Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wiosennie i na sportowo

Z okazji pierwszego dnia wiosny w hali Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie rozegrany został kolejny Gminny Turniej Sportowy dla uczniów klas I - III. Wzięły w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z Cieszewa, Drobina, Łęga i Rogotwórska.

Dyplom i gratulacje dla reprezentacji klasy trzeciej. Fot. A. Krysińska

Więcej zdjęć wykonanych przez panią Anetę Krysińską można obejrzeć w albumie Pierwszy dzień wiosny na sportowo.

Obszerna dokumentacja zdjęciowa turnieju znajduje się na stronie Szkoły Podstawowej w Drobinie.

 

 
Piłkarski sparing w Nowej Górze
W piątkowe popołudnie, 15 marca 2019 r., piłkarska reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka rozegrała godzinny mecz sparingowy z rówieśnikami z Gminnego Klubu Sportowego w Nowej Górze. Podopieczni trenera i nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marcina Gajewskiego pojechali do Nowej Góry na zaproszenie prezesa tamtejszego klubu i trenera, pana Zbigniewa Pawłowskiego.
Mecz był nieco nietypowy, ponieważ składał się z trzech dwudziestominutowych części. Zakończył się zwycięstwem uczniów z Rogotwórska w stosunku 6 : 3. Dla SKS Jutrzenka trzy bramki strzelił Rafał Łuniewski, dwie Kacper Siejka i jedną Maja Szczepańska.
Kilka zdjęć wykonanych podczas meczu przez dyrektora szkoły można obejrzeć w albumie Piłkarski sparing w Nowej Górze.
 
 
 
Przyrodnicze eksperymenty
W ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku" prowadzone są - między innymi - zajęcia rozwijające z przyrody.
W piątkowy poranek, 15 marca 2019 r. pod kierunkiem prowadzącej zajęcia
pani Zofii Pająkowskiej uczniowie przeprowadzili kilka interesujących
eksperymentów. Fot. Błażej Bauszewski
Więcej zdjęć wykonanych podczas zajęć przez uczniów klasy czwartej Błażeja Bauszewskiego i Zuzannę Sawicką można obejrzeć w albumie Przyrodnicze eksperymenty.
 
 
 
Podziękowanie za Kartkę do Powstańca
W sierpniu 2018 r. grupa uczniów wypełniła i wysłała Kartkę do Powstańca. W ten sposób szkoła włączyła się w ogolnopolską kampanię prowadzoną przez Fundację Sensoria pod hasłem "BohaterON - wlącz historię!"
13 marca dotarł do szkoły miły i wzruszający list od córki Patrona szkoły, pani Moniki Buchner.
Oto obszerne fragmenty tego listu:
 
Szanowny Panie Dyrektorze 
Otrzymałam dużą paczkę "Kart do Powstańca", napisanych przez dzieci z różnych szkół i przedszkoli. Z radością znalazłam w niej kartki napisane przez dzieci ze Szkoły w Rogotwórsku. (...) Jestem pełna uznania dla działalności utrwalającej w najmłodszym pokoleniu te tragiczne dni walki o Wolność naszej Ojczyzny. (...) W czasie Powstania byłam w tym wieku co niektórzy z autorów tych kart. Nie mogłam więc brać udziału bezpośrednio w walkach, jednak pamiętam dobrze prawie każdy dzień sierpnia 1944 roku jaki przeżyłam na Starym Mieście. Wykonywałam wraz z Mamą różne prace usługowe na przykład szycie opasek biało czerwonych, przygotowywanie opatrunków a także butelek używanych przeciwko czołgom. Nie czuję się jednak bohaterem jak ci, którzy walczyli na barykadach. (...) Mam nadzieję, że w pamięci dzieci pozostanie na zawsze uznanie i szacunek dla tych wszystkich, którzy w Powstaniu walczyli za Wolność Polski. 
Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku.
Monika Buchner
 
 
Mata do ćwiczeń sztuk walki
Dzięki zdecydowanej postawie i ofiarności rodziców uczniów ćwiczących sztuki walki, udalo się zebrać fundusze i zakupić profesjonalną matę do ćwiczeń. Została ona rozłożona na scenie w sali gimnastycznej.
W ten sposób sekcja sztuk walki ma już swoje stałe miejsce do zajęć treningowych poprzedzających wyjazd na kwietniowe mistrzostwa Polski.
Rozjeżdżające się materace wykorzystane będą teraz do zabezpieczenia
zawodników przed ewentualnym kontaktem ze ścianą. Fot. M. Gajewski
 
 
 
Wyposażenie i pomoce z projektu
Od piątku, 15 lutego 2019 r. szkoła otrzymuje wyposażenie i pomoce naukowe zakupione w ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Jedną z dostarczonych pomocy jest zestaw przyrządów do geometrii.
Jako pierwsi z zestawami klocków Lego Mindstorms
zapoznali się uczniowie klasy ósmej, a wkrótce po
nich uczniowie klasy czwartej. Fot. Błażej Zmysłowski

Kolejną przydatną pomocą jest oś liczbowa z możliwością pokazywania działań.
Więcej zdjęć wykonanych przez Błażeja Zmysłowskiego i dyrektora szkoły można obejrzeć w albumie Wyposażenie i pomoce z projektu.
 
 
 
Karnawałoway bal w Punkcie Przedszkolnym

Karnawał to czas na zabawę. Karnawałowy bal - przy pomocy pani wychowawczyni i rodziców - urządziły więc sobie najmłodsze dzieci.

Rodzice zadbali o piękne, balowe i bajkowe stroje.

Nad bezpieczeństwem uczestników balu czuwał podkomisarz Kacper.

Zabawę przedszkolnych dzieci udokumentowała na zdjęciach ich wychowawczyni, pani Anna Skonieczna. Można te zdjęcia obejrzeć w albumie Karnawałowy bal przedszkolaków.

 

 
Podziękowanie za zakup kserokopiarki
W środę, 9 stycznia 2019 r. przewodnicząca Rady Rodziców i dyrektor szkoły przekazali podziękowanie sołtysom i przedstawicielom Rad Sołeckich z Rogotwórska i Sokolnik za sfinansowanie zakupu kserokopiarki.
Podziękowania odebrali: pani Hanna Kuśmierowska, sołtys wsi Sokolniki
i pan Wojciech Stołowski, sołtys Rogotwórska. Towarzyszyli im
członkowie Rad Sołeckich: pan Wojciech Tręmbiński z Sokolnik
i pan Stanisław Wróblewski w Rogotwórska. Fot. Beata Brzezińska
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 48