Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Sukces Amelki Korzeniewskiej

Wśród zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową w Płocku znalazła się Amelia Korzeniewska, uczennica klasy drugiej.

 

Nagrodzona praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem wychowawczyni, pani Emilii Sadowskiej. Serdeczne gratulacje!

Pełna lista zwycięzców konkursu została opublikowana na stronie internetowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Płocku.

 

 
Jasełka w kościele
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku przedstawili jasełka w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rogotwórsku.
Zespół szkolnych jasełkowych aktorów. Fot. Zuzanna Tomaszewska
To, i więcej zdjęć, wykonanych podczas jasełkowego przedstawienia przez uczennicę klasy szóstej Zuzannę Tomaszewską można obejrzeć w albumie  Jasełka w kościele - 6 stycznia 2019 r.
 
 
 
Jasełka szkolne
Z inicjatywy wychowawczyń klas trzeciej i czwartej, pań Eweliny Benkie i Bogumiły Sawickiej, w piątek 21 grudnia 2018 r. wystawione zostały Jasełka. Zagrali w nich uczniowie klas: trzeciej, czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Tekst, nawiązujący do wybranych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Syna Bożego, napisał dyrektor szkoły.
Jedna ze scen przedstawienia. Pastuszkowie i Trzej Królowie
w rozmowie z Maryją i Józefem. Fot. Błażej Zmysłowski
Serdeczne podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji jasełkowej inscenizacji. Oprócz wyżej wymienionych są to rodzice uczniów, którzy przygotowali odpowiednie stroje dla młodych aktorów oraz pani Aneta Krysińska, która wykonała dekorację dla poszczególnych scen i pan Jarosław Miszewski, który przygotował oprawę muzyczną.
Szkolne Jasełka zostaną wystawione ponownie w kościele parafialnym w Rogotwórsku, w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. po Mszy św. odprawianej w południe.
Więcej zdjęć w galerii, w albumie Jasełka szkolne 2018.
 
 
 
IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział reprezentanci siedmiu szkół.

W kategorii wiekowej uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Barbara Piwońska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach i Maria Milewska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Drugie miejsce zajęła Paulina Wojda ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku, a dwa trzecie miejsca, również ex aequo, jury przyznało Amelii Ruteckiej ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie i Paulinie Krajnik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu.

W kategorii wiekowej uczniów klas starszych najwyższą ocenę jury otrzymała Oliwia Rypińska ze Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie i zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu sklasyfikowana została Kinga Kalińska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, a na trzecim Karolina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie i przywieźli ich do Rogotwórska: panu Robertowi Majewskiemu - dyrektorowi i nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, panu Arturowi Jankowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach, panu Marcinowi Kalinowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie, panu Pawłowi Sosińskiemu nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie i w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu, panu Łukaszowi Zielińskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie i panu Jarosławowi Miszewskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

Słowa uznania i gorące podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu przeznaczając środki finansowe lub konkretne przedmioty na nagrody dla śpiewających uczniów. Są to: pan Andrzej Samoraj - burmistrz Miasta i Gminy Drobin, który dodatkowo objął konkurs swoim patronatem, pani Magdalena Woja - radna Rady Powiatu Płockiego, pan Bogdan Banaszczak - radny Rady Powiatu Płockiego i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, pan Maciej Jabłoński - radny Rady Powiatu Płockiego, pan Krzysztof Wielec - radny Rady Powiatu Płockiego, pani Agnieszka Bucior - radna Rady Miejskiej w Drobinie, pan Andrzej Wawrowski - Radny Rady Miejskiej w Drobinie.

Oddzielne podziękowanie trzeba też skierować do miejscowych osób bezpośrednio organizujących konkurs. To jest do pań nauczycielek: Emilii Sadowskiej i Anny Skoniecznej oraz do pań z Rady Rodziców z jej przewodniczącą Beatą Brzezińską na czele.

