Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Witaj szkoło - początek nowego roku szkolnego
W poniedziałek, 2 września 2019 r., Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku, po wakacyjnej przerwie, wznawia zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
W niedzielę, 1 września, delegacja szkoły - tak, jak w poprzednich latach - weźmie udział w polowej Mszy św. odprawianej w lesie w Kozłowie koło Drobina, gdzie w 1939 roku samoloty niemieckie zbombardowały wycofujących się z frontu mławskiego polskich żołnierzy.
Do Kozłowa pojedzie delegacja w składzie: uczniowie: Damian Jaszczak, Jakub Siejka, Kacper Siejka, Ewelina Tręmbińska i Zuzanna Wierzbicka oraz pani Idalia Dymek i dyrektor szkoły.
 
W poniedziałek, 2 września o godz. 9.00 w sali gimnastyczej rozpocznie się inauguracja nowego roku szkolnego.
Uczniowie z Nagórk, Warszewki, Wrogocina, Małachowa i Sokolnik zostaną dowiezieni autobusem szkolnym. Szczegóły trasy i czasu odjazdu są dostępne po kliknięciu w link:
Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej i spotkań z wychowawcami w klasach, uczniowie zostaną odwiezieni kolejnym kursem autobusu szkolnego o godz. 10.30.
W poniedziałek od godz. 8.00 pani Idalia Dymek będzie rozdawała podręczniki w bibliotece. Jeśli ktoś nie zdąży, to odbierze je w kolejnych dniach nauki.
Nie ma jeszcze podręcznikow i ćwiczeń z Nowej Ery. Zamówienie było wysłane 11 lipca 2019 r. Podjęta została interwencja.
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2019/2020 będą się rozpoczynały - tak jak w poprzednich latach - o godz. 8.30.
 
Kolejne informacje zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły.
 
 
 
Tablica i monitor interaktywny
W piątek, 16 sierpnia 2019 r., w klasie matematycznej została zamontowana tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym.
W klasie języka polskiego - obok tablicy - pojawił się 65-calowy monitor interaktywny.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku została zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" w 2019 r.
Trzeba także podziękować pani Agnieszce Marciszewskiej z Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin za pomoc w przygotowaniu wniosku i "pilotowanie" sprawy od początku do pomyślnego zakończenia.
W klasie matematycznej prowadzone są także zajęcia z chemii. Do przechowywania substancji i odczynników chemicznych została zakupiona specjalna szafa z wywiewem, który został podłączony do komina.
Kilka zdjęć z izb lekcyjnych nr 5 i 6 można obejrzeć w albumie Tablica i monitor interaktywny.
 
 
 
Nauczyciel mianowany
W piątek, 9 sierpnia 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Drobin odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Kierownik Referatu Oświaty, pani Marioli Wróblewskiej, wysłuchała sprawozdania nauczycielki Punktu Przedszkolnego, pani Anny Skoniecznej, a następnie poprosiła ją o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

W wyniku tego postępowania pani Anna Skonieczna uzyskała akceptację komisji, z rąk Pani Kierownik otrzymała stosowne zaświadczenie, a od 1 września 2019 r. posiadała będzie stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 27 z 27