Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Rękodzieło uczniów - wystawa wielkanocnych jajek
Nie tylko na lekcjach techniki tematem zajęć były wielkanocne jajka. Również na plastyce, pod okiem pani Małgorzaty Mikołajewskiej, uczniowie ćwiczyli swoje zdolności manualne i przy okazji poznawali tradycję świątecznych zwyczajów.
 

Czyż nie są śliczne? Ile pracy włożyły tu dziecięce ręce?
Robili, jak potrafili. Każdy starał się, by wyszło jak najlepiej.
Najważniejsze, że wystawa prac liczy dużo kolorowych jaj.
Postanowił tą wystawę uwiecznić na zdjęciach uczeń klasy siódmej Błażej Zmysłowski. Te i więcej jego zdjęć można zobaczyć na drugiej i trzeciej stronie albumu Wielkanocne jaja na lekcjach techniki i plastyki.
 
 
 
Zajęcia SKS Jutrzenka
Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka odbywają się trzy razy w tygodniu. Nauczyciel wychowania fizycznego i trener pan Marcin Gajewski zaprasza w następujące dni:
Poniedziałki:
  • godz. 13.40: Akrobatyka - młodsza grupa
  • godz. 14.30: Piłka nożna - chłopcy

Czwartki:

  • godz. 13.40: Akrobatyka - starsza grupa
  • godz. 14.30: Piłka nożna - dziewczynki

Piątki:

  • godz. 12.50: Zajęcia ze sztuk walki - sekcja Ninja

Zajęcia sekcji Ninja cieszą się dużym powodzeniem. Fot. M. Gajewski

Działalność SKS wsparła Rada Rodziców przeznaczająć środki na zakup piłek i worka treningowego, a tata jednej z walecznych drugoklasistek, pan Piotr Brzeziński wykonał praktyczny wieszak do dwóch worków treningowych. Drugi worek treningowy udostępnia jeden z uczestnikow zajęć, uczeń klasy piątej Kacper Siejka.

 

 
W koszulce z Białym Orłem
W piątek, 23 marca 2018 r. znany pasjonat i popularyzator sportu pan Zbigniew Pawłowski, przedstawił dzieciom z oddziałów przedszkolnych i uczniom klas I - VII swoją kolekcję koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski.
Koszulki prezentowały uczennice klas: piątej, szóstej i siódmej - zawod-
niczki Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka. Fot. Błażej Zmysłowski
Pan Pawłowski jest byłym nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą dzieci i młodzieży oraz trenerem piłki nożnej. Jest także entuzjastą i wybitnym znawcą klubu FC Barcelona. W dorobku autorskim ma książki o historii płockiego sportu, w szczególności klubu Wisła Płock, oraz o historii katalońskiego klubu.
Warto dodać, że dokładnie dwa lata temu pan Zbigniew Pawłowski odwiedził szkołę w Rogotwórsku. Podczas tamtego spotkania opowiedział historię klubu i zaprezentował bardzo bogatą kolekcję koszulek z Barcelony.
Więcej zdjęć z pokazu, wykonanych przez Błażeja Zmysłowskiego, znajduje się w albumie W koszulce z Białym Orłem.
 
 
 
Ku Niepodleglej - lekcja historii z grupą Rekonstrukto
W czwartek 22 marca 2018 r. uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii. Lubelska grupa Rekonstrukto przedstawiła program zatytułowny "Ku Niepodleglej".
Goście opowiedzieli o wydarzeniach z historii Polski od rozbiorów pod koniec XVIII wieku, poprzez zrywy powstańcze, aż do pierwszej wojny światowej i odzyskania niepodległości w 1918 r.
Każdy mógł zapoznać się z mundurami i bronią z różnych okresów
oraz poznać smak frontowego życia. Fot. Błażej Zmysłowski
Więcej zdjęć wykonanych przez ucznia klasy siódmej Błażeja Zmysłowskiego znajduje się w albumie Ku Niepodległej - lekcja historii z grupą Rekonstrukto.
 
