Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Puchar Tymbarku - turniej eliminacyjny dziewcząt
W czwartek, 22 lutego 2018 r. reprezentacja dziewcząt wystąpiła w Płocku w rozgrywkach eliminacyjnych piłkarskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
 
Dziewczyny przegrały obydwa mecze eliminacyjne. Fot. Marcin Gajewski
Kilkanaście zdjęć z turniejowych rozgrywek pod balonem Wisły Płock, wykonanych przez opiekuna SKS pana Marcina Gajewskiego, można obejrzeć w albumie Puchar Tymbarku - luty 2018.
 
 
 
Wycieczka - dzień czwarty
Czwartek, 15 lutego 2018 r. to już czwarty dzień wycieczki na Podhale i do Zakopanego. To kolejny dzień wypełniony intensywnymi zajęciami.
Nauki jazdy na nartach ciąg dalszy i zajęcia na pływalni...
Więcej zdjęć z czwartego dnia pobytu na Podhalu i w Zakopanem można oglądać od strony dziewiątej albumu Wycieczka na Podhale - luty 2018.
 
Poniżej linki do udostępnionych filmików z zajęć w czwartym dniu; z nauki jazdy na nartach i z basenu.
 
 
 
Karnawałowy bal w Punkcie przedszkolnym
W ostatkowy wtorek, 13 lutego 2018 r. dzieci z Punktu przedszkolnego, wraz ze swoją wychowawczynią, bawiły się na balu karnawałowym.
Piękne kreacje, wykonane rękami wspaniałych mam
przeniosły dzieci w świat bajkowych i baśniowych postaci.
A jak ta zabawa się odbywała pokazują zdjęcia wykonane przez panią Annę Skonieczną, znajdujące się w albumie Karnawałowy bal w Punkcie przedszkolnym.
 
 
 
Wyjazd na wycieczkę
W poniedziałek, 12 lutego 2018 r. szesnastoosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyjechała na wycieczkę na Podhale i do Zakopanego. Program wycieczki zdominowany jest zajęciami sportowymi i prozdrowotnymi. Uczniowie będą uczyli się jeździć na nartach oraz skorzystają z kąpieli w basenach termalnych.
Wycieczka mogła być zorganizowana dzięki pomocy wielu życzliwych szkole osób i instytucji.
Do grona wspomagających fundusz wycieczki dołączyła Fundacja "ORLEN - DAR SERCA", która przekazała darowiznę w postaci bonu paliwowego wartości 1.000,- złotych.
Dzięki tej darowiźnie znacznie obniżą się koszty wynajmu autobusu.
Zarządowi Fundacji uczniowie i nauczyciele uczestniczący w wycieczce składają serdeczne podziękowanie.
 
Filmiki z przejazdu do Bańskiej Wyżnej, wykonane przez pana Łukasza Tarnickiego, są dostępne na Dysku Google.
Wystarczy kliknąć w poniższe miniaturki. 
       
 
Zdjęcia z wyjazdu z Rogotwórska, przyjazdu do Bańskiej Wyżnej, pierwszej objadokolacji i pobytu w pokojach pensjonatu, można oglądać w galerii w albumie Wycieczka na Podhale - luty 2018
 
Pierwszego, pełnego dnia pobytu na wycieczce uczniowie uczyli się jeździć na nartach w jednej z zakopiańskich szkół, w pobliżu skoczni narciarskich. Jak sobie radzili można zobaczyć na zdjęciach, na trzeciej stronie albumu Wycieczka na Podhale - luty 2018.
 
Kolejnym etapem wycieczkowego programu, we wtorek 13 lutego, były zajęcia na pływalni. Zdjęcia z tych zajęć znajdują się na trzeciej i czwartej stronie albumu  Wycieczka na Podhale - luty 2018.
 
Dwa filmiki pokazujące naukę jazdy na nartach i zajęcia na pływalni są udostępnione na Dysku Google.
     
 
Pobytu na Podhalu dzień trzeci. Znów Zakopane i nauki na nartach ciąg dalszy...
Więcej zdjęć od czwartej strony albumu Wycieczka na Podhale - luty 2018.
 
A potem kąpiel w basenie wód termalnych.
 
I filmy z zajęć trzeciego dnia.
   
 
 
 
Zajęcia szkolne po powrocie
Mija drugi tydzień zajęć po powrocie do Rogotwórska. Wszystkie lekcje w budynku głównym odbywają się zgodnie z planem. Jeszcze przez krótki czas trzeba będzie obyć się bez sali gimnastycznej. 
Uczniowie korzystają z wyremontowanej pracowni komputerowej. Fot. Damian Jaszczak
 
 
 
Pączki od Rady Rodziców
Tłusty czwartek to w polskiej tradycji dzień jedzenia pączków. Podtrzymała tą tradycję Rada Rodziców i sprezentowała wszystkim uczniom słodki poczęstunek.
Nie udało się uwiecznić na zdjęciach wszystkich poczęstowanych. Niech więc
uśmiechnięte buzie najmłodszych i najstarszych dzieci będą podziękowaniem
dla pamiętającej Rady Rodziców. Fot. Anna Skonieczna i W. Grodkiewicz
 
 
 
Woda w piwnicy
Od wielu lat w pomieszczeniach szkolnej piwnicy gromadzi się woda. W wyposażeniu szkoły znajduje się pompa zanurzeniowa, która bardzo często jest włączana. Niestety przy dużym naporze wód gruntowych pompa nie daje rady. W tej sytuacji konieczna jest pomoc z zewnątrz.
Pospieszyli z tą pomocą - jak zawsze niezawodni - druhowie strażacy
z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Drobinie. Fot. Błażej Zmysłowski
We wtorek, 6 lutego 2018 r. uruchomili swoją pompę, która dość szybko poradziła sobie z zalegającą w piwnicy wodą.
Kilka zdjęć z akcji drobińskich strażaków można obejrzeć w albumie Woda w piwnicy.
 
 
 
Wróciliśmy
Poniedziałek - 29 dzień stycznia 2018 r. - był pierwszym dniem zajęć po powrocie do wyremontowanego budynku Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku. Mam świadomość, że nie wszystko jest jeszcze zapięte na przysłowiowy "ostatni guzik". Uważam jednak, że najważniejsze sprawy organizacyjne zostały załatwione.
Tak, jak już wcześniej napisałem, drobne braki w wyposażeniu będą sukcesywnie usuwane. Dzisiaj (w poniedziałek) rozmawiałem na ten temat z panią Mariolą Wróblewską, kierownik Referatu Oświaty.
Zorganizowany jest poranny dowóz dzieci. Udało się także porozumieć z płockim PKS-em. Autobus wjechał dziś do Nagórk i Wrogocina. Na luty uczniowie mają wykupione bilety miesięczne.
Uzgadniane są jeszcze szczegóły związane z planem lekcji. Plany na poszczególne dni, które zamieszczam na stronie szkoły, będą w niewielkim stopniu modyfikowane. Bardzo proszę nauczycieli, uczniów i rodziców o zaglądanie do nich i o wyrozumiałość.
Obydwa oddziały przedszkolne rozpoczynają pracę codziennie o godzinie 8.00.
Z wielką radością przyjąłem deklarację pana Krzysztofa Pomianowskiego (powinienem napisać: druha Krzysztofa Pomianowskiego) o zamiarze utworzenia przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogotwórsku Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Mając w pamięci sukcesy rogotwórskich uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, deklaruję pomoc w tej sprawie.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 38