Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej
W piątek, 6 grudnia 2019 r. rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów dbałości o swoje miejsce pracy oraz wprowadzenie w szkole przyjemnej świątecznej atmosfery.

Po odwiedzeniu wszystkich klas przez komisję konkursową i dokonaniu
W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęły pomieszczenia użytkowane przez najmłodsze dzieci: z Punktu przedszkolnego i z Oddziału przedszkolnego. Na drugim miejscu uplasowała się izba lekcyjna klasy trzeciej, a na trzecim klasy drugiej.
W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęły ex aequo izby lekcyjne klas piątej i siódmej, drugie klas czwartej i ósmej, a trzecie klasy szóstej.
Wszystkim uczniom i wychowawcom klas, którzy wykonali piękne dekoracje izb lekcyjnych należą się gratulacje, słowa uznania i podziękowanie.
Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pań: Marty Berdyńskiej, Wioletty Woźnickiej i Anety Krysińskiej.
 
 
 
Sukces w Starym Mieście koło Konina
Członkowie sekcji sztuk walki Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka wrócili z Mikołajkowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami ze Starego Miasta koło Konina.
WRÓCILI Z KOLEJNYM SUKCESEM!
 
TYM RAZEM W KLASYFIKACJI ZESPOŁOWEJ
 
ZAWODÓW ZAJĘLI
 
DRUGIE MIEJSCE!
 
Reprezentacja szkoły zdobyła 46 medali: 19 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych.

Uczeń klasy drugiej FILIP ADAMKOWSKI zdobył cztery
złote medale i tytuł najlepszego zawodnika turnieju.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera, nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marcina Gajewskiego.
Pierwsza partia zdjęć wykonanych przez panią Martę Adamkowską dostępna jest w galerii, w albumie Wyjazd do Konina - grudzień 2019.
Zapraszamy do oglądania. 
 
 
 
Wyjazd do Konina - grudzień 2019
Członkowie sekcji sztuk walki Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka przygotowują się do wyjazdu na Mikołajkowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży w Karate Tsunami do Starego Miasta koło Konina.
Wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły wyjazd reprezentacji SKS Jutrzenka
do Konina uczniowie, rodzice i trener opiekun skladają serdeczne podziękowanie.
 
 
 
Zaproszenie do Galerii zdjęć
W Galerii zdjęć można obejrzeć zdjęcia ze specjalnej lekcji fizyki przeprowadzonej przez grupę Zaelektryzowani, z Andrzejek i z próbnego egzaminu uczniów klasy ósmej.
 
 
 
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek 25 listopada 2019 r. obchodzony był w szkole Dzień Pluszowego Misia.
Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka.
Panie Idalia Dymek i Aneta Krysińska przygotowały zajęcia dla dzieci z klas drugiej, trzeciej i czwartej.
Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej historii o pluszowym misiu. Następnie uczennice klasy szóstej Anna Szafran, Amelia Kuśmierowska i Paulina Wojda przeczytaly wiersze o niedźwiadkach.
Kolejnym punktem zajęć były konkursy i zabawy, na przykład jedzenie miodu, rysowanie misia z zamkniętymi oczami czy wykonanie orderu z misiem.
Na koniec każdy uczeń mógł sobie zrobić "misiowe zdjęcie".
Zdjęcia z "misiowych zajęć" można obejrzeć w albumie Dzień Pluszowego Misia
 
 
 
Dzień Pozdrowień i Życzliwości

W czwartek, 21 listopada 2019 r., po raz pierwszy w szkole obchodzony był Dzień Pozdrowień i Życzliwości. Celem akcji było uświadomienie uczniów jak ważny jest uśmiech, życzliwość, szacunek i serdeczność do drugiego człowieka. Wychowawcy - na lekcjach wychowawczych - rozmawiali z uczniami o życzliwości i szacunku do innych. Klasa piąta przygotowała plakaty i gazetki, które zawisły na ścianach. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli przyszła do szkoły z żółtym elementem garderoby. W szkole funkcjonowała także poczta życzliwości. Do specjalnie przygotowanych skrzynek uczniowie mogli włożyć karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Inicjatorką obchodów była pani Marta Berdyńska. W przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji pomagali jej uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią, panią Sylwią Prymuszewską.

Więcej "życzliwych" zdjęć można obejrzeć w albumie Dzień Pozdrowień i Życzliwości.

 

 

 
 
 
Akademia - Święto Niepodległości
W piątek, 8 listopada 2019 r., w ostatni dzień zajęć szkolnych przed Świętem Niepodległości, uczniowie starszych klas przedstawili specjalny, okolicznościowy program artystyczny. Kilka minut po godzinie jedenastej nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły. Godzina rozpoczęcia akademii nie była przypadkowa, ponieważ szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej
uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn narodowy.
W przygotowanym programie uczniowie przedstawili przebieg najważniejszych wydarzeń z historii Polski od jej upadku, to jest od rozbiorów, poprzez kolejne zrywy powstańcze, do pierwszej wojny światowej i do odzyskania niepodległości w 1918 r.
Zdjęcia z akademii można obejrzeć w albumie Akademia - Święto Niepodległości.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 32