Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Nowa wykładzina w Punkcie Przedszkolnym
Rodzice dzieci z Punktu Przedszkolnego połączyli siły i zakupili nową wykładzinę do sali, w której dzieci pracują przy stolikach.
Wykładzinę rozłożył tata jednego z przedszkolaków - Pan Arkadiusz Szafran. Podczas zakupów i prac remontowych Panu Arkowi służyły pomocą Panie: Ewelina Kuśmierowska, Marta Adamkowska, Monika Szafran i Ewelina Bednarek.
Jak ładnie wygląda teraz podłoga w sali przedszkolnej można zobaczyć na poniższym zdjęciu.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom dzieci przedszkolnych za okazaną pomoc.
p.o. Dyrektora Szkoły i Wychowawczyni Punku Przedszkolnego 
 
 
Więcej zdjęć wykonanych podczas prac można obejrzeć w albumie Wykładzina w Przedszkolu.
 
 
 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

W nawiązaniu do informacji przekazanych do Urzędu Miasta i Gminy w Drobinie przez Wojewodę Mazowieckiego przekazujemy listę punktów wydawania preparatu jodku potasu z obszaru gminy Drobin oraz ulotkę informacyjną MSWiA dotyczącą przyjmowania tabletek ze stabilnym jodem.

Wydanie preparatu w punktach wydawania nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu. Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne, więc nie ma konieczności udawania się do nich. 

 

WYKAZ LOKALIZACJI PUNKTÓW WYDAWANIA JODKU POTASU:

1.

PRZYCHODNIA                        „CENTRUM OCHRONY ZDROWIA”

ul. Przyszłość 18

09-210 Drobin

2.

NZOZ „ASMED”

ul. Komisji Edukacji Narodowej 2A

09-210 Drobin

3.

NZOZ „SAN-MED”

ul. Tylna 3

09-210 Drobin


      

  

 

 
Sałatka owocowa

Sałatka owocowa to prosty posiłek na każdą porę dnia, dlatego też 30 września uczniowie klasy II przygotowali bombę witaminową w postaci sałatki na drugie śniadanie.

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Sałatka kl. II

 

 
Otrzęsiny nowego Zarządu SU i dyskoteka

W ostatni piątek (30.09), po raz pierwszy w naszej szkole, odbyły się otrzęsiny nowo wybranego Zarządu SU. Uczniowie (niestety tylko w połowie składu) po koronacji, wyśmienicie poradzili sobie z przygotowanymi przez opiekunki SU zadaniami.

Dzień zakończył sie dyskoteką zorganizowaną z okazji Dnia Chłopaka.

 

Więcej zdjęć wykonanych tego dnia można obejrzeć w albumie Otrzęsiny.

 

 
SZKOŁY pełne TALENTÓW
Nasza Szkoła bierze udział w akcji sieci LIDL "Szkoły Pełne Talentów", która polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły.
Talenciaki otrzymują klienci w zamian za dokonywane zakupy, a Szkoła wymienia je na nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego lub elektronicznego.
Talenciaki można skanować i przypisywać szkole on-line lub zbierać w formie tradycyjnej i wrzucać do pudełek umieszczonych w budynku szkoły. 
Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą o pomoc (w miarę własnych możliwości) w ich zbieraniu.
 
Szczegóły i regulamin akcji dostępne są na www.lidl.pl/Szkoly  
 
 
Lekcja przyrody z leśnikiem

We wtorek, 20 września, uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne wzięły udział w lekcji przyrody z leśnikiem, panem Piotrem Borowskim. Podczas zajęć na temat „Pór roku w lesie”, pan Piotr w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom sezonowe zwyczaje zwierząt oraz w skrócie opowiedział o swoim zawodzie.

  

 
Dzień kropki 2022

Święto kreatywności w naszej szkole!!!

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Podczas zajęć świetlicowych odbyła się prezentacja filmu na temat książki ,,The Dot”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie miała miejsce pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – powstały prace plastyczne ukazujące olbrzymią wyobraźnię naszych uczniów.

 

Dzień kropki 2022                
  Praca twórcza        Praca       Praca twórcza        

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 127