Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Dzień Unii Europejskiej
Dnia 9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej. Tego dnia w klasach młodszych odbyły się zajęcia, na których panie przypomniały symbole Unii oraz państwa do niej należące.
Uczniowie wspólnie wykonali flagę Unii Europejskiej, wysłuchali hymnu i samodzielnie wykonali flagę dowolnego państwa należącego do UE. Uczeń klasy drugiej Max Przybyliński pokazał monety, które przywiózł z wycieczki do Chorwacji, i które są tamtejszą walutą.
Te i więcej zdjęć wykonanych przez wychowawczynie klas pierwszej i drugiej, panie Elżbietę Jankowską i Emilię Sadowską można obejrzeć w albumie Dzień Unii Europejskiej.
 
 
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Spektrum autyzmu charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Jest całościowym zaburzeniem rozwojowym.
Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło to święto, aby zwrócić uwagę nie tylko na dyskryminację jakiej doświadczają osoby z autyzmem i ich najbliżsi, ale również na rosnącą liczbę osób z ASD na całym świecie.
Dlatego kwiecień w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku był czasem pogłębiania świadomości społecznej dotyczącej zaburzeń ze spektrum autyzmu we wszystkich grupach wiekowych. Przez cały miesiąc dzieci, pod kierunkiem pań: Marty Berdyńskiej, Małgorzaty Kwiatkowskiej i Wioletty Woźnickiej, brały udział w spotkaniach, podczas których oglądały filmy edukacyjne, zapoznawały się z prezentacjami multimedialnymi propagującymi uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Uczniowie na podstawie zdobytych wiadomości wykonali tematyczne plakaty na gazetkę szkolną.
Pamiętajmy, że mimo różnic każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany!
Te i więcej zdjęć z kwietniowych zajęć, wykonanych przez panią Wiolettę Woźnicką, można obejrzeć w albumie Dzień Autyzmu - 2022.
 
 
 
Wicemistrz Polski
W rozgrywanych 7 maja 2022 r. w Mińsku Mazowieckim 5 Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu wystąpił - jako reprezentant Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie - uczeń klasy piątej Jakub Pomianowski. Kuba zajął w tych mistrzostwach drugie miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski.
Serdeczne gratulacje przekazujemy przede wszystkim Kubie.
Gratulujemy także rodzicom, państwu Monice i Krzysztofowi
Pomianowskim oraz trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu.
Zdjęcie via Facebook com.
 
 
 
Rocznica Konstytucji 3 Maja - szkolna akademia
Kilka dni przed Świętem Narodowym Trzeciego Maja (taka jest oficjalna nazwa) odbyła się akademia poświęcona 231. rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja.
 Dzieci z Punktu Przedszkolnego obejrzaly
program akademii z biało-czerwonymi flagami.
Podczas akademii wykonawcy przenieśli słuchaczy do czasów, gdy w Polsce panował król Stanislaw August Poniatowski, rozkwitało życie kulturalne, a na Zamku Królewskim w Warszawie obradował Sejm Czteroletni i 3 maja 1791 r. uchwalił drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucję.
Przedstawiający program uczniowie przypomnieli w skrócie treść konstytucji i radość jej z uchwalenia.
Akadamię przygotowali uczniowie starszych klas po kierunkiem pań Małgorzaty Kwiatkowskiej i Idalii Dymek. Oprawę wokalno-muzyczną zapewnił szkolny chórek, którym kierował nauczyciel muzyki, pan Barłomiej Wiączek, a o dekorację zadbała nauczycielka plastyki, pani Aneta Krysińska.
 
 
 
 
Światowy Dzień Ziemi - kwiecień 2022

W dniu 22 kwietnia 2022 r. obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu podejmowane są różnego rodzaju akcje promujące postawy przyjazne środowisku. 

Uczniowie klas młodszych promowali postawy proekologiczne poprzez sadzenie roślin na terenie szkoły, sprzątanie terenu przy szkole oraz przy swoich domach, wykonali także pomysłowe plakaty.

Więcej zdjęć pokazujących działania najmłodszych uczniów w szkole i poza szkołą, wykonanych przez panią Elżbietę Jankowską i mamę jednej z uczennic, można obejrzeć w albumie Światowy Dzień Ziemi - kwiecień 2022.
 
 
 
Informacja KRUS
     
 
 
 
 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Od 1995 roku decyzją UNESCO, 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Szkolne obchody odbyły się w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r. Przygotowali je uczniowie klas czwartej, szóstej i ósmej pod kierunkiem swoich nauczycielek języka polskiego, pań: Anety Krysińskiej i Idalii Dymek, przedstawiając współczesną wersję znanej na całym świecie baśni "Kopciuszek".
W tematykę święta i w świat baśni wprowadziła zebranych - jako narrator - uczennica klasy czwartej Zuzanna Zomkowska.
W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Paulina Wojda. Macochę zagrała Anna Szafran, a siostrami Kopciuszka, czyli Justynką i Krystynką były Oliwia Korzeniewska i Amelia Kuśmierowska.
Ojca Kopciuszka zagrał Antoni Marciszewski, w rolę księcia wcielił się Filip Adamkowski, a matką chrzestną była Kinga Sońta.
Głównym przesłaniem przedstawienia było przekazanie ponadczasowych prawd: przeciwstawienie się poniżaniu słabszych i pokazanie jakimi jesteśmy ludźmi, a nie jakimi dobrami materialnymi dysponujemy. Zło zostało pokonane, a dobro zwyciężyło. Postawa Kopciuszka przypomniała nam jeszcze, że warto marzyć, bo marzenia się spełniaja.
Te i więcej zdjęć wykonanych podczas przedstawienia przez panią Martę Berdyńską, Bartosza Myślińskiego i dyrektora szkoły można obejrzeć w galerii, w albumie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
 
 
 
Przed Wielkanocą - kwiecień 2022

W piątek, 8 kwietnia 2022 r. uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

Najpierw obejrzeli prezentację i wysłuchali rozważań najmłodsi; dzieci z zerówki i uczniowie klas pierwszej i drugiej.

Następnie, inną prezentację obejrzeli i innych rozważań wysłuchali uczniowie klas IV - VIII.

Rozważania poprowadzily uczennice klas VII i VIII: Anna Szafran, Amelia Kuśmierowska, Zuzanna Sawicka i Oliwia Korzeniewska. O wokalną oprawę stacji Drogi Krzyżowej zadbała Paulina Wojda.

 

W środę, 13 kwietnia w klasach młodszych odbyły się zajęcia związane z nadchodzącymi świętami. Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej, plastycznej i muzycznej uczniowie przypomnieli sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wzięli także udział w zabawie "poszukiwanie jajek", wykonali dekoracyjne pisanki oraz zaśpiewali piosenkę pt. "Znaki Wielkanocy". Wychowawczynie zachęcały uczniów do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniach świątecznych.


Uczniowie różnych klas, na lekcjach plastyki i techniki, wykonywali też stroiki i inne ozdoby świąteczne. Większość z nich pozabierali do domów. Kilka w szkole pozostało.

Więcej zdjęć w albumie Przed Wielkanocą - kwiecień 2022.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 127