

 

 
Robotyka zajęcia dla najmłodszych
W sobotę, 14 września 2019 r. najbardziej aktywnymi na zajęciach robotyki i programowania byli najmłodsi uczniowie. Z małą pomocą nauczyciela zbudowali dwa podobne, choć różniące się w szczegółach, pojazdy. Następnie - po kilku próbach - udało się je zaprogramować tak, by wykonały jazdę "do przodu", a następnie wróciły na miejsce startu.
Filmiki pokazują kolejne etapy pracy Zuzanny i Alexandra.
Kilka zdjęć z sobotnich zajęć można obejrzeć w albumie Zajęcia z robotyki dla najmłodszych.
 
 
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 27