Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Przyrodnicze eksperymenty
W ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku" prowadzone są - między innymi - zajęcia rozwijające z przyrody.
W piątkowy poranek, 15 marca 2019 r. pod kierunkiem prowadzącej zajęcia
pani Zofii Pająkowskiej uczniowie przeprowadzili kilka interesujących
eksperymentów. Fot. Błażej Bauszewski
Więcej zdjęć wykonanych podczas zajęć przez uczniów klasy czwartej Błażeja Bauszewskiego i Zuzannę Sawicką można obejrzeć w albumie Przyrodnicze eksperymenty.
 
 
 
Podziękowanie za Kartkę do Powstańca
W sierpniu 2018 r. grupa uczniów wypełniła i wysłała Kartkę do Powstańca. W ten sposób szkoła włączyła się w ogolnopolską kampanię prowadzoną przez Fundację Sensoria pod hasłem "BohaterON - wlącz historię!"
13 marca dotarł do szkoły miły i wzruszający list od córki Patrona szkoły, pani Moniki Buchner.
Oto obszerne fragmenty tego listu:
 
Szanowny Panie Dyrektorze 
Otrzymałam dużą paczkę "Kart do Powstańca", napisanych przez dzieci z różnych szkół i przedszkoli. Z radością znalazłam w niej kartki napisane przez dzieci ze Szkoły w Rogotwórsku. (...) Jestem pełna uznania dla działalności utrwalającej w najmłodszym pokoleniu te tragiczne dni walki o Wolność naszej Ojczyzny. (...) W czasie Powstania byłam w tym wieku co niektórzy z autorów tych kart. Nie mogłam więc brać udziału bezpośrednio w walkach, jednak pamiętam dobrze prawie każdy dzień sierpnia 1944 roku jaki przeżyłam na Starym Mieście. Wykonywałam wraz z Mamą różne prace usługowe na przykład szycie opasek biało czerwonych, przygotowywanie opatrunków a także butelek używanych przeciwko czołgom. Nie czuję się jednak bohaterem jak ci, którzy walczyli na barykadach. (...) Mam nadzieję, że w pamięci dzieci pozostanie na zawsze uznanie i szacunek dla tych wszystkich, którzy w Powstaniu walczyli za Wolność Polski. 
Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku.
Monika Buchner
 
 
Wyposażenie i pomoce z projektu
Od piątku, 15 lutego 2019 r. szkoła otrzymuje wyposażenie i pomoce naukowe zakupione w ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Jedną z dostarczonych pomocy jest zestaw przyrządów do geometrii.
Jako pierwsi z zestawami klocków Lego Mindstorms
zapoznali się uczniowie klasy ósmej, a wkrótce po
nich uczniowie klasy czwartej. Fot. Błażej Zmysłowski

Kolejną przydatną pomocą jest oś liczbowa z możliwością pokazywania działań.
Więcej zdjęć wykonanych przez Błażeja Zmysłowskiego i dyrektora szkoły można obejrzeć w albumie Wyposażenie i pomoce z projektu.
 
 
 
Podziękowanie za zakup kserokopiarki
W środę, 9 stycznia 2019 r. przewodnicząca Rady Rodziców i dyrektor szkoły przekazali podziękowanie sołtysom i przedstawicielom Rad Sołeckich z Rogotwórska i Sokolnik za sfinansowanie zakupu kserokopiarki.
Podziękowania odebrali: pani Hanna Kuśmierowska, sołtys wsi Sokolniki
i pan Wojciech Stołowski, sołtys Rogotwórska. Towarzyszyli im
członkowie Rad Sołeckich: pan Wojciech Tręmbiński z Sokolnik
i pan Stanisław Wróblewski w Rogotwórska. Fot. Beata Brzezińska
 
 
 
Sukces Amelki Korzeniewskiej

Wśród zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową w Płocku znalazła się Amelia Korzeniewska, uczennica klasy drugiej.

