Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Spotkanie z panem Robertem Pietrzakiem
W czwartkowe popołudnie odwiedził szkołę pan Robert Pietrzak, który bardzo znacząco przyczynił się do zorganizowania wyjazdu reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego na Mikołajkowy Puchar Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami.
Uczniowie wręczyli panu Robertowi specjalne podziękowanie
oraz zdjęcie z własnoręcznymi podpisami. Fot. B. Brzezińska
Podczas spotkania trener i instruktor pan Marcin Gajewski oraz rodzice uczniów przekazali sponsorowi relację z wyjazdu do Starego Miasta koło Konina. Spotkanie było też okazją do wspomnień, ponieważ pan Robert Pietrzak jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku.
Podobne podziękowania otrzymają wkrótce wszystkie osoby, które wsparły wyjazd uczniów do Konina.
Podczas spotkania uczniowie wręczyli także pamiątkowe zdjęcie ze swoimi autografami trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu.
Kilka zdjęć wykonanych podczas spotkania przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Beatę Brzezińską można obejrzeć w albumie Spotkanie z panem Robertem Pietrzakiem.
 
 
 
Drugi próbny egzamin ósmoklasisty
Uczniowie ósmej klasy znów piszą. Tym razem w terminie ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną przystąpili do pisania drugiego próbnego egzaminu.
We wtorek 18 grudnia 2018 r. napisali egzamin próbny z języka polskiego.
W środę przystąpili do egzaminu z matematyki, a w czwartek z języka agielskiego.
 
 
 
IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział reprezentanci siedmiu szkół.

W kategorii wiekowej uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Barbara Piwońska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach i Maria Milewska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Drugie miejsce zajęła Paulina Wojda ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku, a dwa trzecie miejsca, również ex aequo, jury przyznało Amelii Ruteckiej ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie i Paulinie Krajnik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu.

W kategorii wiekowej uczniów klas starszych najwyższą ocenę jury otrzymała Oliwia Rypińska ze Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie i zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu sklasyfikowana została Kinga Kalińska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, a na trzecim Karolina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie i przywieźli ich do Rogotwórska: panu Robertowi Majewskiemu - dyrektorowi i nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, panu Arturowi Jankowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach, panu Marcinowi Kalinowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie, panu Pawłowi Sosińskiemu nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie i w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu, panu Łukaszowi Zielińskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie i panu Jarosławowi Miszewskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

Słowa uznania i gorące podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu przeznaczając środki finansowe lub konkretne przedmioty na nagrody dla śpiewających uczniów. Są to: pan Andrzej Samoraj - burmistrz Miasta i Gminy Drobin, który dodatkowo objął konkurs swoim patronatem, pani Magdalena Woja - radna Rady Powiatu Płockiego, pan Bogdan Banaszczak - radny Rady Powiatu Płockiego i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, pan Maciej Jabłoński - radny Rady Powiatu Płockiego, pan Krzysztof Wielec - radny Rady Powiatu Płockiego, pani Agnieszka Bucior - radna Rady Miejskiej w Drobinie, pan Andrzej Wawrowski - Radny Rady Miejskiej w Drobinie.

Oddzielne podziękowanie trzeba też skierować do miejscowych osób bezpośrednio organizujących konkurs. To jest do pań nauczycielek: Emilii Sadowskiej i Anny Skoniecznej oraz do pań z Rady Rodziców z jej przewodniczącą Beatą Brzezińską na czele.

Konkursowe występy zapowiadały uczennice klasy ósmej: Natalia Peda i Karolina Wojciechowska.

Zdjęcia z konkursu wykonane przez ucznia klasy ósmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w galerii, w albumie IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

 

 
Wigilia Gminna 2018
W niedzielny wieczór, 16 grudnia 2018 r., w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie odbyło się gminne spotkanie wigilijne.
Po powitaniu gości i złożeniu życzeń przez burmistrza Miasta i Gminy Drobin, pana Andrzeja Samoraja i przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Drobinie pana Adama Zbigniewa Kłosińskiego, proboszcz parafii Drobin ks. kan. Andrzej Kucharczyk odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i zaprosił uczestników do dzielenia się opłatkiem.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpili przedstawiciele placówek oświatowych z gminy Drobin.
Szkołę Podstawową w Rogotwórsku reprezentowali: Paulina Wojda,
Zuzanna Tomaszewska, Wioletta Walerowicz i Damian Jaszczak.
Paulina zaśpiewała kolędę "Gdy śliczna Panna" i pastorałkę "Świeć gwiazdeczko", a pozostałe trio zaprezentowało pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi".
Kilkanaście zdjęć z Wigilii Gminnej, wykonanych przez uczniów: Damiana Jaszczaka, Zuzannę Tomaszewską i Domnika Wojdę można obejrzeć w albumie Wigilia Gminna 2018.
 
