Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Nowe boisko
Wspólną decyzją pana Burmistrza, Rady Rodziców i dyrektora szkoły część działki 78/2 przylegająca od południa do ogrodzonego terenu szkoły została przeznaczona na boisko szkolne. Kilkanaście dni temu skierowani przez pana Burmistrza pracownicy przenieśli bramki z terenu wewnątrz ogrodzenia na nowe miejsce.
Następnie do kolejnych prac przystąpili rodzice. W środę 11 i w sobotę 21 kwietnia 2018 r. przy pomocy ciągników, agregatu uprawowego, glebogryzarki i wału wyrównali teren. Wreszcie do akcji wkroczyły mamy uczniów, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.
W poniedziałek 23 kwietnia powytrząsały kępki trawy i lucerny, pozbierały ka-
mienie i wyrównały teren grabiami. W pracach tych grupa mam była wspie-
rana przez uczniów najstarszych klas i nauczycieli wychowania fizycznego.
Słowa uznania i serdeczne podziękowanie należy skierować do panów pracujących swoimi maszynami oraz do wszystkich mam, uczniów i nauczycieli porządkujących teren.
Zdjęcia przedstawiające przebieg prac znajdują się w albumie Nowe boisko.
 
 
 
Pokaz sztuki walki w Cieszewie
W ramach zorganizowanego w Szkole Podstawowei im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie Tygodnia Zdrowia z pokazem sztuki walki wystąpił instruktor pan Marcin Gajewski. Towarzyszyło mu dwoje uczniów klasy piątej i dwóch starszych zawodników, z którymi prowadzi zajęcia w Drobinie.
 
Kacper Siejka i Zuzia Tomaszewska oraz Marcin Jaroń i Szymon Witkowski
zaprezentowali umiejętności, które zdobyli podczas zajęć prowadzonych
przez pana Gajewskiego w Rogotwórsku i w Drobinie. Fot. Marcin Gajewski
Więcej zdjęć w albumie Pokaz sztuki walki w Cieszewie.
 
 
 
Turniej piłki nożnej w Nowej Górze
W czwarkowe popołudnie, 5 kwietnia 2018 r. w Nowej Górze rozegrany został towarzyski Turniej Piłki Nożnej Chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych. W turnieju wzięła udział reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Jutrzenka. 
Tym razem chłopcy zaprezentowali się o wiele lepiej niż w poprzednim turnieju Tymbarku. Wprawdzie ulegli gospodarzom z Góry, ale pokonali znacznie wyżej notowany zespół Orlęta Baboszewo.
Piłka w siatce! Radość drużyny ze zdobytej bramki. Fot. Magdalena Siejka
W turnieju wystąpiły cztery zespoły: dwa z Baboszewa, z Rogotwórska i gospodarze z Nowej Góry.
Chłopcy z Rogotwórska przegrali z gospodarzami 1 : 4, zremisowali z drugim zespołem Orląt Baboszewo 1 : 1 i pokonali pierwszy zespół Orląt 2 : 1.
Wyniki te zapewniły im zajęcie trzeciego miejsca.
Zaproszenie na turniej wystosował zaprzyjaźniony ze szkołą w Rogotwórsku znany popularyzator sportu pan Zbigniew Pawłowski, który niedawno pokazywał uczniom z Rogotwórska koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski.
Chłopców do drużyny na turniej wybrał i poprowadził w meczach nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski.
Szczególne słowa podziękowania skierować trzeba do dwóch mam zawodników. Pani Magdalena Siejka i pani Małgorzata Giszczak zawiozły uczniów do Góry i dopingowały ich w czasie gry. Ponadto pani Magdalena Siejka wykonała kilkadziesiąt zdjęć, które można oglądać w albumie Turniej piłki nożnej w Nowej Górze.
 
 
 
Zajęcia SKS Jutrzenka
Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka odbywają się trzy razy w tygodniu. Nauczyciel wychowania fizycznego i trener pan Marcin Gajewski zaprasza w następujące dni:
Poniedziałki:
  • godz. 13.40: Akrobatyka - młodsza grupa
  • godz. 14.30: Piłka nożna - chłopcy

Czwartki:

  • godz. 13.40: Akrobatyka - starsza grupa
  • godz. 14.30: Piłka nożna - dziewczynki

Piątki:

  • godz. 12.50: Zajęcia ze sztuk walki - sekcja Ninja

Zajęcia sekcji Ninja cieszą się dużym powodzeniem. Fot. M. Gajewski

Działalność SKS wsparła Rada Rodziców przeznaczająć środki na zakup piłek i worka treningowego, a tata jednej z walecznych drugoklasistek, pan Piotr Brzeziński wykonał praktyczny wieszak do dwóch worków treningowych. Drugi worek treningowy udostępnia jeden z uczestnikow zajęć, uczeń klasy piątej Kacper Siejka.

 

 
Zajęcia SKS we własnej sali gimnastycznej

Po powrocie do Rogotwórska wznowione zostały zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego w odnowionej sali gimnastycznej.

Fragment zajęć z poniedziałku 12 marca 2018 r. pokazuje krótki film nagrany przez opiekuna SKS, nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marcina Gajewskiego.

 

 
Puchar Tymbarku - chłopcy dzielnie walczyli
W środę, 28 lutego 2018 r. w rozgrywkach eliminacyjnych piłkarskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wystąpili chłopcy.
Rywalami drużyny z Rogotwórska byli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 z Płocka i Szkoły Podstawowej nr 23 również z Płocka.
Walczyli dzielnie, ale niestety również przegrali obydwa mecze eliminacyjne.
Kilka zdjęć z pobytu chłopców pod balonem Wisły Płock, wykonanych przez pana Marcina Gajewskiego i Kacpra Siejkę, można obejrzeć w albumie Puchar Tymbarku - luty 2018.

 
 
Puchar Tymbarku - turniej eliminacyjny dziewcząt
W czwartek, 22 lutego 2018 r. reprezentacja dziewcząt wystąpiła w Płocku w rozgrywkach eliminacyjnych piłkarskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
 
Dziewczyny przegrały obydwa mecze eliminacyjne. Fot. Marcin Gajewski
Kilkanaście zdjęć z turniejowych rozgrywek pod balonem Wisły Płock, wykonanych przez opiekuna SKS pana Marcina Gajewskiego, można obejrzeć w albumie Puchar Tymbarku - luty 2018.
 
 
 
Wykonanie zobowiazań
Z radością informuję, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Płocku stwierdził wykonanie zobowiązań wynikających z decyzji o wyłączeniu budynku głównego szkoły z użytkowania na czas remontu.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 43