Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Bezpieczne Ferie 2023
Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych. Życząc Wam bezpiecznego i radosnego wypoczynku, zachęcam do stosowania się do poniższych wskazówek.
 
                 
 
 
"W karnawale same bale..."

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyka i zabawa, w której ważnym elementem są bale karnawałowe. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy bajeczny bal. Bawiliśmy się w tym dniu wyśmienicie, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw wyłoniliśmy również zwycięzcę w konkursie na najpiękniejszą maskę karnawałową. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Bal karnawałowy w szkole

 

 
Spektakl profilaktyczny "Zaczarowana kraina"

We wtorek, 31 stycznia uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl profilaktyczny „Zaczarowana kraina”, który został zaprezentowany w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie. Spektakl zrealizowany na podstawie powieści "Czarnoksiężnik z krainy Oz”  opowiadał historię Dorotki, dzięki której dzieci przekonały się, że w życiu najważniejsze jest serce, rozum i odwaga.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Spektakl "Zaczarowana kraina".

 

 

 
Mistrz ortografii

13 stycznia w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas V – VIII. Konkurs był jednoetapowy i polegał na uzupełnieniu luk odpowiednią literą. Tytuł „Mistrza ortografii” otrzymali uczniowie, którzy bezbłędnie uzupełnili wylosowane wyrazy. Tegoroczni „Mistrzowie ortografii” to Zuzanna Sawicka z klasy VIII i Grzegorz Łaciński z klasy VI. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

 
Bal karnawałowy przedszkolaków

W piątek 13 stycznia w Punkcie Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Uczestnikami balu były zwierzątka: krówka i piesek oraz owady: motylek i biedronka. Pojawiła się również Myszka Miki. Nadzór nad całą imprezą sprawowało kilku Super Bohaterów i dzielny rycerz Franek.

    

Zabawa była bardzo udana. 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Bal karnawałowy przedszkolaków.

 

 
Spotkania wigilijne

22.12.2022 r. Punkt Przedszkolny odwiedził Mikołaj i grzecznym dzieciom wręczył prezenty. Upominek otrzymał każdy przedszkolak, bo jak zauważył Gość, w tym roku wszystkie dzieci właśnie takie były.

Również o dzieciach szkolnych pamiętał Mikołaj. Pojawił się u nich podczas spotkania wigilijnego, na którym wspólnie odśpiewano kolędy i pastorałki oraz podzielono się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

Kilka zdjęć z tych uroczystości można obejrzeć w albumie Spotkania wigilijne
 

 

 
Talenciaki - podsumowanie

13 listopada zakończyła się akcja organizowana przez sieć sklepów Lidl „SZKOŁY pełne TALENTÓW”. Dzięki wsparciu życzliwych nam osób, szkole udało się zebrać 500 Talenciaków. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej akcji, a największe podziękowania składamy na ręce p. Anny Wierzbickiej z Drobina,  która w największym stopniu przyczyniła się do takiego rezultatu. Z katalogu nagród zostały zamówione: zestaw 5 gier planszowych do świetlicy oraz kamera komputerowa z mikrofonem. Od tygodnia szkoła jest już w ich posiadaniu, z czego niezmiernie cieszą się dzieci.  

  

Więcej zdjęć do obejrzenia w albumie Talenciaki

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 170