Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Ciekawskie pierwszaki

Uczniowie klasy pierwszej - pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Jankowskiej - biorą udział w projekcie Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie? Dotychczas uczestniczyli w trzech lekcjach:

Uczniowie otrzymali również specjalne indeksy, w których ilustrują, co zapamiętali z danej lekcji. Przed nimi jeszcze kilka ciekawych tematów dotyczących poznawania świata.

 

 

 
Kolejna wycieczka do Płocka
We wtorek, 5 października 2021 r. uczniowie klas czwartej i piątej, wraz z wychowawcami, paniami Anetą Krysińską i Wiolettą Woźnicką, byli na wycieczce w Płocku. Wycieczka miała charakter rekreacyjny, a głównym jej celem było zintegrowanie dzieci oraz upowszechnienie form aktywnego wypoczynku.
Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli w kinie Helios film pt. "Wojna z dziadkiem" oraz uczestniczyli w zabawie w kręgielni.
Więcej zdjęc z wycieczki, wykonanych przez panią Wiolettę Woźnicką, można obejrzeć w albumie Kolejna wycieczka do Płocka.
 
 
 
Skręcił - nie spadł

W piątek, 22 października, podczas porannych zajęć kółka informatycznego, uczniowie klasy czwartej Filip i Kamil postawili sobie zadanie zaprogramować robota tak, by wykonał skręt pod kątem 90 stopni i jadąc po blatach stolików z nich nie spadł.

Czy się to udało pokazuje krótkie nagranie filmowe.

 

 
Najpiękniejsza dynia

W piątek, 22 października 2021 r., podczas specjalnego apelu, ogłoszone zostały wyniki szkolnego, rodzinnego konkursu pod nazwą "Najpiękniejsza dynia".

Celem konkursu, zorganizowanego przez panie: Annę Skonieczną i Wiolettę Woźnicką, było:

  • zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej,
  • rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci,
  • umożliwienie dzieciom prezentacji wlasnych dokonań twórczych.

Komisja konkursowa, której skład - oprócz pań organizujących konkurs, jako przewodnicząca - uzupełniła pani Emilia Sadowska, oceniła 16 zgłoszonych prac i wyłoniła zwycięzców.

Punkt Przedszkolny - Olga Wachowska

Szkoła Podstawowa:

Klasa I - Sylwia Jaszczak

Klasa II - Zofia Kapowicka

Klasa IV - Maja Smolińska

 

 Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy dyplomy i upominki.
Kilka zdjęć z podsumowania konkursu, wykonanych przez panią Emilię Sadowską, można obejrzeć w albumie Najpiękniejsza dynia.

Prace konkursowe zostały zaprezentowanie w sali Punktu Przedszkolnego.
Zdjęcia dyniowych prac, wykonane przez panią Wiolettę Woźnicką, można obejrzeć również w albumie  Najpiękniejsza dynia.
 

 

 
Lekcja doradztwa w miejscowym sklepie
Dnia 20 października 2021 r., w ramach lekcji doradztwa zawodowego, uczniowie klasy ósmej spotkali się z panem Patrykiem Lewandowskim, właścicielem niedawno otwartego sklepu spożywczego GAMA w Rogotwórsku.

Pan Patryk w sposób bardzo interesujący opowiedział o swoich doświadczeniach w prowadzeniu firmy, o plusach i minusach posiadania własnej działalności gospodarczej, o cechach dobrego przedsiębiorcy. Dzięki swojemu dużemu doświadczeniu w tej dziedzinie, mógł poradzić uczniom na co zwrócić szczególną uwagę przy zakładaniu swojego „małego biznesu”, jakie dokumenty i gdzie należy złożyć oraz jak postępować, aby odnieść sukces zawodowy. Lekcja minęła ósmoklasistom bardzo szybko, zyskali wiele ciekawych informacji oraz przemiłą niespodziankę, w postaci słodkości, przygotowaną przez właściciela sklepu.

Jesteśmy Panu Lewandowskiemu bardzo wdzięczni za przekazaną wiedzę i poświęcony czas, życzymy samych sukcesów i chętnie będziemy zaglądać do sklepu GAMA na zakupy.

