Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Zagrają na Mistrzostwach Świata
Klub Piłkarski "Pegaz" Drobin i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie są organizatorami turnieju piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2010. Turniej - w swojej formule - ma nawiązywać do Mistrzostw Świata, które już wkrótce rozgrywane będą na stadionach w Rosji.
Do turnieju zgłoszone zostały 24 zespoły, wśród nich Szkolny Klub Sportowy "Jutrzenka" Rogotwórsk. Każdy ze startujących w turnieju dziecięcych zespołów występował będzie pod nazwą jednego z finalistów piłkarskich Mistrzostw Świata.
SKS "Jutrzenka" wystąpi więc w barwach... Iranu.
Nauczyciel wychowania fizycznego i trener, pan Marcin Gajewski powoła wkrótce reprezentację, która zagra na boiskach w Drobinie.
Warto przypomnieć, że w podobnej formule - choć w mniejszej skali - piłkarski turniej organizowany był z okazji Dni Drobina w 2012 r. i nawiązywał do rozgrywanych wtedy w Polsce i na Ukrainie piłkarskich Mistrzostw Europy - Euro'2012.
Szczegółowe informacje o turnieju można uzyskać klikając w poniższe linki.
 
 
 
Obchody Dnia Patrona
We wtorek, 15 maja 2018 r. obchodzony był Dzień Patrona. Uczniowie - pod kierunkiem dyrektora i przy współpracy nauczycieli - przygotowali specjalny okolicznościowy program artystyczny. Do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście.
Na przyjazd gości oczekiwali przedstawiciele
Samorządu Uczniowskiego. Fot. Anna Rokicka
Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem wypowiedzianym wierszem przez najmłodszych uczniów.
"Dziś jest dzień wspomnień o Patronie, więc przyjechało wielu gości..."
Maja i Szymon poradzili sobie bezbłędnie. Fot. Błażej Zmysłowski
Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Siejka - zgodnie z zasadami Ceremoniału Szkoły - wydał komendy niezbędne do wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania Hymnu szkoły.
Poczet sztandarowy zajął swoje miejsce. Fot. Anna Rokicka
Dyrektor szkoły przywitał wszystkich przybyłych. Na uroczystości obecni byli czlonkowie najbliższej rodziny Patrona: córka, pani Monika Buchner z mężem Andrzejem oraz swoimi dziećmi, wnukami Patrona: panią Zuzanną Lipińską i panem Zbigniewem Buchnerem. Na uroczystość przybył prof. dr hab. inż. arch. Robert Kunkel wraz z małżonką. Pan profesor od kilku lat współpracuje z gminą Drobin. To on zajął się sprawą szczególowych pomiarów i badań archeologicznych drobińskiego dworu jesienią 2010 r. Obecni byli także: proboszcz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku ks. Krzysztof Muzal, burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj, kierownik Referatu Oświaty pani Mariola Wróblewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie pan Bogdan Banaszczak i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie pani Danuta Bielska. Miejsko-Gminne Przedszkole w Drobinie reprezentowała pani dyrektor Teresa Mielczarek, a Gminne Przedszkole w Łęgu Probostwie pani dyrektor Dorota Gałka. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie reprezentował nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego pan Rafał Rycharski. Do Rogotwórska przyjechali też: radna Sejmiku Wojewódzkiego pani Ewa Szymańska i przyjaciel szkoły, "świadek historii" - jak się sam określa - pan Leszek Ners. Z fundatorów gwoździ w drzewcach sztandaru obecni byli: pani Bożena Woźniak, pani Barbara Gil oraz państwo Mariola i Stanislaw Wróblewscy. W sali gimnastyczej nie mogło zabraknąć dzieci przedszkolnych, uczniów klas I - VII, nauczycieli i rodziców.
Czytaj całość
 
Ostatnie prace porządkowe
Sobota, 12 maja 2018 r. była kolejnym dniem intensywnych prac na terenie szkolnym. Tym razem do prac przystąpili pracownicy Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych Centrum Usług Środowiskowych, wspomagani osobiście przez Burmistrza Miasta i Gminy Drobin, pana Andrzeja Samoraja.
Na dokładnie posprzątany i wyrównany teren została zasiana trawa.
Do prac włączył się też pan Janusz Jaszczak. Z całą pewnością teren nabierze właściwego wyglądu, gdy trawa wzejdzie i zazieleni się na obszarze byłego boiska.
Więcej zdjęć pokazujących przebieg sobotnich prac znajduje się w albumie Ostatnie prace porządkowe.
 
