Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wycieczka młodszych do Płocka

W czwartek, 28 września uczniowie klas młodszych i dzieci przedszkolne uczestniczyły w wycieczce do Płocka. Na początku uczniowie obejrzeli wzruszający film "O psie, który jeździł koleją", natomiast dzieci - przyrodniczą bajkę "Mavka i strażnicy lasu". Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście, gdzie uczestnicy mieli okazję wysłuchania hejnału o godzinie 12.00. Na zakończenie dnia był posiłek w restauracji. 

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Wycieczka młodszych do Płocka ". 

 

 
Powitanie jesieni w OP
Jesień to jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przywitały ją w piątek, 22 września. Dzień ten obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, a jego finałem było stworzenie Jesiennego Kącika.
Więcej zdjęć można w albumie "Powitanie jesieni"
 
 
Dzień Przedszkolaka

20 września 2023 r. w obu grupach przedszkolnych obchodzony był Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji było mnóstwo tańców, piosenek i zabaw ruchowych. Między zabawami dzieci mogły cieszyć się słodkim i owocowym poczęstunkiem.

W naszym przedszkolu święto dzieci dostarczyło im wielu miłych wrażeń i kolorowych wspomnień. 

 
Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Dzień Przedszkolaka" .

 

 
Dzień Kropki

W piątek 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Dla uczniów zostały przygotowane zadania z kropkami w roli głównej. Młodsze dzieci rozwiązywały łamigłówki polegające między innymi na uszeregowaniu kropek od najmniejszej do największej czy rysowaniu ich po śladzie. Starsi uczniowie rozszyfrowywali tekst ukryty pod kolorowymi kropkami i wykonywali działania matematyczne ukryte w szyfrach kropkowych. Miłym akcentem tego dnia było również to, że w naszej szkole mogliśmy zauważyć elementy garderoby w kropki zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

 Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Dzień Kropki" .

 

 
Rozkład jazdy autobusów

Od jutra tj. 05.09.2023 autobus świadczący dowóz będzie kursował według poniższych rozkładów:

Trasa I: rano wyjazd z Drobina godz. 7.40 - Nagórki Dobrskie - Warszewka - Wrogocin - Małachowo - Małachowo - Sokolniki Nowe - Sokolniki Stare - Rogotwórsk (szkoła).

Trasa II: rano z Cieszewa godz. 8.00 odjazd spod zlikwidowanej szkoły w Cieszewie - Setropie - Rogotwórsk (szkoła).

Odjazd godz. 14.40 (trasy razem): Rogotwórsk (szkoła) - Sokolniki Stare - Sokolniki Nowe - Małachowo (górne) - Małachowo (dołek) - Wrogocin - Warszewka - Nagórki Dobrskie - Setropie - Cieszewo 

 

 
Msza polowa w Lasku Kozłowskim

Tradycyjnie, 1 września 2023 r. w Lasku Kozłowskim, miała miejsce uroczystość upamiętnienia poległych w tym miejscu żołnierzy Września 1939 r.

W 84. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej przy zbiorowej mogile żołnierzy spotkali się przedstawiciele władz, delegacje szkół, organizacji i instytucji z terenu Miasta i Gminy Drobin oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po złożeniu przez poszczególne delegacje wieńców i wiązanek na grobie żołnierzy, zebrani obejrzeli specjalny program artystyczny przygotowany przez harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie. Kolejną częścią uroczystości była Msza święta sprawowana w intencji pokoju i w intencji poległych w tym miejscu żołnierzy.

Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku reprezentowała delegacja uczniów: Milena Brzezińska oraz Szymon Giszczak wraz z opiekunami.

 
 
 
Rozkład jazdy autobusu szkolnego

4 września 2023 r. kurs autobusu dowożącego uczniów do Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku na trasie Nagórki Dobrskie - Warszewka - Wrogocin - Małachowo - Małachowo - Sokolniki Nowe - Sokolniki Stare - Rogotwórsk (szkoła), rozpoczyna się tak,  jak w ubiegłym roku szkolnym o godz. 7.40 (godz. wyjazdu autobusu z Drobina).

I kurs godz. 7.40: Nagórki Dobrskie (przystanek przy trasie nr 10) - Nagórki Dobrskie (PGR) - Warszewka - Wrogocin - Małachowo (dołek) - Małachowo (górne) - Sokolniki Nowe - Sokolniki Stare - Rogotwórsk (szkoła).

 Natomiast dla uczniów z obwodu zlikwidowanej Szkoły Podstawowej w Cieszewie został utworzony punkt zbiorczy przy budynku zlikwidowanej szkoły, skąd autobus będzie zabierał uczniów do Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku ok. godz. 8.00.

II kurs godz. 7.50: Cieszewo (przy zlikwidowanej szkole) - Setropie - Wrogocin - Rogotwórsk (szkoła).

 Odjazd ok. godz. 10.40 spod Kościoła.

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie!

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole rozpocznie się o godz. 8:30 w sali gimnastycznej. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły przejdą z wychowawcami do swoich klas. 

O godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 188