 
 
Wiosenny turniej sportowy w Drobinie
W środę 21 marca 2018 r. uczniowie klas I, II i III wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym w Drobinie. W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Drobin.
Program zawodów obejmował m. in. skoki na skakance, wyścig na torze przeszkód, skoki żabką, skoki z piłką między kolanami i kozłowanie piłki.
Uczniowie klasy pierwszej - część reprezentacji Szkoły Podstawowej
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku. Fot. A. Rokicka
Konkurencje sporowe rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych odpowiadających klasom I - III.
W rywalizacji klas pierwszych uczniowie z Rogotwórska zajęli drugie miejsce. Drugoklasiści wypadli nieco slabiej - IV miejsce, a dzieci z klasy trzeciej zakończyły zawody na drugiej pozycji.
W klasyfikacji szkół reprezentacja Rogotwórska była trzecia.
Warto dodać, że uczniowie klasy trzeciej przygotowali specjalny, okolicznościowy plakat o treści wiosenno-sportowej pod hasłem "Aktywna Wiosna".
Więcej zdjęć z turnieju wykonanych przez panią Annę Rokicką i udostępnionych szkole w Rogotwórsku znajduje się w albumie Wiosenny turniej sportowy w Drobinie.
 
 
 
Dyżury eksperckie
Na prośbę dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie pana Krzysztofa Wiśniewskiego zamieszczamy informację o dyżurach i harmonogram dyżurów eksperckich pełnionych przez pracowników nadzoru pedagogicznego z Delegatury w Płocku.
Aby zapoznać się z informacją i harmonogramem dyżurów wystarczy kliknąć w poniższy link.
 
 
 
Wycinka drzew
W sobotę 17 marca 2018 r. zrealizowane zostało pozwolenie na wycinkę kilkunastu drzew rosnących na terenie szkolnym.
Pracę ekipy wycinającej wspomagało pięciu panów - ojców uczniów. Bez nich i bez ich ciągników wycinka byłaby niemożliwa. Rosnące przy drodze do Małachowa topole musiały być położone właśnie na tą drogę. Innej możliwości nie było. Jedynie użycie sprzętu miejscowych rolników stworzyło możliwość szybkiego usunięcia wyciętych pni i gałęzi z jezdni oraz przetransportowania ich na szkolną łąkę.
Większość wycinanych drzew musiała być ciągnięta liną,
traktorami tak, by upadając nie wyrządziła szkód budynkowi
pomocniczemu i linii energetycznej. Fot. W. Grodkiewicz
Za poświęcony czas i koszty paliwa zużytego do ciągników i własnych pił łańcuchowych, pracującym rodzicom należą się słowa uznania i sedecznego podziękowania.
Na apel przewodniczącej Rady Rodziców, pani Beaty Brzezińskiej, odpowiedzieli panowie: Marek Siejka, Janusz Jaszczak, Bogdan Górecki, Piotr Gorzkowski i Piotr Brzeziński.
Zdjęcia z sobotnich prac można oglądać w albumie Wycinka drzew.
 
 
 
Nowe stoliczki i krzesełka dla najmłodszych uczniów
Po ponad miesiacu od powrotu do Rogotwórska udało się uzupełnić brakujące stoliczki i krzesełka dla osiemnastu uczniów najmłodszych klas. Teraz już wszystkie dzieci będą mogły zasiąść na miejscach odpowiadających ich wzrostowi.
Na czas transportu stoliczki miały poskładane nogi. Za zgodą nauczycielki techniki pani Anny Skoniecznej, grupa chłopców z klas piątej i szóstej, pod opieką dyrektora, przystąpiła do montażu stoliczków. Przy okzaji uczniowie zapoznali się z rodzajami kluczy do śrub i bezpiecznym sposobem ich użytkowania. 
Pracę, która w innych szkołach byłaby zadaniem pana konserwatora, wykonały w ciągu jednej godziny lekcyjnej trzy dwuosobowe zespoły uczniów.
Damian z Jakubem, Kacper z Rafałem i Adam z Adamem bez trudu
poradziło sobie z przygotowaniem stoliczków dla młodszych koleżanek i kolegów.
Stoliczek złożony. Uśmiech na twarzy Adama to zadowolenie
z dobrze wykonanego zadania. Fot. W. Grodkiewicz
Kilka zdjęć pokazujacych pracę uczniów można oglądać w albumie Montaż stoliczków uczniowskich.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 38