 
 
Konkurs Eko-Roboty - wręczenie nagród i wyróżnień
W środę 12 grudnia 2018 r. w Galerii Wisła w Płocku odbyło się podsumowanie Konkursu Technologiczno-Ekologicznego Eko-Robot. Ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku zgłoszonych zostało pięć prac. Już w trakcie podsumowania okazało się, że nie jeden, ale dwa Eko-Roboty z Rogotwórska zostały wyróżnione. Tym drugim był robot Amelki Kuśmierowskiej z klasy piątej.
Reprezentujący szkołę uczeń klasy czwartej Bartosz
Myśliński odebrał nagrody z rąk dyrektora Delegatury
Urzędu Marszałkowskiego pana Tomasza Kominka.
Więcej zdjęć z imprezy w Galerii Wisła można obejrzeć w albumie Konkursowe ekoroboty.
 
 
 
Mikołajki i mikołajkowe pierniki kl. II
Zgodnie z tradycją 6 grudnia 2018 r. w klasie drugiej odbyły się Mikolajki klasowe. Dzieci spędziły ten czas wspólnie z mamami. 
Razem z dorosłymi wykonały własnoręcznie ciasto na
pierniki, które potem zostały upieczone i udekorowane.
Nie zabrakło również choinki, złożonych pod nią
prezentów i wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Oprócz aromatu korzennych przypraw czuć było miłą, świąteczną atmosferę. Ten dzień dzieci z pewnością zapamiętają jako udany i pełen miłych wrażeń.
Obszerną dokumentację zdjęciową, wykonaną przez wychowawczynię panią Emilię Sadowską, można obejrzeć w albumie Mikołajkowe pierniki klasy drugiej.
 
 
 
Sukces w Koninie
Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd do Starego Miasta koło Konina. Reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka" wróciła z 22 medalami.
Na trzynaście drużyn startujących w Mikołajkowym Pucharze Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami ekipa z Rogotwórska wywalczyła trzecie miejsce. Gratulacje!
 
Lista medalistów:
 
Grzegorz Łaciński: złoty medal (Sumo Ggrappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Lena Wierzbicka: złoty medal (Sumo Ggrappling), złoty medal (szermierka na miecze)

Filip Tomaszewski: srebrny medal (Sumo Grappling)

Kamil Wiciński: brązowy medal (Sumo Grappling)

Filip Adamkowski: złoty medal (Sumo Grappling)

Maja Wierzbicka: srebrny medal (Sumo Grappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Jakub Pomianowski: złoty medal (Sumo Grappling), złoty medal (szermierka na miecze), brązowy medal (Makiwara-kumite)

Bartosz Smoliński: srebrny medal (Sumo Grappling)

Julia Wachowska: brązowy medal (Sumo Grappling)

Kinga Sońta: brązowy medal (Makiwara-kumite)

Maja Szczepańska: złoty medal (Sumo Grappling), srebrny medal (Makiwara-kumite), brązowy medal (szermierka na miecze)

Zuzanna Tomaszewska: srebrny medal (Sumo Grappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Wioletta Walerowicz: brązowy medal (szermierka na miecze)

Kacper Siejka: srebrny medal (Sumo Grappling)

Milena Brzezińska: 4 miejsce (Makiwara-kumite), 4 miejsce (szermierka na miecze)

 
Serdeczne podziękowanie i wielkie uznanie należy się wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły zakup kimon i sam wyjazd.
Zdjęcia, przekazane przez nauczyciela wychowania fizycznego i trenera, pana Marcina Gajewskiego w albumie Karate Tsunami - Mikołajkowy Puchar Polski Konin 2018 r.
 
 
 
Misie dla dzieci z Kraszewa

Dzieci z Punktu Przedszkolnego zebrały kilkanaście pluszowych misi, które przekazały uczniom ze Szkoły Specjalnej prowadzonej przez Fundację Odzyskać Radość w Kraszewie.

Pluszaki, dzięki uprzejmości wychowawczyni klasy trzeciej pani Eweliny Benkie,

pojechały we wtorek 4 grudnia 2018 r. do Kraszewa. Fot. Wioleta Wawrzyńska

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 49