Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Zagroda Alpak w Borowie

We wtorek, 9 maja oraz w środę, 10 maja, uczniowie klas I - III oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego odwiedziły Zagrodę Alpak w Borowie. Był to bardzo miło spędzony czas, który dzieci na pewno zapamiętają na długo.

 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Zagroda Alpak"

 

 
Dzień Patrona

Nasza szkoła przywiązuje dużą wagę do tradycji. Już od wielu lat obchodzimy „Dzień Patrona", poświęcony pamięci prof. arch. Stanisława Marzyńskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu naszej szkoły oraz nagrodzenia uczennicy klasy II, Sylwii Jaszczak za udział w szkolnym konkursie.  Dziewczynka przygotowała i zaprezentowała wiersz o naszej szkole i jej patronie, w którym podkreśliła, że postać prof. arch. Stanisława Marzyńskiego powinna być dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Następnie uczniowie pełnili honorowe warty przy obrazie patrona, aby oddać mu hołd.

 
Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Dzień Patrona" .
 
 
Rekrutacja uzupełniająca do klasy I

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin rekrutacja uzupełniająca do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku będzie przebiegała według poniższego  harmonogramu:

  

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w kancelarii szkoły. Można je również pobrać klikając w poniższą ramkę.

 

 

 
Święto Konstytucji 3 Maja

W piątek 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność szkolna miała okazję wysłuchania montażu słowno–muzycznego upamiętniającego to ważne wydarzenie, kiedy to 3 maja 1791 r. uchwalono Ustawę Rządową zmieniającą ustrój Rzeczypospolitej. Warto przypomnieć, że była to konstytucja pierwsza w Europie, a druga na świecie.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja" . 
 

Występ dzieci z naszej szkoły można było również obejrzeć na Mszy świętej odprawianej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Rogotwórsku dnia 3 maja o godz. 12:00.

  

Serdeczne podziękowania składamy proboszczowi parafii ks. Krzysztofowi Błaszczakowi za umożliwienie nam wspólnego świętowania tak ważnej uroczystości oraz za przekazanie tacy. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy zechcieli wesprzeć finansowo naszą szkołę wrzucając ofiarę do koszyczka. Otrzymane pieniążki przeznaczymy m.in. na zakup nowych szarf i rękawiczek do pocztu sztandarowego.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Święto 3 Maja w Kościele" .

  

 
Zbiórka elektrośmieci
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego celem jest zbiórka wszelkiego typu zużytego sprzętu elektrycznego czy elektronicznego oraz zużytych baterii. Dodatkowo szkoły uczestniczące w programie zdobywają kupony Funduszu Oświatowego, które później można wymienić na pomoce dydaktyczne dla uczniów.

Pierwszą taką zbiórkę w naszej szkole planujemy przeprowadzić w terminie 8-12 maja 2023r. Zapraszamy.

 
 
Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi, to święto, które przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem posprzątali teren w najbliższej okolicy. Z racji tego, w praktyczny sposób mogli wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, jednocześnie pomagając naszej planecie.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Dzień Ziemi .

 

 
Podziękowania i życzenia

 Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest wyrób palm wielkanocnych. Dzięki pomocy rodziców i nauczycieli wykonano ich kilkadziesiąt.

Serdeczne podziękowania kierujemy do proboszcza parafii Rogotwórsk ks. Krzysztofa Błaszczaka, za życzliwość i umożliwienie sprzedaży  palm przy kościele parafialnym, a rodzicom za pomoc w ich wykonaniu i sprzedaży.

Słowa podziękowania składamy również Wszystkim tym, którzy zakupili nasze palmy i tym samym wsparli finansowo działalność rogotwórskiej szkoły.

Do podziękowań dołączamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

 
 
Święta w Punkcie Przedszkolnym

W Punkcie Przedszkolnym już święta. Babka upieczona, jajka pomalowane, teraz czekamy na zajączka z czekoladkami …

   
Więcej zdjęć wykonanych podczas przedszkolnych przygotowań do świąt można obejrzeć w albumie Święta w Punkcie Przedszkolnym.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 170