 
 
Rowerowa wycieczka piątoklasistów
W piątek, 4 maja 2018 r. prawie wszyscy uczniowie klasy piątej, pod opieką wychowawczyni pani Anety Krysińskiej, wybrali się na wycieczkę rowerową do Bromierzyka.

Około godziny trzynastej wszyscy spotkali się przed szkołą. Przed wyjazdem cała grupa posiliła się zamówioną przez wychowawczynię pizzą. Po posiłku uczniowie spotkali się z dyrektorem szkoły i opowiedzieli mu o planach na najbliższe kilka godzin. Około czternastej mały wycieczkowy peleton wyruszył w kierunku Małachowa, a nastepnie udał się do Bromierzyka. Kilkunastominutowy postój przy sklepie w Bromierzyku był okazją do zjedzenia lodów. Po powrocie do Rogotwórska uczniowie przez kilkanaście minut pograli jeszcze w piłkę na nowym boisku, a następnie udali się do domów.
Wiecej zdjęć, które podczas wycieczki wykonał Kacper Siejka można obejrzeć w albumie Wycieczka rowerowa piątoklasistów.
 
 
 
 
Budowa ogrodzenia i prace porządkowe
W ciągu całego tak zwanego długiego weekendu trwały prace na terenie szkolnym. Wszystkie prace, to znaczy: budowę nowego ogrodzenia, wycinanie krzewów, nasadzenia oraz prace pielęgnacyjne w parku i porządkowe na terenie szkolnym, wykonywali nieodpłatnie rodzice uczniów.
Budową ogrodzenia kierował dziadek jednego z trzecio-
klasistów. W niektóre prace włączali się sami uczniowie.
W sobotę 28 kwietnia, a następnie od poniedziałku 30 kwietnia poprzez świąteczne i nieświąteczne dni, aż do piątku 4 maja, grupa mam i tatusiów pracowała poświęcając swój czas, paliwo, maszyny i narzędzia dla poprawy bezpieczeństwa i estetyki na terenie szkolnym. Po wznowieniu zajęć w poniedziałek 7 maja, uczniowie będą mogli podczas przerw wychodzić na zewnątrz budynku ponieważ teren jest wyrównany i ogrodzony. 
W wielu miejscach posadzone zostały drzewa i krzewy ozdobne. W donicach mamy uczniów posadziły kwiaty. Jest jednak jeszcze wiele miejsc, w których wskazane byłyby kolejne nasadzenia.
Potrzebne są przede wszystkim sadzonki kwiatów.
Dlatego przewodnicząca Rady Rodziców i dyrektor szkoły zwracają się z prośbą do uczniów i rodziców, zwłaszcza do tych rodziców, którzy nie włączyli się w dotychczasowe prace, aby zechcieli załatwić dla szkoły sadzonki kwiatów.
Można to zrobić na trzy sposoby; niech każde dziecko przyniesie do szkoły:
  • zakupioną w sklepie sadzonkę
  • sadzonkę wykopaną z własnego ogródka,
  • pięć złotych, za które Rada Rodziców zakupi sadzonkę.
Niech podczas obchodów szkolnego święta, jakim jest Dzień Patrona, zarówno gości, jak i społeczność szkolną cieszy estetyczny, zadbany widok terenu szkolnego.
Zdjęcia pokazujące przebieg prac, wykonane przez uczniów, rodziców i dyrektora, znajdują się w albumie Budowa ogrodzenia i prace porządkowe.
 
