Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wyjazd do Drobina

8 grudnia dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III wybrali się na krótką wycieczkę do Drobina.

Celem wyjazdu była wizyta w bibliotece miejskiej, banku i urzędzie pocztowym.

W bibliotece dzieci mogły spotkać się z misiem oraz uczestniczyć w zabawach związanych z minionym niedawno dniem Pluszowego Misia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków.

  

Podczas wizyty w banku uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą oszczędzać pieniądze oraz na czym polega praca w banku. W urzędzie pocztowym przedstawicielka uczniów samodzielnie wysłała zaadresowany wcześniej list.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Wyjazd do Drobina

 

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W naszej szkole aktywnie działa Szkolne Koło Wolontariatu, które organizuje lub włącza się w różne akcje mające na celu wspieranie najbardziej potrzebujących i chorych.

5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, 6 grudnia został zorganizowany apel i loteria fantowa.

Podczas apelu opowiedziano o niepełnosprawnej dziewczynce dla której zbierane są korki.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie  Dzień Wolontariusza .

 

 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z okazji przypadającej rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w naszej szkole powstała gazetka tematyczna. Przypomniała ona nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Świętując ten dzień zorganizowaliśmy tzw. „Błękitny Marsz”, który był symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie są przestrzegane.

  

Kolejną aktywnością w naszej szkole w związku z tym świętem było wykonanie plakatów przedstawiających prawa dziecka. Uczniowie klas starszych podczas pracy w grupach usystematyzowali zdobytą wiedzę o prawach dziecka zapisanych w Konwencji.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

 

 

 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im tego dnia w czasie zajęć lekcyjnych. Oprócz tego dzieci wysłuchały opowiadania o Misiu Uszatku, który dowiedział się jak powstaje miód. Uczniowie odgadywali zagadki, których bohaterami były misie z różnych bajek. Wskazywali też misiom właściwą drogę w labiryncie.

  

 

 
Bal andrzejkowy 2022

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło wróżb i zabaw przygotowanych przez Samorząd Uczniowski takich jak: ustawianie butów, przekłuwanie serca, losowanie karteczek z wróżbami i wiele innych. Zabawy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. W czasie trwania balu wyłoniono również osobę, która swoim przebraniem w tym dniu, przykuła największą uwagę wszystkich zgromadzonych. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna, która zakończyła ten magiczny dzień.

  

Te i inne zdjęcia wykonane podczas balu można obejrzeć w albumie Bal andrzejkowy.

 

 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Po raz kolejny w szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem akcji było uświadomienie uczniów jak ważny jest uśmiech, życzliwość, szacunek i serdeczność do drugiego człowieka. W całej szkole zawisły plakaty promujące uśmiech. W poniedziałek 21 listopada większość uczniów i nauczycieli przyszła do szkoły z żółtym elementem garderoby. W szkole funkcjonowała także poczta życzliwości. Do specjalnie przygotowanej skrzynki uczniowie mogli włożyć karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów i nauczycieli.

  

22 listopada uczniowie szkoły udali się do Szkoły Podstawowej Specjalnej „Odzyskać Radość” w Kraszewie Czubakach, aby przedstawić kolegom i koleżankom bajkę „Królewna Śnieżka” oraz przekazać dary zbierane przez całą społeczność szkolną.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Dzień życzliwości i pozdrowień

 

 
Dzień Kredki

W piątek, 18 listopada w czasie zajęć bibliotecznych i świetlicowych obchodziliśmy Dzień Kredki. Zorganizowane tego dnia zajęcia miały na celu zintegrowanie uczniów, jak i kształcenie sprawności manualnych. Była to dobra okazja do zobaczenia krótkich filmów przedstawiających fabryki produkujące kredki ołówkowe i świecowe. Następnie dzieci odgadywały, jaką postać narysowała Pani Kredka oraz brały udział w zabawie wskazując dany kolor kredki. Przy piosence „Kolorowe kredki” uczniowie rozwiązywali łamigłówki i labirynty oraz ozdabiali kredki według własnego pomysłu.

  

Zdjęcia wykonane tego dnia można obejrzeć w albumie Dzień Kredki.  

 

 
Ogłoszenie

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

W związku z powtarzającymi się co jakiś czas przypadkami wszawicy w naszej szkole, zwracam się z  prośbą o systematyczne sprawdzanie czystości głów i włosów dzieci. 

  

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 170