Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Sprzątanie Świata

W piątek, 21 września 2018 r. uczniowie wraz z wychowawcami przystąpili do Akcji Sprzątanie Świata. Na przydzielone tereny wyruszyły klasowe ekipy wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci.

 

Pracowali wszyscy, od najmłodszych do najstarszych, a po zakończeniu
sprzątania przystąpili do wykonania okolicznościowych plakatów.
Fot. Karol Giszczak, Michał Szczepański i Jakub Siejka.
Wiecej zdjęć pokazujących przebieg Akcji Sprzątanie Świata znajduje się w albumie Sprzątanie Świata.
 
 
 
Wyjazd do Płocka
W środę, 19 września 2018 r. grupa uczniów z klas szóstej, siódmej i ósmej wyjechała do Płocka. Na początku uczniowie i opiekunowie obejrzeli w kinie Przedwiośnie film pod tytułem "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". 
Film opowiada o wydarzeniach, które wywierają ogromne wrażenie na widzach. Następnie grupa udała się do Muzeum Mazowieckiego, gdzie uczestniczyła w programie edukacyjnym o życiu Józefa Piłsudskiego. Kolejnym punktem programu była zabawa w Parku Trampolin "Adrenalina", gdzie po krótkiej rozgrzewce i zapoznaniu się z regulaminem uczniowie korzystali z wielu ciekawych atrakcji. Intensywne zajecia były fizycznie wyczerpujące. Wycieczkę zakończył posiłek w McDonaldzie.
Zdjęcia z wycieczki wykonane przez panią Idalię Dymek i Błażeja Zmysłowskiego
można obejrzeć w albumie Wyjazd do Płocka.
 
 
 
Ważne informacje dla rodziców

Ubezpieczenie dzieci

Skladka na ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 35,- złotych. Składkę tę rodzice osobiście wpłacają do pani Sekretarz Szkoły i podpisują się na dokumencie ubezpieczyciela.

Zebranie

We wtorek, 25 września 2018 r. odbędzie się zebranie rodziców. O godz. 13.00 najważniejsze informacje i komunikaty przekaże rodzicom dyrektor szkoły. Spotkania rodziców z wychowawcami klas odbędą się przed zebraniem ogólnym lub po nim, a więc o godz. 12.00 lub 14.00. We wtorek, 18 września dzieci otrzymają karteczki z informacją o godzinie zebrania w danej klasie. Podczas zebrań klasowych odbędą się wybory klasowych rad rodziców. Rodzice wybrani do klasowych rad rodziców zbiorą się w środę o godz. 8.30, by wybrać zarząd Rady Rodziców. 

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek, 3 września 2018 r. miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Zgodnie z ceremonialem uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i wykonaniem hymnu szkoły.
W poczcie sztandarowym wystąpili: chorąży Dominik Wojda i asysta: Natalia Czerwińska i Natalia Peda.
Uczniowie klasy drugiej Maja Wierzbicka i Szymon Giszczak przywitali uczniów, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości słowami okolicznościowego wiersza. Dyrektor szkoły oficjalne przywitał zebranych, przedstawił gości i obecnych na uroczystości nowych nauczycieli: księdza proboszcza Krzysztofa Błaszczaka (będzie uczył religii) oraz panie: Ewelinę Benkie (edukacja wczesnoszkolna) i Bogumiłę Sawicką (matematyka).
Swoje refleksje, ciepłe słowa i życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców skierowali: ksiądz proboszcz Krzysztof Błaszczak i kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin pani Mariola Wróblewska. Następnie dyrektor przekazał najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku. Korzystając z okazji przypomniał o pracach modernizacyjnych i remontowych prowadzonych podczas wakacji oraz - na ręce przewodniczącej Rady Rodziców, pani Beaty Brzezińskiej - złożył podziękowanie rodzicom, którzy te prace wykonali.
Kolejnym punktem programu było wręczenie aktów awansu zawodowego nauczycielom. Pani Aneta Krysińska otrzymała akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego i złożyła stosowne ślubowanie, a pan Marcin Gajewski akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego.
Uroczystość poprowadziła para konferansjerów: Karolina Wojciechowska i Czarek Gawinek, a nad ceremoniałem czuwał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Siejka.
Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie i rodzice przeszli do budynku głównego, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.
Te i więcej zdjęć wykonanych przez ucznia klasy ósmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w albumie Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
 
 
 
Hołd poległym żołnierzom
W sobotnie popołudnie, 1 września 2018 r. w lesie w Kozłowie, miała miejsce uroczystość upamiętnienia poległych w tym miejscu żołnierzy Września.
W 79. rocznicę wybuchu drugiej wojny swiatowej przy zbiorowej mogile żołnierzy spotkali się przedstawiciele władz, delegacje szkół, organizacji i instytucji z terenu Miasta i Gminy Drobin oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Na początku zebrani obejrzeli specjalny program artystyczny przygotowany przez harcerzy ze szkół w Łęgu Probostwie i w Drobinie. Następnie poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki na grobie żołnierzy. Kolejną częścią uroczystości była Msza święta sprawowana w intencji pokoju i w intencji poległych w tym miejscu żołnierzy.
Szkołę Podstawową im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku
reprezentowała delegacja uczniów: Natalia Czerwińska, Kacper Siejka,
Zuzanna Tomaszewska, Karolina Wojciechowska, Zuzanna Wierzbicka
i Dominik Wojda. Towarzyszyli im: opiekun Samorządu Uczniowskiego
pani Idalia Dymek i dyrektor szkoły. Fot. Waldemar Grodkiewicz
Zdjęcia pokazujące przebieg uroczystości można obejrzeć w albumie Hołd poległym żołnierzom.