Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Nasi na Biegu Niepodległości
Poprzednia informacja, która została zamieszczona 12 listopada, nie oddawała całej prawdy. Okazało się, że w IX Biegu Niepodległości, zorganizowanym w Drobinie w dniu 11 listopada 2021 r., wziął udział nie tylko uczeń klasy VIII Artur Sońta, ale także dwaj czwartoklasiści, członkowie Klubu Pegaz, Filip Adamkowski i Kamil Wiciński. Brawo!
 
                                                                      Fot. Facebook MOKSiR Drobin
 
 
 
Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek, 9 listopada 2021 r. odbyła się akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu narodowego najmłodsi uczniowie przekazali patriotyczne treści w utworze, w którym wielokrotnie akcentowali znaczenie słowa niepodległość. Następnie uczniowie starszych klas zaprezentowali swój program pokazujący drogę pokoleń Polaków do niepodległości. Wspomnieli powstania: kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe i "zapał do walki" jaki udzielił się pod przywództwem marszałka Józefa Piłsudskiego. "W sercach Polaków zapłonęła nadzieja, że nadchodzi wyzwolenie. Józef Piłsudski rusza do boju ze swoimi legionami."

Nie zabrakło znanego powszechnie dialogu z "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy i wskazówek udzielonych przez papieża Jana Pawła II - między innymi, że "Każdy powinien swoją pracą, miłością i troską ogarniać cały naród."

Nad przygotowaniem i realizacją programu akademii czuwały nauczycielki historii, panie: Idalia Dymek i Małgorzata Kwiatkowska. Oprawę muzyczną, ze szkolnym zespołem wokalnym, opracował nauczyciel muzyki, pan Bartłomiej Wiączek, a o okolicznościową dekorację zadbała nauczycielka plastyki, pani Aneta Krysińska.

Po zakończeniu programu artystycznego zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom, którzy zgłosili swoje prace na Konkurs Historyczno-Informatyczny "Niepodległość na slajdach".

Zdjęcia z akademii i z odśpiewania Hymnu narodowego w dniu 10 listopada o godz. 11.11 można obejrzeć w albumie Narodowe Święto Niepodległości.

 

 

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W piątek, 5 listopada dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I i II zorganizowany został Dzień Postaci z Bajek. O zorganizowanie imprezy zadbały wychowawczynie, panie: Anna Skonieczna, Elżbieta Jankowska i Emilia Sadowska.
W tym dniu wszystkie dzieci wcieliły się w bohaterów swoich ulubionych bajek. Uczestniczyły w  zabawach związanych z tematyką dnia, np.: wilk patrzy, zatrute jabłko, oddzielanie fasoli od grochu, rozpoznawanie bajkowych rekwizytów.  Dzieci miały okazje brać udział w odgadywaniu z jakiej bajki pochodzi odczytany fragment utworu, piosenka itp.
 
W przebieg wydarzenia włączyła się pani Idalia Dymek wraz z uczennicami klasy VIII: Amelią Kuśmierowską, Anną Szafran i Oliwią Korzeniewską, które odczytywały fragmenty bajek i różnego rodzaju zagadki.

O zabawy muzyczne zadbał pan Bartłomiej Wiączek.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć, wykonanych przez panią Emilię Sadowską,  które można obejrzeć w albumie Dzień Postaci z Bajek.

 

 

 
Parking dla odwiedzających cmentarz

Po rocznej przerwie spodowanej pandemią koronawirusa, 1 listopada 2021 r., w dniu Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski zorganizował parking dla odwiedzających groby na cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku. 

Zdjęcia z tegorocznej akcji parkingowej można oglądać w albumie Parking 2021.

 

 

 
Wszystkich Świętych...
Wszystkich Świętych to dzień szczególnej pamięci o zmarłych, to dzień zadumy i modlitwy. Dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły każdego roku włączają się w obchody tego święta.

W dniu 29 października dzieci przedszkolne i uczniowie klas I i II odwiedzili cmentarz parafialny w Rogotwórsku, gdzie zapalili lampki na grobie kapłanów pracujących w parafii oraz na grobach swoich najbliższych.

Z kolei tuż po świętach, 3 listopada - w ramch lekcji wychowawczej - uczniowie klasy piątej udali się na cmentarz aby uprzątnąć wypalone wkłady zniczy z grobów swoich najbiższych. Prace porządkowe przeprowadzone zostały przy grobie wieloletniego proboszcza parafii Rogotwórsk, księdza Kazimierza Feliksa Dawidczyka oraz nauczycielki szkoły, pani Małgorzaty Walerowicz. Uczniowie pamiętali także o modlitwie i zapaleniu nowych zniczy.
 
 
 
 
Wyjazd najmłodszych do Stróżewka

W czwartek, 28 października 2021 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie klas I i II z wychowawczyniami byli na wycieczce w Stróżewku. Dzieci i uczniowie uczestniczyli w warsztatach kredkowych w Zakątku Odkrywców, na których każdy uczestnik wykonał własne zapachowe kredki. Następnie odwiedzili pobliski Happy Park, gdzie aktywnie spędzili czas.

Fragmet zajęć w Zakątku Odkrywców.

Zdjęcia z przejazdu oraz z zajęć w Zakątku Odkrywców i w Happy Parku, wykonane przez panią Elżbietę Jankowską, można obejrzeć w albumie Najmłodsi w Stróżewku.

 

 

 
"Niepodległość na slajdach" - wyniki konkursu
Zgodnie z regulaminem Szkolnego Konkursu Historyczno-Informatycznego "Niepodległość na slajdach" komisja konkursowa dokonała analizy i oceny nadesłanych prac.
I miejsce - Jakub Pomianowski, kl. V,
II miejsce - Milena Brzezińska, kl. VI,
III miejsce - Grzegorz Łaciński, kl. V.
Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2021 r.
 
 
 
Szkoła pamięta

27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Amelia Kuśmierowska, Anna Szafran, Paulina Wojda i Amelia Korzeniewska wraz z opiekunkami, paniami Idalią Dymek i Sylwią Prymuszewską odwiedzili cmentarz w Drobinie.

Głównym celem wyjazdu było uporządkowanie grobu dawnego kierownika szkoły w Rogotwórsku – Józefa Kościucha.


Po przeprowadzeniu prac porządkowych uczniowie ustawili na grobie wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Delegacja uczniów i nauczycieli pamiętała również o cichej modlitwie i zapaleniu  zniczy na grobach zmarłych nauczycielek: Zofii Pająkowskiej, i Marii Plebaniak – na cmentarzu w Drobinie oraz Małgorzaty Walerowicz w Rogotwórsku.

Poprzez te działania szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła pamięta.

Warto przypomnieć, że w czerwcu Fundacja Orlen przyznała szkole darowiznę przeznaczoną na dofinansowanie renowacji grobu Józefa Kościucha. Niestety - mimo wielu wysiłków, z powodów czysto formalnych - nie udało się tych pieniędzy pozyskać. Z całą pewnością do sprawy wrócimy.

Kilka zdjęć z pobytu delegacji szkoły na cmentarzu w Drobinie, wykonanych przez panią Idalię Dymek, można obejrzeć w albumie Porządkowanie grobu kierownika szkoły.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 89