Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 4 października 2019 r. Szkoła Podstawowa w Rogotwórsku wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta ogólnoświatowa akcja, wymyślona w Polsce, organizowana jest pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!" Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Szkolna Komisja Egzaminacyjna; uczniowie klasy piątej:
Zuzanna Sawicka, Łukasz Dłużniewski i Bartosz Myśliński.
Akacja, której szkolnym koordynatorem była nauczycielka matematyki, pani Sylwia Prymuszewska, poprzedzona była przypomnieniem sobie przez uczniów tabliczki mnożenia. W tym celu uczniowie wykonali i rozwiesili na szkolnych korytarzach małe plakaty z przykładami tabliczki mnożenia.
Sam egzamin odbywał się w formie pisemnej. Uczniowie losowali zadania i musieli podać prawidłowy wynik. Prawidłowe rozwiązanie wszystkich przykładów upoważniało do uzyskania tytułu Eksperta i otrzymania stosownej odznaki.
Tytuł Eksperta zdobyli:
Grzegorz Łaciński z kl. III; Błażej Bauszewski, Łukasz Dłużniewski, Bartosz Myśliński, Zuzanna Sawicka i Julia Wachowska - wszyscy z kl. V; Krystian Ciarka, Oliwia Korzeniewska, Amelia Kuśmierowska i Anna Szafran - wszyscy z kl. VI; Aleksandra Błaszkowska, Daria Brzezińska, Weronika Charzyńska, Rafał Łuniewski, Dawid Mich, Kacpetr Siejka, Maja Szczepańska, Adam Szczygielski, Adam Walerowicz, Wioletta Walerowicz i Julia Wierzbicka - wszyscy z kl. VII; Justyna Chotomska, Damian Jaszczak, Krystian Kuśmierowski, Jakub Siejka i Zuzanna Wierzbicka - wszyscy z kl. VIII.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w albumie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
 
 
Wyjazd do leśniczówki w Petrykozach
We wtorek, 24 września 2019 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i uczniowie klas II i III wyjechali do leśniczówki w Petrykozach
Serdeczne słowa podziękowania należą się panu Jackowi Błaszczykowi,
leśniczemu Leśnictwa Drobin, za zorganizowanie przyjęcia dzieci w leśniczówce
i przygotowanie dla nich programu zajęć. Fot. Anna Skonieczna
Kilka zdjęć wykonanych przez wychowawczynię Punku Przedszkolnego, panią Annę Skonieczną, można obejrzeć w albumie Wyjazd do leśniczówki w Petrykozach.
Więcej informacji wkrótce.
 
 
 
Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek, 23 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku wybrali nowy Zarząd Samorządu. W wyniku tajnego głosowania poszczególne funkcje obejmą niżej wymienieni uczniowie:

Przewodniczący: Jakub Siejka, kl. VIII

Zastępca przewodniczącego: Kacper Siejka, kl. VII,

Sekretarz: Natalia Czerwińska, kl. VIII,

Przewodniczący Sekcji Imprez: Damian Jaszczak, kl. VIII,

Przewodniczący Sekcji Porządkowej: Artur Sońta, kl. VI.

 

 

 
Robotyka zajęcia dla najmłodszych
W sobotę, 14 września 2019 r. najbardziej aktywnymi na zajęciach robotyki i programowania byli najmłodsi uczniowie. Z małą pomocą nauczyciela zbudowali dwa podobne, choć różniące się w szczegółach, pojazdy. Następnie - po kilku próbach - udało się je zaprogramować tak, by wykonały jazdę "do przodu", a następnie wróciły na miejsce startu.
Filmiki pokazują kolejne etapy pracy Zuzanny i Alexandra.
Kilka zdjęć z sobotnich zajęć można obejrzeć w albumie Zajęcia z robotyki dla najmłodszych.
 
 
 
 
 
Witaj szkoło - początek nowego roku szkolnego
W poniedziałek, 2 września 2019 r., Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku, po wakacyjnej przerwie, wznawia zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
W niedzielę, 1 września, delegacja szkoły - tak, jak w poprzednich latach - weźmie udział w polowej Mszy św. odprawianej w lesie w Kozłowie koło Drobina, gdzie w 1939 roku samoloty niemieckie zbombardowały wycofujących się z frontu mławskiego polskich żołnierzy.
Do Kozłowa pojedzie delegacja w składzie: uczniowie: Damian Jaszczak, Jakub Siejka, Kacper Siejka, Ewelina Tręmbińska i Zuzanna Wierzbicka oraz pani Idalia Dymek i dyrektor szkoły.
 
W poniedziałek, 2 września o godz. 9.00 w sali gimnastyczej rozpocznie się inauguracja nowego roku szkolnego.
Uczniowie z Nagórk, Warszewki, Wrogocina, Małachowa i Sokolnik zostaną dowiezieni autobusem szkolnym. Szczegóły trasy i czasu odjazdu są dostępne po kliknięciu w link:
Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej i spotkań z wychowawcami w klasach, uczniowie zostaną odwiezieni kolejnym kursem autobusu szkolnego o godz. 10.30.
W poniedziałek od godz. 8.00 pani Idalia Dymek będzie rozdawała podręczniki w bibliotece. Jeśli ktoś nie zdąży, to odbierze je w kolejnych dniach nauki.
Nie ma jeszcze podręcznikow i ćwiczeń z Nowej Ery. Zamówienie było wysłane 11 lipca 2019 r. Podjęta została interwencja.
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2019/2020 będą się rozpoczynały - tak jak w poprzednich latach - o godz. 8.30.
 
Kolejne informacje zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły.
 
 
 
Tablica i monitor interaktywny
W piątek, 16 sierpnia 2019 r., w klasie matematycznej została zamontowana tablica interaktywna z projektorem ultrakrótkoogniskowym.
W klasie języka polskiego - obok tablicy - pojawił się 65-calowy monitor interaktywny.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku została zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" w 2019 r.
Trzeba także podziękować pani Agnieszce Marciszewskiej z Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin za pomoc w przygotowaniu wniosku i "pilotowanie" sprawy od początku do pomyślnego zakończenia.
W klasie matematycznej prowadzone są także zajęcia z chemii. Do przechowywania substancji i odczynników chemicznych została zakupiona specjalna szafa z wywiewem, który został podłączony do komina.
Kilka zdjęć z izb lekcyjnych nr 5 i 6 można obejrzeć w albumie Tablica i monitor interaktywny.
 
 
 
Nauczyciel mianowany
W piątek, 9 sierpnia 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Drobin odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Kierownik Referatu Oświaty, pani Marioli Wróblewskiej, wysłuchała sprawozdania nauczycielki Punktu Przedszkolnego, pani Anny Skoniecznej, a następnie poprosiła ją o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

W wyniku tego postępowania pani Anna Skonieczna uzyskała akceptację komisji, z rąk Pani Kierownik otrzymała stosowne zaświadczenie, a od 1 września 2019 r. posiadała będzie stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 32