Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Dzień Dziecka w Drobinie

Na zaproszenie Stowarzyszenia "Mój Głos - Mój Drobin" dzieci przedszkolne i uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w dniu 31 maja 2019 r. w Drobinie w pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Piknik odbył się na terenie boiska sportowego przy szkole w Drobinie. Dzieci przedszkolne i uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Drobin mogly skorzystać z różnych form zabawy. Organizatorzy zadbali też o poczęstunek. 

Jednym z najbardziej interesujących punktów imprezy były dwa pokazy sportowe przygotowane pod kierunkiem pana Marcina Gajewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie i w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.  W pokazach gimnastyki sportowej wystąpiły uczennice obydwu szkół.

 

Obecna na pikniku pani Magdalena Siejka uwieczniła pokazy na dwóch filmach i na zdjęciach. Filmy można obejrzeć klikając w powyższe miniaturki. Zdjęcia znajdują się w galerii, w albumie Dzień Dziecka w Drobinie.

Drugi film ze względów technicznych został podzielony na dwie części.

A pani Anna Skonieczna zrobiła kilka zdjęć swoim podopiecznym.

 

 

 
Zaproszenie do galerii
Zdjęcia z kilku ostatnich szkolnych wydarzeń można obejrzeć w galerii. Wystarczy kliknąć w poniższe miniatury.
            
 Wycieczka najmłodszych dzieci do Płocka, obchody Dnia
Matki oraz przygotowanie smacznego jedzenia na lekcji
techniki to tematy zdjęć w kolejnych albumach galerii.
 
 
 
Stacy i Waqar - kolejne dni pobytu gości
Poprzedni weekend (17, 18 i 19 maja 2019 r.) studenci-wolontariusze spędzili na wycieczce w Krakowie. Stacy i Waqar wraz z pozostałymi uczestnikami projektu "International Education: Primary Schools" zostali zabrani do Krakowa przez organizatorów z AIESEC. W poniedziałek kontynuowali spotkania z uczniami kolejnych klas w Rogotwórsku.
We wtorek spotkali się z uczniami trzecich klas drobińskiego gimnazjum. Pokazali przygotowane prezentacje i odpowiedzieli na pytania gimnazjalistów i nauczycieli. W środę odwiedzili Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Kucharach. W czwartek z kolei zostali przyjęci przez władze Miasta i Gminy Drobin. Panu Burmistrzowi, panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej, przybyłym radnym i pani Kierownik Referatu Oświaty pokazali przygotowane materiały, opowiedzieli o swoich krajach i o sobie oraz odpowiadali na zadawane pytania. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zakończyło się z jednej strony przekazaniem podziękowań dla władz Miasta i Gminy Drobin za pomoc w zorganizowaniu pobytu, a ze strony władz wręczeniem pamiątkowych podarunków.
W środowe popołudnie uczniowie najstarszych klas
pokazali gościom kilka typowo polskich zabaw.
W piątek rano goście odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną
w Drobinie. Po lekcjach uczniowie klas siódmej i ósmej wraz
z wychowawcami zabrali ich na spacer z "podchodami" do Małachowa.
 
 
 
Konkursy międzyszkolne - sukcesy uczniów z Rogotwórska
W dniu 17 maja 2019 r. w Łęgu Probostwie rozegrany został konkurs pod hasłem "Moje zdrowie w moich rękach". Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Przystąpili do niego przedstawiciele trzech szkół: z Cieszewa, z Łęga Probostwa i z Rogotwórska.
Dzieci miały za zadanie rozwiązać test, w którym oprócz pytań, znalazły się także zagadki, rebusy i krzyżówki.
Spośród trojga uczniów klas trzecich Jakub Górecki zajął pierwsze miejsce.
Na zdjęciu Kuba już z nagrodą i dyplomem. Fot. Emilia Sadowska
W grupie wiekowej uczniów klas drugich Szymon Giszczak zajął trzecie miejsce na dziewięciu startujących.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycieli przygotowujących ich do konkursowego występu.
Kilka zdjęć wykonanych przez panią Emilię Sadowską można obejrzeć w galerii, w albumie Moje zdrowie w moich rękach - Łęg'2019.
 
Podczas gminnych obchodów Dnia Ziemi ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pod hasłem: "Czy jesteś mały, czy jesteś duży, czyste powietrze Ci służy". Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj i kierownik Referatu Oświaty pani Mariola Wróblewska wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz dyplomy "za udział" pozostałym uczestnikom konkursu.
W kategorii uczniów klas I - III pierwsze miejsca zajęli: Maja Wierzbicka z klasy drugiej i Milena Brzezińska z klasy trzeciej.
Drugie miejsca zajęli: Bartosz Smoliński z klasy drugiej, Filip Tomaszewski z klasy pierwszej i Amelka Korzeniewska z klasy drugiej.
Na trzecim miejscu uplasowali się: Maja Ciarka z klasy trzeciej i Klaudia Brzezińska z klasy pierwszej.
Oprócz wyżej wymienionych uczniów prace plastyczne do konkursu zgłosili: Maja Smolińska i Antoni Marciszewski z klasy pierwszej, Lena Wierzbicka z klasy drugiej i Maja Górecka z klasy trzeciej.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, pod opieką których uczniowie wykonywali prace, należą się gratulacje.
 
