Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Loginy i hasła do kont uczniowskich

Uwaga uczniowie klasy ósmej!

Na adresy Waszych kont poczty elektronicznej, z których wysyłaliście prace w okresie zdalnego nauczania, wysłalem Wam loginy i hasła do indywidualnych kont uczniowskich w serwisie https://wyniki.edu.pl.

 Waldemar Grodkiewicz

 

 

 

 
Zaproszenie na wakacyjne zajęcia robotyki i programowania
W sobotę, 2 lipca 2022 r., odbędą się wakacyjne zajęcia robotyki i programowania.
Początek zajęć o godz. 9.00. Zakończenie około godz. 12.00.
Wszystkich zainteresowanych uczniow serdecznie zapraszam.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
 
Zakończenie zajęć dydaktycznych
W piątek, 24 czerwca 2022 r. obyło się uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych i wychowawczych w roku szkoonym 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu szkolnego. Kończący szkołę uczniowie klasy ósmej przedstawili swój własny, autorski program artystyczny.
W programie - przenosząc się w czasie - odwołali
się do wydarzeń z historii swojej klasy.
Następnie kończących szkołę ósmoklasistów pożegnali koledzy z klasy siódmej.
Z kolei dyrektor szkoły, na przygotowanej prezentacji, przedstawił - nieco humorystycznie - szkolne dzieje odchodzącej klasy. Wspomniał wszystkich wychowawców i kilkanaście - może nie zawsze najważniejszych, ale istotnych - wydarzeń ze szkolnego życia absolwentów.
W kolejnym punkcie programu uroczystości wychowawca klasy, pan Marcin Gajewski, wręczył swoim podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły i nagrody.
Po pożegnaniu ósmej klasy przyszła kolej na wręczenie świadectw i nagród wyrożniającym się uczniom pozostalych klas, a także dyplomów i upominków za reprezentowanie szkoły w turnieju piłki nożnej, za pracę w Samorządzie Uczniowskim i za bezbłędne rozwiązanie quizu o Patronie szkoły.
Na zakończenie uroczystości głos zabierali jeszcze dyrektor szkoły i obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Drobin.
 
Zdjęcia z uroczystości można oglądać w albumie Zakończenie zajęć - 24 czerwca 2022 r.
 
 
 
 
 
Wycieczka starszych klas

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej pojechali na wycieczkę do Płocka.

 

Pierwszym punktem programu był spacer po ZOO wraz z zajęciami edukacyjnymi na temat płazów i gadów.

Na zajęciach tych uczniowie mogli dotknąć żywych zwierząt m. in. żabę, jaszczurkę, zółwia i węża. Dla niektorych był to duży wyczyn. Jednak każdy pokonał lęk i wziął węża na swoje barki.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się w kierunku płockiego molo, aby odprężyć się i skosztować lodów w tamtejszej kawiarni. Spacerując po pomoście mogli podziwiać usytuowane na Wgórzu Tumskim katedrę i zamek, a także amfiteatr znajdujący się na stoku skarpy wiślanej.

Na zakończenie młodzież udała się do kina Helios na film pt. "Detektyw Bruno". Jest to opowieść o ośmioletnim chłopcu Oskarze, który po stracie rodziców zamieszkał w rodzinnym domu dziecka. Uwielbiał rozwiązywać zagadki i oglądać serial "Detektyw Bruno", dlatego - gdy na urodziny dostał zagadkową mapę, stworzoną jeszcze przez swoich rodziców - wyruszył na poszukiwanie skarbu, prosząc o pomoc swojego idola, głównego bohatera serialu. Oskar i Bruno rzucili się w wir przygody. Im bardziej Oskar wywracał życie Bruna do góry nogami, tym więcej mieli frajdy i radości. Zabawa w poszukiwanie skarbu doprowadziła do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.

Ostatnim punktem programu wycieczki był posiłek w barze McDonald.

Zdjęcia z wycieczki, wykonane przez panią Sylwię Prymuszewską, można oglądać w albumie Wycieczka starszych klas.

 

 

 

 
     
 
 
 
 
Spotkanie z panią doktor
W czwartek 23 czerwca 2022 r. pani doktor Halina Baćmaga nadzorująca zajęcia gimnastyki korekcyjnej realizowane w ramach Regionalnego programu zdrowotnego w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego, chce się spotkać z rodzicami uczniów uczestniczących w tych zajęciach.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30, a nie o godzinie 17.00 jak było w informacji sms skierownej wcześniej do rodziców.
Zarówno pani doktor, jak i prowadząca ćwiczenia pani Elżbieta Jankowska, zapraszają rodziców na to spotkanie. Jego tematem będzie podsumowanie zajęć oraz przekazanie uwag i wskazówek do dalszych ćwiczeń w domach.
 
 
 
 
Międzyszkolny turniej piłki nożnej
W środę, 15 czerwca 2022 r. rozegrany został Międzyszkolny turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. W turnieju wystąpiły trzy drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców.
 
 
Najwięcej bramek zdobyli: w turnieju dziewcząt Kinga Sońta (2 bramki), a w turnieju chłopców Kamil Wiciński (6 bramek), oboje ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku.
Najepszą bramkarką została Nikola Szpigiel ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie, a najlepszym bramkarzem Piotr Boraczyński ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.
Turniej sędziowali panowie: Jakub Gąsiorowski i Sebastian Marlęga.
Głównym organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku pan Marcin Gajewski.
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji turnieju, szczególnie paniom nauczycielkom przygotowującym posiłki dla zawodników, należy się serdeczne podziękowanie.
Zdjęcia wykonane podczas turnieju przez pana Artura Brzeskiego i uczennice z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Bulkowie można oglądać w albumie Międzyszkolny turniej piłki nożnej.
 
 
 
 
 
Czerwcowa wycieczka najmłodszych do Płocka
W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r. grupa dzieci przedszkolnych i uczniów klas pierwszej i drugiej pojechała na wycieczkę do Płocka.
Na początku dzieci odwiedziły Manufakturę Słodyczy.
Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w ZOO.
Dzieci poznały tam niektóre zwierzęta i ich zwyczaje.
Więcej zdjęć z wycieczki, wykonanych przez panią Elżbietę Jankowską, można obejrzeć w albumie Czerwcowa wycieczka najmłodszych do Płocka.
 
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 127