 Uczniowie klasy ósmej z nauczycielem p. Martą Berdyńską

Kilka zdjęć ze spotkania, wykonanych przez panią M. Berdyńską znajduje się w albumie Lekcja doradztwa w miejscowym sklepie.


 

 
 
Wycieczka do Torunia
Na 24 listopada 2021 r. zaplanowana jest wycieczka do Torunia. Bardzo chcieliśmy, by ta wycieczka została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę". Niestety nie udało się. Szybki napływ wniosków i bardzo duża ich liczba spowodowały, że  przeznaczone na dofinansowanie wycieczek środki się wyczerpały. Do końca tego roku nabór wniosków został zakończony.
Po konsultacji z Radą Rodziców zapadła decyzja, że zorganizujemy wycieczkę do Torunia, której koszty pokryją rodzice uczniów. Sprawami organizacyjnymi zajęła się pani Sylwia Prymuszewska, która dokonała rezerwacji w zaplanowanych do odwiedzenia miejscach. 
Uczniowie otrzymają wkrótce deklaracje, w których rodzice poproszeni zostaną o wyrażenie zgody i wpłacenie pieniędzy, ponieważ do 31 października muszą zostać przekazane zaliczki. 
Poniżej znajduje link do opracowanej przez panią Prymuszewską szczegółowej informacji o tej wycieczce. 
  
 
 
 
Dzień Edukacji Narodowej - 2021
Tegoroczne szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej składały się z dwóch części. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkolnego swój program artystyczny przedstawili uczniowie klasy pierwszej.
 W tej części wspomagani byli przez koleżanki z klas drugiej i czwartej.
 
 Następnie złożyli ślubowanie powtarzając za panią wychowawczynią słowa roty.
A po ślubowaniu - jak nakazuje wieloletnia szkolna tradycja - pierwszoklasiści, symbolicznym uderzeniem ołówka w ramię, zostali mianowani uczniami szkoły. 
 
W drugiej części uczniowie klas czwartej i piątej, wspomagani przez szkolny zespół wokalny, zaprezentowali program pokazujący lekcje biologii i matematyki w satyryczny sposób.
  
Program artystyczny i ślubowanie pierwszoklasiści przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Jankowskiej.
Drugą część starsi uczniowie przygotowani pod kierunkiem pań: Anety Krysińskiej, Małgorzaty Kwiatkowskiej i Wioletty Woźnickiej
Szkolny chórek do występu przygotował nauczyciel muzyki, pan Bartłomiej Wiączek.
Te i więcej zdjęć wykonannych przez panią Martę Berdyńską można obejrzeć na pierwszych stronach albumu Dzień Edukacji Narodowej - 2021.
Zdjęcia wykonane przez panią Sylwię Prymuszewską znajdują się na kolejnych stronach tego albumu.
 
 
 
 
Ważne informacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć
Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku w roku szkolnym 2021/2022 są:
1. Dni egzaminu ósmoklasisty:
  • wtorek, 24 maja 2022 r., egzamin z języka polskiego,
  • środa, 25 maja 2022 r., egzamin z matematyki,
  • czwartek, 26 maja 2022 r., egzamin z języka angielskiego.
2. Piątek, 12 listopada 2021 r., dzień po Święcie Niepodległości.
3. Piątek, 7 stycznia 2022 r., dzień po święcie Trzech Króli.
4. Piątek, 17 czerwca 2022 r., dzień po święcie Bożego Ciała.
 
Dzień Edukacji Narodowej
Termin i organizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej określa Art. 74 ustawy Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r., poz. 1762).
Jego treść jest następująca:
"W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."
W Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku program obchodów Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października 2021 r. jest następujący:
Godz. 9.00: początek uroczystości: wprowadzenie sztandaru, hymn szkoły.

Ok. godz. 9.10: program artystyczny i ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Ok. godz. 9.45: akademia przygotowana przez uczniow pod kierunkiem pań: Anety Krysińskiej, Małgorzaty Kwiatkowskiej i Wioletty Woźnickiej.

Ok. godz. 10.40: posiłek dla uczniów.

Godz. 11.00: odjazd uczniów autobusem szkolnym.

Rano autobus jedzie według normalnego rozkładu - tak, jak w każdy dzień nauki.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 65 - 72 z 89