Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Dzień otwarty w ZSP w Drobinie

6 czerwca uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie. Szkoła w ramach Dnia Otwartego zamieniła się w prawdziwe targi edukacyjne, na których uczniowie mogli zapoznać się z oferowanymi w przyszłym roku szkolnym kierunkami kształcenia  oraz z samą szkołą.

  

 
Jak nie czytam, jak czytam - 2023

W środę, 7 czerwca 2023 r. cała społeczność szkolna i przedszkolna spotkała się na boisku szkolnym, aby tam porozmawiać na temat zalet czytania książek oraz wysłuchać piosenki w wykonaniu uczniów klasy I odnoszącej się do tematu. Następnie dzieci i nauczyciele przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Ostatnim punktem obchodów w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” był kiermasz książek, na którym dostępne były również zakładki wykonane przez uczniów wraz z opiekunką na zajęciach świetlicowych.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Jak nie czytam, jak czytam 2023".

 

 
Wycieczka dzieci młodszych do Płocka

W piątek, 2 czerwca uczniowie młodsi oraz dzieci przedszkolne wybrały się do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl "Królewna Śnieżka", następnie wzięły udział w warsztatach kreatywnych w Zakątku Odkrywców, gdzie wykonały pluszowe misie. 

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Wycieczka młodszych do Płocka" .

 

 
Dzień Dziecka w Skansenie w Sierpcu

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas V – VIII wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Bilety po raz kolejny zakupione zostały w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Była to dobra okazja, aby zwiedzić pobliski skansen. Uczniowie zaglądali do wnętrza chałup i zagród we wsi rzędówce. Brali aktywny udział w warsztatach „Len – od ziarenka do nitki”. Atrakcją była również przejażdżka wozem po terenie ekspozycji. Na zakończenie czekały na nich kiełbaski z ogniska, które ufundowała Rada Rodziców. 

  

Więcej zdjęć wykonanych tego dnia można obejrzeć w albumie "Dzień Dziecka w Skansenie w Sierpcu" .

 

 
Dzień Rodziny

W czwartek, 1 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci przedszkolne uczestniczyły w Dniu Rodziny zorganizowanym w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów i przedszkolaków. 

  

Następnie dzień ten został urozmaicony rodzinną sesją zdjęciową oraz wspólnymi grami i zabawami, w których z zaangażowaniem brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice.

  

Więcej zdjęć wykonanych tego dnia można obejrzeć w albumie "Dzień Rodziny" .

 

 
Przygotowania do turnieju piłki nożnej

W dniu dzisiejszym, tj. 29 maja 2023 r. ponownie zostały zamontowane siatki na piłkochwytach.

 W najbliższym czasie planujemy również wymienić siatki na bramkach.
 
 
Egzamin ósmoklasisty 2023

W dniach 23, 24 i 25 maja 2023 r. uczniowie klasy ósmej pisali swój pierwszy poważny sprawdzian, który będzie miał wpływ na ich dalszą edukację.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 3 lipca, a trzy dni później uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎rezultatach. 

 
 
Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

We wtorek 16 maja w ramach "Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa" zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie dotyczące "Pierwszej pomocy przedmedycznej". Celem tego spotkania było zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczniów poprzez utrwalenie zasad zachowania się w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w szkole lub w domu.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa"

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 188