Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Drobin rekrutacja do Punktu Przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku będzie przebiegała według poniższych  harmonogramów: 

    

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w kancelarii szkoły oraz u wychowawcy Punktu Przedszkolnego. Można je również pobrać klikając w poniższe ramki.

    

 

  

 
Palmy wielkanocne

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do wyrobu palm wielkanocnych. Będzie je można zamówić i kupić w szkole. Sprzedawane również będą, za zgodą proboszcza parafii Rogotwórsk, księdza Krzysztofa Błaszczaka przy kościele w dniu 26 marca. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczek.
Serdecznie zapraszamy do zamawiania i zakupu palemek.

 

 
Bezpieczne Ferie 2023
Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych. Życząc Wam bezpiecznego i radosnego wypoczynku, zachęcam do stosowania się do poniższych wskazówek.
 
                 
 
 
"W karnawale same bale..."

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyka i zabawa, w której ważnym elementem są bale karnawałowe. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy bajeczny bal. Bawiliśmy się w tym dniu wyśmienicie, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw wyłoniliśmy również zwycięzcę w konkursie na najpiękniejszą maskę karnawałową. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Bal karnawałowy w szkole

 

 
Spektakl profilaktyczny "Zaczarowana kraina"

We wtorek, 31 stycznia uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl profilaktyczny „Zaczarowana kraina”, który został zaprezentowany w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie. Spektakl zrealizowany na podstawie powieści "Czarnoksiężnik z krainy Oz”  opowiadał historię Dorotki, dzięki której dzieci przekonały się, że w życiu najważniejsze jest serce, rozum i odwaga.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Spektakl "Zaczarowana kraina".

 

 

 
Mistrz ortografii

13 stycznia w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii”. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas V – VIII. Konkurs był jednoetapowy i polegał na uzupełnieniu luk odpowiednią literą. Tytuł „Mistrza ortografii” otrzymali uczniowie, którzy bezbłędnie uzupełnili wylosowane wyrazy. Tegoroczni „Mistrzowie ortografii” to Zuzanna Sawicka z klasy VIII i Grzegorz Łaciński z klasy VI. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 

 
Bal karnawałowy przedszkolaków

W piątek 13 stycznia w Punkcie Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Uczestnikami balu były zwierzątka: krówka i piesek oraz owady: motylek i biedronka. Pojawiła się również Myszka Miki. Nadzór nad całą imprezą sprawowało kilku Super Bohaterów i dzielny rycerz Franek.

    

Zabawa była bardzo udana. 

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Bal karnawałowy przedszkolaków.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 188