Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Czytam z klasą - ciąg dalszy projektu
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy drugiej - pod opieką wychowawczyni, pani Emilii Sadowskiej - ponownie przystępują do realizacji projektu "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". To już trzecia edycja tego projektu. Ma on zasięg międzynarodowy i skierowany jest do uczniów klas I - III.
Tym razem, poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.
W projekcie pojawią się trzy moduły, a w każdym z nich lektury do wyboru.
Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 i trwać będzie od 1 października 2021 r. do 30 maja 2022 r.
 
 
 
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 1 października 2021 r. uczniowie klas IV - VIII kolejny raz sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Sprawami organizacyjnymi zajęła się nauczycielka matematyki, pani Sylwia Prymuszewska, z której relacją można zapoznać się klikając w poniższy link.
Więcej zdjęć, wykonanych przez panią S. Prymuszewską, można obejrzeć w albumie Dzień Tabliczki Mnożenia - 2021.
 
 
 
 
Ważne komunikaty
BADANIA DIAGNOSTYCZNE KRĘGOSŁUPÓW
W piątek, 8 października 2021 r. odbędą się badania diagnostyczne w kierunku schorzeń kręgosłupa dla uczniów klas I - VI realizowane w ramach "Regionalnego programu zdrowotnego w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego".
Pani doktor przyjedzie do szkoły około godziny 11.30 i przebada tych uczniów, którzy przynieśli wypełnione przez rodziców deklaracje zgody.
 
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA
W sobotę, 9 października 2021 r. odbęda się zajęcia z robotyki i programowania. Początek zajęć o godz. 10.00.
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
Wycieczka do Płocka

28 września (we wtorek) uczniowie klas: VI, VII i VIII wraz z paniami Martą Berdyńską, Idalią Dymek i Sylwią Prymuszewską byli na wycieczce w Płocku.

Pierwszym punktem programu była zabawa w kręgielni, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją celność rzutu, trafiając kulą w kręgle. Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios. Tam uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat przyjaźni, a następnie obejrzeli film „Jak rozmawiać z psem”. Opowiadał on o wielkiej przyjaźni chłopca o imieniu Olivier z psem Henrym. Film ten był pełen humoru i ciekawych zwrotów akcji.

Kolejnym punktem programu były lekcje w Muzeum Mazowieckim. Uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w lekcji  „X wieków Płocka”. Mieli okazję zobaczyć zmiany, jakie zachodziły w  Płocku w przestrzeni Mazowsza, Polski i Europy. Natomiast uczniowie klasy VIII uczestniczyli w lekcji „Secesja”. Mogli wówczas zobaczyć największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej.

Ostatnim punktem programu był posiłek w restauracji McDonalds.

Kilkanaście zdjęć z wycieczki, wykonanych przez panie Martę Berdyńską i Sylwię Prymuszewską można obejrzeć w albumie Wycieczka do Płocka.

 

 

 
Jarzynowa sałatka pierwszoklasistów
W środę, 29 września 2021 r. w ramach zajęć o zdrowym odżywianiu i witaminach, uczniowie pierwszej klasy przygotowali sałatkę jarzynową. Każdy z uczniów przyniósł potrzebne przybory oraz produkty. Przed przystąpieniem do pracy pamiętali o higienie, a podczas pracy o zasadach bezpieczeństwa.
Sałatki bardzo smakowały wszystkim uczniom.
Te i więcej zdjęć wynonanych podczas kulinarnych zajęć przez wychowawczynię, panią Elżbietę Jankowską, można obejrzeć w albumie Jarzynowa sałatka pierwszoklasistów.
 
 
 
Dzień Kropki - 2021

W środę, 15 września 2021 r. po raz drugi w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie klasy I i II wzięli aktywny udział w celebrowaniu tego święta. Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zajęcia miały na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni oraz odkrycie swoich talentów. Na koniec dzieci stworzyły kropkowe dzieła sztuki.

 Program obchodów tegorocznego Dnia Kropki  przygotowała pani Wioletta Woźnicka.

Więcej zdjęć można obejrzć w albumie Dzień Kropki - 2021.

 

 
Głosujmy na Wiolettę Walerowicz
W rozegranych w dniu 27 sierpnia 2021 r. w hali MOKSiR w Drobinie, Gminnych Mistrzostwach w Akrobatyce Sportowej wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku: była uczennica Wioletta Walerowicz i obecna Kinga Sońta.
W grupie starszej Wioletta zajęła trzecie miejsce i została wytypowana do udziału w głosowaniu na nagrodę publiczności.
Głosować (lajkować) można wyłącznie na profilu MOKSiR Drobin na Facebooku.
Klikając w powyższy skan można obejrzeć występ Wioli na kanale YouTube.
Aby zagłosować, trzeba wejść na profil MOKSiR Drobin na Facebooku.
Do oddania głosu zostały tylko dwa dni!
 
 
 
Hołd poległym żołnierzom Września 1939 r.
Bardziej skromna niż w latach poprzednich delegacja Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku uczestniczyła w obchodach 82. rocznicy agresji Niemiec na Polskę i wybuchu drugiej wojny światowej.
Uczennice klasy VIII Amelia Kuśmierowska i Anna Szafran, pod opieką pani
Idalii Dymek, złożyły wiązankę kwiatów i uczestniczyły we Mszy św. sprawowanej
w intencji Ojczyzny i za dusze poległych żołnierzy spoczywających
w zbiorowej mogile w lesie, w Kozłowie koło Drobina. Fot. Idalia Dymek.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 89