Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Wspomnień czas - wycieczki w ramach programu "Poznaj Polskę"

Dnia 20 czerwca dzieci z klas 1-3 wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, które ze względu na różnorodność eksponatów stwarza warunki do samodzielnego dokonywania różnych odkryć. W Planetarium uczniowie zobaczyli gwiazdozbiory widziane nocą, poznając ich położenie i nazwy. Obejrzeli też film pt. "3-2-1 Start!". Po obiedzie, który zjedli w restauracji BykBar przeszli do Łazienek Królewskich. Tam uczestniczyli w lekcji "Jak być uważanym obserwatorem przyrody". Zwiedzając w tym czasie Muzeum Łowiectwa oraz spacerując alejkami ogrodów poznali ciekawe zwierzęta i rośliny znajdujące się na terenie parku. Ostatnim punktem programu było karmienie wiewiórek.

   

Tego samego dnia na wycieczce w Warszawie byli również uczniowie klas V - VIII. Pierwszym punktem ich programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznawali dostępną ekspozycję poprzez samodzielne odkrywanie, eksperymentowanie oraz badanie świata przyrody i techniki. Następnie, po zjedzeniu obiadu, podczas seansu w Planetarium "Niewidzialny Wszechświat" uczniowie dowiedzieli się, czym są: ciemna materia i ciemna energia, których nie możemy dostrzec, a stanowią aż 95% kosmosu. Przekonali się również jak astronomowie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące całego kosmosu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Łazienkach Królewskich. Spacerując po parku uczniowie poczuli się jak w XVIII w, zobaczyli letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz poznali bogactwa łazienkowskiej fauny i flory.

  

Wycieczki były bardzo udane i mamy nadzieję, że wspomnienia z nich na długo pozostaną w pamięci uczniów. 

Te i inne zdjęcia wykonane przez opiekunów można obejrzeć w albumach "Poznaj Polskę I-III"  oraz "Poznaj Polskę V-VIII"

   

 
  
 
Wycieczka rowerowa kl. VI

Dnia 16 czerwca uczniowie klasy VI wzięli udział w wycieczce rowerowej do Borowa. Celem wyjazdu było odwiedzenie hodowli alpak oraz zachęcenie uczniów do uprawiania turystyki rowerowej i poznanie urokliwych terenów okolicy. W "Hodowli Alpak Borowa Zagroda" zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez właścicielkę zwierząt. Mogliśmy nawiązać kontakt z alpakami, nakarmić je oraz przytulić się do nich. Wizyta ta sprawiła nam wiele radości. W drodze powrotnej udaliśmy się na lody. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Wycieczka rowerowa kl. VI"

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy Mszą św. Po niej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem wychowawczyni poprzedzona przekazaniem Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Po przedstawieniu programu artystycznego, złożeniu życzeń nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz po życzeniach "siódmaków dla ósmaków", wyświetlona została prezentacja multimedialna przygotowana przez jednego z uczniów klasy ósmej. Ostatnim punktem programu było wręczeniem świadectw oraz nagród uczniom kończącym szkołe oraz wyróżniającym się uczniom pozostałych klas.

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie: "Zakończenie roku"

  

 
Międzyszkolny turniej piłki nożnej

W środę, 14 czerwca odbył się Międzyszkolny turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. W turnieju wystąpiły cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. 

  

Wyniki 

Tabela chłopców :                                     Tabela dziewcząt:

1. Rogotwórsk I                                          1. Rogotwórsk

2. Cieszewo                                               2. Przeciszewo

3. Rogotwórsk II                                         3. Cieszewo

4. Bulkowo                                                 4. Bulkowo

5. Przeciszewo

Organizatorami turnieju byli nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku pan Marcin Gajewski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka kultury, Sportu i Rekreacji w Drobinie Michał Lemanowicz

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji turnieju należą się serdeczne podziękowania. 

Więcej zdjęć z turnieju można obejrzeć w albumie "Turniej o puchar dyrektora" .

 

 
Spotkanie z przedstawicielami policji

We wtorek, 13 czerwca 2023 r. odbyły się w naszej szkole przedwakacyjne spotkania z przedstawicielami policji. Uczniom klas I-III oraz przedszkolakom Panie w skrócie opowiedziały o pracy policjanta, pokazały jakie elementy umundurowania posiada funkcjonariusz i poruszyły wiele innych tematów z zakresu jego pracy. Szczególną uwagę zwróciły także na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. 

  

Starsi uczniowie rozmawiali na temat przemocy wśród dzieci i młodzieży. Temat bezpieczeństwa podczas wakacji również został poruszony.

Więcej zdjęć wykonanych podczas tych  spotkań można obejrzeć w albumie "Spotkanie z przedstawicielami policji" .

 

 
Dzień otwarty w ZSP w Drobinie

6 czerwca uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie. Szkoła w ramach Dnia Otwartego zamieniła się w prawdziwe targi edukacyjne, na których uczniowie mogli zapoznać się z oferowanymi w przyszłym roku szkolnym kierunkami kształcenia  oraz z samą szkołą.

  

 
Jak nie czytam, jak czytam - 2023

W środę, 7 czerwca 2023 r. cała społeczność szkolna i przedszkolna spotkała się na boisku szkolnym, aby tam porozmawiać na temat zalet czytania książek oraz wysłuchać piosenki w wykonaniu uczniów klasy I odnoszącej się do tematu. Następnie dzieci i nauczyciele przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Ostatnim punktem obchodów w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” był kiermasz książek, na którym dostępne były również zakładki wykonane przez uczniów wraz z opiekunką na zajęciach świetlicowych.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie "Jak nie czytam, jak czytam 2023".

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 170