 
 
Wiosenne mecze ze "Szkółką" Płock
W piątkowe popołudnie, 27 kwietnia 2018 r. na boisku drobińskiego Orlika dwie drużyny chłopców reprezentujące Szkolny Klub Sportowy Jutrzenka rozegrały mecze z reprezentacją Piłkarskiej "Szkółki" Płock. Były to rewanże za rozegrane dokładnie pół roku temu mecze.
Podobnie, jak w październiku, reprezentacje Rogotwórska pokonały swoich rówieśników z Płocka. Starsi chłopcy wygrali 13 : 4, a młodsi 14 : 1.
Fragmenty walki uchwycone podczas meczu przez pana Marcina Gajewskiego.
Pierwsza drużyna (starsi) wystąpiła w składzie: Jakub Siejka, Karol Giszczak, Dominik Sońta, Dominik Wojda, Damian Jaszczak, Michał Szczepański.
Strzelcy bramek: M. Szczepański 5, D. Sońta 5, D. Jaszczak 3.
Druga drużyna (młodsi): Jakub Siejka, Kacper Siejka, Rafał Łuniewski, Adam Walerowicz, Adam Szczygielski, Dawid Mich, Szymon Giszczak.
Strzelcy bramek: R. Łuniewski 12, K. Siejka 2.
Kilkanaście zdjęć wykonanych podczas gry przez trenera, nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marcina Gajewskiego znajduje się w albumie  Wiosenne mecze ze "Szkółką" Płock.
Przy okazji warto dodać, że w tym roku piłkarskie reprezentacje dziewcząt i chłopców występowały już na boisku drobińskiego Orlika. Kilka tygodni temu obie drużyny rozgrywały mecze z reprezentacją Uczniowskiego Klubu Sportowego Tęcza Drobin.
Zdjęcia z tamtych spotkań można oglądać w albumie Mecze dziewczyn i chłopców na Orliku w Drobinie.
 
 
 
Podziękujcie Pani Konstytucji
W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja uczniowie najstarszych klas przygotowali - pod kierunkiem nauczycieli - okolicznościową akademię. Jej scenariusz opierał się na ciekawym pomyśle. Oto na szkolną lekcję historii uczniowie i pani nauczycielka zapraszają specjalnego gościa. Jest nim Konstytucja 3 Maja.
Rozpoczyna ona swoją opowieść o burzliwych wydarzeniach końca XVIII wieku, o swoim powstaniu i znaczeniu najważniejszych praw w niej zawartych. Uczniowie mogą dowiedzieć się jeszcze wielu szczegółów zadając podchwytliwe, czasami zabarwione humorem pytania.
W zaimprowizowanej na scenie izbie lekcyjnej zozpoczyna się lekcja historii...
Za trud włożony w przygotowanie akademii słowa uznania i podziękowanie należą się paniom Zofii Pająkowskiej i Idalii Dymek.
Program akademii ubogacony został występem szkolnego zespołu wokalnego pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Mariusza Zielińskiego. W jego wykonaniu zabrzmiała czterozwrotkowa wersja Hymnu narodowego, Hymn szkolny i trzy okolicznościowe pieśni patriotyczne.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja włączone są do Ceremoniału szkoły, w uroczystości uczestniczył więc poczet sztandarowy
Dokumentację zdjęciową akademii, wykonaną przez pana Łukasza Tarnickiego można oglądać w albumie Akademia na Święto Konstytucji 3 Maja. Ponadto pan Łukasz Tarnicki uwiecznił fragmenty programu na kilku filmikach, które można obejrzeć po kliknięciu w powyższe miniaturki.
 
 
 
Konkurs Matematyczny w Drobinie - sukces Czarka i Karola
We wtorek, 24 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie rozegrany został Konkurs Matematyczny dla uczniów klas siódmych. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Łęgu Probostwie, Nowej Górze, Rogotwórsku i Drobinie.

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami
i organizatorami. Fot. Anna Rokicka
Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku reprezentowali uczniowie klasy siódmej Cezary Gawinek i Karol Giszczak, których do konkursu przygotowywał na dodatkowych zajęciach nauczyciel matematyki pan Łukasz Tarnicki. Chłopcy wypadli bardzo dobrze, zajmując ex-aequo trzecie miejsce. W tej sytuacji organizatorzy zarządzili dogrywkę.
Czarek i Karol przystąpili do bratobójczej walki,
w której nieco lepszy był Czarek. Fot. Ł. Tarnicki
Więcej zdjęć pokazujących przebieg konkursu, wykonanych i udostępnionych przez panią Annę Rokicką,  można oglądać w albumie Konkurs Matematyczny w Drobinie.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 32 z 43