Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wiadomość od Stacy
Jeden z naszych miłych gości z maja i czerwca 2019 r. obywatelka Chin, mieszkająca i studiująca w Singapurze Stacy Guan Qin przyleciała 5 marca do Europy. Miała na dwa lub trzy dni przyjechać do Polski. Bardzo chciała spotkać się z uczniami. W planie Stacy była wizyta w Rogotwórsku. Niestety sytuacja z epidemią koronawirusa pokrzyżowała plany. Byliśmy i nadal jesteśmy w stałym kontakcie mailowym. Kilka dni temu Stacy dzwoniła z Monachium. I we wcześniejszych mailach, i w rozmowie telefonicznej straliśmy się (rozmawiała też p. Emilka Sadowska) przekonać Stacy, że jej wizyta w Polsce i w Rogotwórsku w tej sytuacji nie będzie możliwa. Dzisiaj Stacy przysłała kolejną wiadomość:
 
Dear Mr Waldek and students,
Thank you for your email! I am fully aware of the situation and I would totally understand your position. I am sorry to hear that we cannot meet up any time soon because of the COVID-19 situation. Please keep in touch and I hope to be in Poland when the border opens again and everything is fine. Please take good care of yourself and send my regards to children and their families. Stay healthy and strong!
Warm regards 
Stacy
 
Dziękuję za Twoj email! Jestem w pełni świadoma tej sytuacji i całkowicie rozumiem Twoje stanowisko. Przykro mi słyszeć, że nie możemy się wkrótce spotkać z powodu sytuacji COVID-19. Proszę o kontakt i mam nadzieję, że będę w Polsce, kiedy granica ponownie zostanie otwarta i wszystko będzie w porządku. Dbaj o siebie i przekaż pozdrowienia dzieciom i ich rodzinom. Pozostań zdrowy i silny!
 
Zamieszczając na stronie szkoły treść maila spełniam prośbę Stacy i przekazuję pozdrowienia.
 
Bardzo proszę: pozostańcie w domach. Zachowajcie warunki kwarantanny. Zaglądajcie na stronę szkoły, już niedługo pojawią się kolejne zadania.
 Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
 
Zadania dla uczniów na czas zamknięcia szkoły - matematyka
Do zamieszczonych wczoraj zadań z języka polskiego dziś dołączamy zadania z matematyki. Po kliknięciu w poniższe linki uzyskacie dostęp do zestawu zadań przygotowanego przez panią Sylwię Prymuszewską - nauczycielkę matematyki.
 
 
 
 
Zadania dla uczniów na czas zamknięcia szkoły
Zwracamy się do wszystkich uczniów o wykorzystanie czasu pozostawania w domach na naukę. Będziemy starali się podawać Wam zestawy zadań i innych prac, tak abyście mogli samodzielnie je wykonać. Dzisiaj pierwszy zestaw od pani Idalii Dymek.
 
Zamieszczamy też informację nauczyciela wychowania fizycznego i trenera, pana Marcina Gajewskiego:
Mistrzostwa Polski Karate Tsunami zostały prełożone na inny termin. Wszystkie drużyny otrzymają informację o nowym terminie za pośrednictwem poczty elektronicznej na miesiąc przed nową datą zawodów.
 
 
 
 
 
 
 

Uprzejmie informuję, że od dziś, to jest od czwartku 12 marca do 25 marca 2020 r., zotają zawieszone zajęcia w przedszkolach i szkołach.
Dzisiaj - w czwartek - i jutro - w piątek - w szkołach będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze.
Rodzice, którzy pracują i nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim dzieciom, mają prawo przysłać je w czwartek i w piątek do szkoły. Organ prowadzący naszą szkołę zapewnia w te dni kurs autobusu.
W czwartek i w piątek do szkoły nie zostaną przywiezione posiłki. 
Od poniedziałku, 16 marca, wejdzie w życie decyzja o pełnym zamknięciu szkół.
Szczegółowe informacje o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach podane są na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl
Więcej informacji o koronawirusie na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.
Kolejne informacje będą podawane na stronie internetowej szkoły.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021
Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Zarządzeniem Nr 13/2020 z dnia 31 stycznia 2020 r. określił terminy postępowania rekrutacyjnego dla przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Drobin. Z treścią tego zarządzenia można zapoznać się klikając w link
 
Wnioski rekrutacyjne do Punku Przedszkolnego można pobrać u wychowawcy, pani Anny Skoniecznej lub w kancelarii szkoły, a wnioski do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku w kancelarii.
Dokumenty rekrutacyjne są dostępne po kliknięciu w poniższe linki. Możne je ściągnąć na swój komputer, wypełnić komputerowo i wydrukować albo tylko wydrukować i wypełnić ręcznie.
 
 
 
Koronawirus - Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego
W sytuacji występującego w Polsce zagrożenia zarażeniem się koronawirusem, Główny Inspektor Sanitarny przekazał informacje na temat zasad postępowania w związku z potencjalnym ryzykiem zarażenia się tym wirusem.
Z treścią informacji można zapoznać się klikając w poniższy link.
 
 
 
 
Zmodyfikowany plan zajęć
Od poniedziałku, 2 marca 2020 r., obowiązuje zmodyfikowany Tygodniowy rozkład zajęć. Można się z nim zapoznać klikając w miniaturkę w bocznym panelu strony lub w link Tygodniowy rozkład zajęć.
 
 
 
Czołg Dominika
Na zajęciach robotyki i programowania w sobotę, 29 lutego 2020 r. Dominik zbudował i uruchomił robota przypominającego czołg.
 Efekt pracy Dominika widoczny jest na dwóch filmikach.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 97