 

Nagrodzona praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem wychowawczyni, pani Emilii Sadowskiej. Serdeczne gratulacje!

Pełna lista zwycięzców konkursu została opublikowana na stronie internetowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Płocku.

 

 
Jasełka w kościele
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku przedstawili jasełka w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rogotwórsku.
Zespół szkolnych jasełkowych aktorów. Fot. Zuzanna Tomaszewska
To, i więcej zdjęć, wykonanych podczas jasełkowego przedstawienia przez uczennicę klasy szóstej Zuzannę Tomaszewską można obejrzeć w albumie  Jasełka w kościele - 6 stycznia 2019 r.
 
 
 
Jasełka szkolne
Z inicjatywy wychowawczyń klas trzeciej i czwartej, pań Eweliny Benkie i Bogumiły Sawickiej, w piątek 21 grudnia 2018 r. wystawione zostały Jasełka. Zagrali w nich uczniowie klas: trzeciej, czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Tekst, nawiązujący do wybranych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Syna Bożego, napisał dyrektor szkoły.
Jedna ze scen przedstawienia. Pastuszkowie i Trzej Królowie
w rozmowie z Maryją i Józefem. Fot. Błażej Zmysłowski
Serdeczne podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji jasełkowej inscenizacji. Oprócz wyżej wymienionych są to rodzice uczniów, którzy przygotowali odpowiednie stroje dla młodych aktorów oraz pani Aneta Krysińska, która wykonała dekorację dla poszczególnych scen i pan Jarosław Miszewski, który przygotował oprawę muzyczną.
Szkolne Jasełka zostaną wystawione ponownie w kościele parafialnym w Rogotwórsku, w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. po Mszy św. odprawianej w południe.
Więcej zdjęć w galerii, w albumie Jasełka szkolne 2018.
 
 
 
IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział reprezentanci siedmiu szkół.

W kategorii wiekowej uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Barbara Piwońska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach i Maria Milewska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Drugie miejsce zajęła Paulina Wojda ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku, a dwa trzecie miejsca, również ex aequo, jury przyznało Amelii Ruteckiej ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie i Paulinie Krajnik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu.

W kategorii wiekowej uczniów klas starszych najwyższą ocenę jury otrzymała Oliwia Rypińska ze Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie i zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu sklasyfikowana została Kinga Kalińska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, a na trzecim Karolina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie i przywieźli ich do Rogotwórska: panu Robertowi Majewskiemu - dyrektorowi i nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, panu Arturowi Jankowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach, panu Marcinowi Kalinowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie, panu Pawłowi Sosińskiemu nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie i w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu, panu Łukaszowi Zielińskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie i panu Jarosławowi Miszewskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

Słowa uznania i gorące podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu przeznaczając środki finansowe lub konkretne przedmioty na nagrody dla śpiewających uczniów. Są to: pan Andrzej Samoraj - burmistrz Miasta i Gminy Drobin, który dodatkowo objął konkurs swoim patronatem, pani Magdalena Woja - radna Rady Powiatu Płockiego, pan Bogdan Banaszczak - radny Rady Powiatu Płockiego i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, pan Maciej Jabłoński - radny Rady Powiatu Płockiego, pan Krzysztof Wielec - radny Rady Powiatu Płockiego, pani Agnieszka Bucior - radna Rady Miejskiej w Drobinie, pan Andrzej Wawrowski - Radny Rady Miejskiej w Drobinie.

Oddzielne podziękowanie trzeba też skierować do miejscowych osób bezpośrednio organizujących konkurs. To jest do pań nauczycielek: Emilii Sadowskiej i Anny Skoniecznej oraz do pań z Rady Rodziców z jej przewodniczącą Beatą Brzezińską na czele.

Konkursowe występy zapowiadały uczennice klasy ósmej: Natalia Peda i Karolina Wojciechowska.

Zdjęcia z konkursu wykonane przez ucznia klasy ósmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w galerii, w albumie IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 35