Konkursowe występy zapowiadały uczennice klasy ósmej: Natalia Peda i Karolina Wojciechowska.

Zdjęcia z konkursu wykonane przez ucznia klasy ósmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w galerii, w albumie IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

 

 
Konkurs Eko-Roboty - wręczenie nagród i wyróżnień
W środę 12 grudnia 2018 r. w Galerii Wisła w Płocku odbyło się podsumowanie Konkursu Technologiczno-Ekologicznego Eko-Robot. Ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku zgłoszonych zostało pięć prac. Już w trakcie podsumowania okazało się, że nie jeden, ale dwa Eko-Roboty z Rogotwórska zostały wyróżnione. Tym drugim był robot Amelki Kuśmierowskiej z klasy piątej.
Reprezentujący szkołę uczeń klasy czwartej Bartosz
Myśliński odebrał nagrody z rąk dyrektora Delegatury
Urzędu Marszałkowskiego pana Tomasza Kominka.
Więcej zdjęć z imprezy w Galerii Wisła można obejrzeć w albumie Konkursowe ekoroboty.
 
 
 
Sukces w Koninie
Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd do Starego Miasta koło Konina. Reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka" wróciła z 22 medalami.
Na trzynaście drużyn startujących w Mikołajkowym Pucharze Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami ekipa z Rogotwórska wywalczyła trzecie miejsce. Gratulacje!
 
Lista medalistów:
 
Grzegorz Łaciński: złoty medal (Sumo Ggrappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Lena Wierzbicka: złoty medal (Sumo Ggrappling), złoty medal (szermierka na miecze)

Filip Tomaszewski: srebrny medal (Sumo Grappling)

Kamil Wiciński: brązowy medal (Sumo Grappling)

Filip Adamkowski: złoty medal (Sumo Grappling)

Maja Wierzbicka: srebrny medal (Sumo Grappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Jakub Pomianowski: złoty medal (Sumo Grappling), złoty medal (szermierka na miecze), brązowy medal (Makiwara-kumite)

Bartosz Smoliński: srebrny medal (Sumo Grappling)

Julia Wachowska: brązowy medal (Sumo Grappling)

Kinga Sońta: brązowy medal (Makiwara-kumite)

Maja Szczepańska: złoty medal (Sumo Grappling), srebrny medal (Makiwara-kumite), brązowy medal (szermierka na miecze)

Zuzanna Tomaszewska: srebrny medal (Sumo Grappling), srebrny medal (szermierka na miecze)

Wioletta Walerowicz: brązowy medal (szermierka na miecze)

Kacper Siejka: srebrny medal (Sumo Grappling)

Milena Brzezińska: 4 miejsce (Makiwara-kumite), 4 miejsce (szermierka na miecze)

 
Serdeczne podziękowanie i wielkie uznanie należy się wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły zakup kimon i sam wyjazd.
Zdjęcia, przekazane przez nauczyciela wychowania fizycznego i trenera, pana Marcina Gajewskiego w albumie Karate Tsunami - Mikołajkowy Puchar Polski Konin 2018 r.
 
 
 
Misie dla dzieci z Kraszewa

Dzieci z Punktu Przedszkolnego zebrały kilkanaście pluszowych misi, które przekazały uczniom ze Szkoły Specjalnej prowadzonej przez Fundację Odzyskać Radość w Kraszewie.

Pluszaki, dzięki uprzejmości wychowawczyni klasy trzeciej pani Eweliny Benkie,

pojechały we wtorek 4 grudnia 2018 r. do Kraszewa. Fot. Wioleta Wawrzyńska

 

 
Wyróżnienie w konkursie Eko-Roboty
Eko-Robot, praca uczniów klasy czwartej: Błażeja Bauszewskiego, Łukasza Dłużniewskiego i Bartosza Myślińskiego, otrzymała wyróżnienie w  Konkursie techniczno-ekologicznym "Eko Robot" zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. Gratulacje!
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 48