Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Parafialny Piknik Rodzinny
W sobotnie popłudnie, 2 czerwca 2018 r. rogotwórscy parafianie i przybyli spoza parafii goście mogli uczestniczyć w Parafialnym Pikniku Rodzinnym. Program imprezy zawierał wiele atrakcji, głównie dla dzieci i młodzieży.
Imprezę rozpoczął występ wokalnego zespołu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Miry
Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie. Oliwia Rypińska, Patrycja Matusiak i Michał
Mrowiński wykonali trzy utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej i trzy dedykowane mamom.
 
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka" przy Szkole
Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku
zaprezentowali pokazy akrobatyki sportowej i kickboxingu.
 
Następnie rozpoczął się turniej sportowo-rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.
Wszystkie zdjęcia powyżej wykonał  uczeń klasy siódmej Błażej Zmysłowski.
 
Spośród wielu innych atrakcji na szczególną uwagę zasługuje
malowanie dziecięcych twarzy przez uczennice starszych klas
szkoły w Rogotwórsku: Zuzannę Wierzbicką, Natalię Czerwińską,
Maję Szczepańską, Ewelinę Tręmbińską, Darię Brzezińską,
Weronikę Charzyńską i Zuzannę Tomaszewską. Ich pracę
Więcej zdjęć Błażeja Zmysłowskiego można oglądać w albumie Parafialny Piknik Rodzinny - 2018.
Filmy z pokazów akrobatyki sportowej i kickboxingu nakręcone i udostępnione przez pana Łukasza Tarnickiego można obejrzeć klikając w poniższe miniaturki.
 
 
Wielki sukces rachmistrzów
W poniedziałek 28 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze rozegrany został Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Rachmistrz 2018". W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych, reprezentujący pięć szkół podstawowych: z Przeciszewa, ze Smardzewa, z Drobina, Nowej Góry i Rogotwórska.
Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku
reprezentowali: Zuzanna Wierzbicka, Damian Jaszczak i Jakub Siejka.
Do konkursu przygotował ich  nauczyciel matematyki, pan Łukasz Tarnicki.
Po podsumowaniu wyników pierwszej i drugiej rundy konkursu okazało się, że uczniowie z Rogotwórska zajęli trzy pierwsze miejsca; w kolejności: Zuzanna Wierzbicka, Jakub Siejka i Damian Jaszczak.
Całej trójce oraz panu Łukaszowi Tarnickiemu należy się podziękowanie, słowa uznania i wielkie gratulacje. 
Więcej zdjęć wykonanych przez pana Łukasza Tarnickiego znajduje się w albumie Konkurs matematyczny "Rachmistrz 2018".
 
 
 
Konkurs fotograficzny Powiatu Płockiego
Powiat Płocki, przy współpracy Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, jest organizatorem konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej. Do konkursu mogły być zgłaszane prace w trzech kategoriach tematycznych: flora, fauna i krajobraz.
Swoje zdjęcia postanowił zgłosić do konkursu uczeń klasy siódmej Błażej Zmysłowski. Zdjęcie w kategorii flora przedstawia okaz buka czerwonolistnego. W kategorii fauna Błażejowi udało się uchwycić ślimaka w "marszu", a zdjęcie krajobrazu przedstawia sąsiadujący ze szkołą las, próbujący odrodzić się po wichurze z sierpnia 2017 r.
Jednym z warunków uczestnictwa w konkursie było dołączenie prac w formie wydruku na papierze fotograficznym. I takie właśnie wydruki nieodpłatnie, jako wsparcie dla ucznia, wykonał pan Marek Kacprzak, właściciel Zakładu fotograficznego i radny Rady Miejskiej w Drobinie. Należy się za to panu Markowi serdeczne podziękowanie.
 
 
 
Mini Mistrzostwa Świata

Na obiektach MOKSiR w Drobinie, w sobotę 26 maja 2018 r. rozgrany został turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2010. Na zaproszenie organizatorów: Klubu Piłkarskiego "Pegaz" Drobin i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie odpowiedziały dwadzieścia cztery zespoły.  Wśród nich Szkolny Klub Sportowy "Jutrzenka" Rogotwórsk prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego i trenera, pana Marcina Gajewskiego.

Fragmenty pierwszych meczów eliminacyjnych.

Turniej rozpoczął się serią meczów eliminacyjnych. Występujący pod flagą Iranu reprezentanci SKS "Jutrzenka" wygrali pierwszy mecz i przegrali dwa następne: Hiszpania (Team Blana I) - Iran 0 : 1; Portugalia (MKS Ciechanów) - Iran 4 : 0; Maroko (Soccer Słupno II) - Iran 1 : 0

Wyniki te dały trzecie miejsce w grupie i drużyna Iranu zakwalifikowała się do dalszych gier. W tej fazie turnieju Francja (Unia Boryszew I) pokonała Iran 4 : 0. W następnym meczu reprezentacja Iranu w regulaminowym czasie zremisowała z reprezentacją Peru (Young Champion II Płock) 1 : 1. O awansie do dalszych gier decydowały rzuty karne. Niestety Iran przegrał 2 : 3.

W tej sytuacji pozostała walka o 15 miejsce. I w tym meczu Iran pokonał Polskę (Pegaz Drobin II) w stosunku 1 : 0.

Reprezentacja Iranu wystąpiła w składzie: Igor Błaszkowski, Kacper Błaszkowski, Szymon Giszczak, Jakub Górecki, Amelia Kuśmierowska, Bartosz Myśliński, Jakub Pomianowski, Bartosz Smoliński, Anna Szafran, Maja Wierzbicka.

Strzelcy bramek: Jakub Pomianowski 2, Jakub Górecki 1.

Słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy dowieźli dzieci do Drobina i wspierali je w sportowej walce. W szczególności: państwu Monice i Krzysztofowi Pomianowskim, panu Bogdanowi Góreckiemu, państwu Monice i Arkadiuszowi Szafran, pani Milenie Smolińskiej, pani Wioletcie Błaszkowskiej oraz państwu Anecie i Piotrowi Myślińskim.

Więcej zdjęć z turnieju  wykonanych przez państwa Monikę i Krzysztofa Pomianowskich oraz dyrektora szkoły można oglądać w albumie Mini Mistrzostwa Świata - Drobin - maj'2018.

 

 
Dzień Matki - 2018

Dziękujemy za serce, za miłość, za życie...

 

     

 

 
Będzie boisko
22 maja 2018 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na realizację zadań w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018".
Wniosek złożony przez Burmistrza został oceniony pozytywnie. Na liście beneficjentów znalazło się Miasto i Gmina Drobin.
Więcej informacji na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
 
 
XIX Międzygminna Liga Przedmiotowa
W środę, 23 maja 2018 r. w Radzanowie rozegrana została XIX Międzygminna Liga Przedmiotowa.
Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku reprezentowali: Adam Walerowicz i Kacper Siejka
z klasy piątej oraz Cezary Gawinek i Karol Giszczak z klasy siódmej.
Podziękowanie z rąk wójta gminy Radzanowo, pana Sywestra Ziemkiewicza
otrzymał opiekun szkonej reprezentacji pan Łukasz Tarnicki. Fot. via Ł. Tarnicki
Więcej zdjęć wykonanych przez pana Łukasza Tarnickiego i reprezentantów szkoły można obejrzeć w albumie Liga przedmiotowa - Radzanowo'2018.
 
 
 
Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

W poniedziałek 21 maja 2018 r. do kościoła parafialnego w Rogotwórsku przybyły relikwie patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży, św. Stanisława Kostki.

W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie szkoły. Fot. Błażej Zmysłowski 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 43