 
Tablica interaktywna
Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku została zakwalifikowana do wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" w 2019 r.
Szczególne słowa podziękowania należą się pani Agnieszce Marciszewskiej z Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin za pomoc w przygotowaniu wniosku i "pilotowanie" sprawy od początku do pomyślnego zakończenia.
Wykaz szkół zakwalifikowanych do dofinansowania tutaj. (Rogotwórsk na stronie 3.)
 
 
 
Spotkania gości z uczniami
Goszczący w szkole wolontariusze projektu "International Education: Primary Schools" przystąpili do realizacji przygotowanego przez siebie programu. We wtorek rozpoczęły się spotkania z uczniami poszczególnych klas.
Najpierw Waqar przedstawił dwa państwa, z którymi związane jest jego życie. Kanada to miejsce, w którym obecnie mieszka i studiuje. Tak się złożyło, że przyjechał do Polski z Toronto, a więc z miasta, w którym mieszka także syn Patrona szkoły pan Piotr Marzyński. Waqar pokazał zdjęcia Toronto, zwrócił uwagę na kilka ciekawych budynków i budowli. Zaprezentował też zdjęcia krajobrazów z różnych części Kanady. Druga część jego prezentacji poświęcona była państwu, w którym się urodził. To Bangladesz, niewielki kraj położony na wschód od Indii. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia miasta Dhaka - stolicy państwa, zdjęcia ciekawej świątyni i wielu innych ineteresujących obiektów.
Stacy pochodzi z jednej ze wschodnich prowincji Chińskiej Republiki Ludowej. Na mapie pokazała miejsce, gdzie się urodziła i spędziła dzieciństwo; to okolice miast Shanghai i Nanjing. Teraz mieszka w Singapurze i stamtąd właśnie przyjechała do Polski. Właściwie to przyleciala samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT, które utrzymują stałe połączenie z Singapurem. W Singapurze studiuje architekturę. Pokazała uczniom fotografie bloku w którym mieszka i zdjęcia z koleżankami z grupy studenckiej. Mówiła o najciekawszych zwyczajach, o kulturze, o obchodzonych w Chinch świętach. Zaprezentowała fotografie charakterystycznych dla chińskiej kuchni dań i potraw. Poczęstowała słuchaczy słodko-słonym przysmakiem. Zagrała także charakterystyczną chińską melodię na okarynie.
W kolejnym dniu zajęć uczniowie mogli zapoznać się z przykładami pisma używanego w Chinach i w Bangladeszu. Stacy i Waqar pokazali i poopowiadali o zasadach pisowni w ich krajach.
Środowe popołudnie i wieczór goście spędzili w Płocku. Pani Beata Krzeszewska pokazała im między innymi katedrę i Wzgórze Tumskie. Miłą dla gości niespodzianką było spotkanie z kolejną dwójką wolontariuszy z projektu AIESEC-u. W Płocku przebywa para studentów z Indii.
W czwartek Stacy i Waqar uczestniczyli w dniu otwartym w drobińskiej szkole ponadgimnazjalnej, a po powrocie do Rogotwórska spotkali się już "na luzie" z uczniami czwartej i piątej klasy. Stacy rozegrała też z Damianem z klasy siódmej towarzyską partię bilarda.
Informacje z następnych spotkań i wydarzeń wkrótce.
Zdjęcia z kolejnych spotkań można obejrzeć w albumie Realizacja projektu "Inernational Education: Primary Schools".
 
 
Mamy gości
Rozpoczynamy realizację projektu "International Education: Primary Schools" organizowanego przez Oddział Lokalny AIESEC działający przy Szkole Głównej Handlowej.
W niedzielę wieczorem przyjechali goście z Chin i Kanady. Fot. M. Grodkiewicz
  W poniedziałek, 13 maja 2019 r. Stacy i Waqar spotkali się
z uczniami najstarszych klas. Fot. A. Brzeski i W. Grodkiewicz
  Koordynatorem projektu i opiekunem gości ze strony szkoły jest nauczycielka
języka angielskiego pani Beata Krzeszewska. Podczas jej nieobecności - pani
Krzeszewska pracuje jeszcze w innej szkole - roli tłumaczy podjęli się nauczy-
ciele: pan Artur Brzeski i pani Emilia Sadowska. Ponadto z tłumaczeniem bardzo
dobrze radzą sobie dwaj uczniowie klasy ósmej: Czarek Gawinek i Karol Giszczak.
 
 
 
Krok po kroku, czyli programowania robotów ciąg dalszy
11 maja 2019 r., podczas sobotniego spotkania w ramach zajęć robotyki i programowania uczniowie próbowali dodać robotom kolejne zadania. Po wykryciu obiektu robot miał wypchnąć go za czarną linię.
Nie wszystko i nie za pierwszym razem się udawało. Niemniej jednak
efekty pracy nie są najgorsze, co widać na załączonych filmikach.
Na ostatnim filmiku widać, że robot po wypchnięciu modelu prostopadłościanu za czarną linię, wykonuje ruch powrotny. To kolejny element do osiągnięcia celu postawionego uczniom do realizacji. Zadanie polega na tym, że robot ma wykrywać znajdujące się na pewnej powierzchni przedmioty i wypychać je poza wyznaczony czarną linią obszar. 
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 48