Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Podziękowanie dla Pana Burmistrza
Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drobinie Pana Adama Zbigniewa Kłosińskiego, na sesji w dniu 9 maja 2019 r. delegacja szkoły mogła przekazać podziękowanie Panu Burmistrzowi.
Pan Andrzej Samoraj bardzo pomógł zorganizować wyjazd na XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Tsunami stawiając do dyspozycji uczniów, rodziców i trenera szkolny autobus.
Dyrektor szkoły odczytał treść listu gratulacyjnego skierowanego do Pana Burmistrza przez Prezesa Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki Ryszarda Murata, następnie uczniowie przekazali pamiątkowy medal Mistrzostw i okolicznościową wpinkę do marynarki oraz sam list i specjalne szkolne podziękowanie. Pan Burmistrz podziękował uczniom i trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu. Podkreślił też rolę rodziców, którzy włączając się w działalność sekcji przyczyniają się do jej rozwoju i sukcesów.
Fot. Piotr Brzeziński
 
 
 
Imieniny Patrona
8 maja jest dniem, w którym przypadają imieniny Patrona szkoły, profesora architekta Stanisława Marzyńskiego.
Z tej okazji uczniowie reprezentujący wszystkie klasy
zaciągnęli honorową wartę przed Jego portretem.
Warta pełniona była od godziny 8.30 do 13.00. Jej przebieg można obejrzeć w albumie Imieniny Patrona. Warto dodać, że również najmłodszym dzieciom - dzieciom z Punktu przedszkolnego - zostały przedstawione informacje o znaczeniu tego symbolicznego wydarzenia.
 
 
 
Ultrasonic sensor
Na kolejnych zajęciach z robotyki i programowania, które odbyły się w sobotę 4 kwietnia 2019 r., uczniowie postanowili sprawdzić jak działa czujnik ultradźwiękowy. Wysyła on falę o pewnej częstotliwości i sprawdza, czy odbija się ona od przeszkody znajdującej się nie dalej, niż w zaprogramowanej wcześniej odległości.
Jeśli czujnik wychwyci odbijającą się falę to procesor uruchamia przekaźnik.
W tym wypadku zatrzymuje ruch obrotowy robota, co widać na krótkim filmie.
 
 
 
Wycieczka do Warszawy
W ramach realizacji projektu Nowoczesne Metody Kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku, w środę 19 czerwca 2019 r. odbędzie się wycieczka do Warszawy.
Głównym celem wycieczki jest program edukacyjny w Centrum Nauki Kopernik. Szczegóły innych punktów programu wycieczki podane zostaną w najbliższym czasie.
 
 
 
Kolejne zajęcia z robotyki i programowania
W sobotę, 27 kwietnia 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia z robotyki i programowania. Uczniowie powrócili do programowania robotów z wykorzystaniem czujnika dotykowego i - to specjalne, drugie zadanie Kuby - do zaprogramowania zatrzymania robota z wykorzystaniem czujnika kolorów.
Nie wszystkie próby zakończyły się sukcesem. Po kolejnych modyfikacjach układanych przez uczniów programów, zadania zostały wykonane. Na zdjęciu Jakub Siejka, uczeń klasy siódmej, pokazuje młodszym kolegom szczegóły programu Scratch.
Uczniowie uwiecznili efekty swojej pracy na kilku filmikach nakręconych w soboty 6 i 27 kwietnia.
Można te filmiki obejrzeć klikając w poniższe miniaturki.
 
 
 
Drugie miejsce w Polsce
W uzupełnieniu porzedniej informacji o 57 medalach zdobytych na XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Tsunami, z radością informujemy, że po podsumowaniu punktów za medale i punktowane miejsca reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka zajęła drugie miejsce na 33 startujące zespoły.
6 kwietnia 2019 r., hala sportowa w Falenicy. Ta data i to miejsce
na trwałe zapiszą się w historii szkoły. Fot. Marta Adamkowska
Pani Marta Adamkowska wykonała podczas mistrzostw prawie sześćset zdjęć i nakręciła kilkanaście filmów. Zdjęcia będziemy sukcesywnie zamieszczać w albumie Mistrzostwa Polski - Falenica - kwiecień 2019. Filmy także wkrótce udostępnimy za pośrednictwem naszego konta na Dysku Google.
 
 
 
57 medali
17 złotych, 26 srebrnych i 14 brązowych medali przywiozła reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka z XIV Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Tsunami, które rozegrane zostały w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Falenicy koło Warszawy.
Serdeczne gratulacje dla uczniów, trenera i towarzyszących szkolnym zawodnikom rodziców.
Ponadsiedmiogodzinna relacja filmowa wciąż jest dostępna na kanale Youtube.
 
 
 
W dniu dzisiejszym, to jest w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka wyjeżdża na XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Tsunami.
Wszystkim reprezentantom: uczniom z klas I - VI, towarzyszącym im rodzicom i instruktorowi trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu życzymy udanych występów, zwycięskich walk i miejsc na podium.
Trzymamy za Was kciuki!
Słowa uznania i wielkie podziękowanie należy się tym wszystki, którzy pomogli zorganizować wyjazd i wsparli go przekazanymi środkami finansowymi.
Więcej informacji o mistrzostwach znajduje się na stronie Centralnego Biura Tsunami Karate:
 
 
O godzine 10.00 na kanale Youtube rozpocznie się relacja telewizyjna. Można ją oglądać klikając w link poniżej.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 48