Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Bal andrzejkowy 2022

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło wróżb i zabaw przygotowanych przez Samorząd Uczniowski takich jak: ustawianie butów, przekłuwanie serca, losowanie karteczek z wróżbami i wiele innych. Zabawy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. W czasie trwania balu wyłoniono również osobę, która swoim przebraniem w tym dniu, przykuła największą uwagę wszystkich zgromadzonych. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna, która zakończyła ten magiczny dzień.

  

Te i inne zdjęcia wykonane podczas balu można obejrzeć w albumie Bal andrzejkowy.

 

 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Po raz kolejny w szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem akcji było uświadomienie uczniów jak ważny jest uśmiech, życzliwość, szacunek i serdeczność do drugiego człowieka. W całej szkole zawisły plakaty promujące uśmiech. W poniedziałek 21 listopada większość uczniów i nauczycieli przyszła do szkoły z żółtym elementem garderoby. W szkole funkcjonowała także poczta życzliwości. Do specjalnie przygotowanej skrzynki uczniowie mogli włożyć karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów i nauczycieli.

  

22 listopada uczniowie szkoły udali się do Szkoły Podstawowej Specjalnej „Odzyskać Radość” w Kraszewie Czubakach, aby przedstawić kolegom i koleżankom bajkę „Królewna Śnieżka” oraz przekazać dary zbierane przez całą społeczność szkolną.

  

Więcej zdjęć można obejrzeć w albumie Dzień życzliwości i pozdrowień

 

 
Dzień Kredki

W piątek, 18 listopada w czasie zajęć bibliotecznych i świetlicowych obchodziliśmy Dzień Kredki. Zorganizowane tego dnia zajęcia miały na celu zintegrowanie uczniów, jak i kształcenie sprawności manualnych. Była to dobra okazja do zobaczenia krótkich filmów przedstawiających fabryki produkujące kredki ołówkowe i świecowe. Następnie dzieci odgadywały, jaką postać narysowała Pani Kredka oraz brały udział w zabawie wskazując dany kolor kredki. Przy piosence „Kolorowe kredki” uczniowie rozwiązywali łamigłówki i labirynty oraz ozdabiali kredki według własnego pomysłu.

  

Zdjęcia wykonane tego dnia można obejrzeć w albumie Dzień Kredki.  

 

 
Ogłoszenie

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

W związku z powtarzającymi się co jakiś czas przypadkami wszawicy w naszej szkole, zwracam się z  prośbą o systematyczne sprawdzanie czystości głów i włosów dzieci. 

  

 

 
Informacje Rady Rodziców

Podtrzymując wieloletnią tradycję, Rada Rodziców przygotuje paczki świąteczne dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I - VIII. W tym roku, zamiast samych słodkości, w paczce znajdzie się drobny upominek oraz czekolada. Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci otrzymały paczki, proszeni są o wpłatę 35 zł w kancelarii szkoły. Termin wpłat upływa 5 grudnia 2022 r.

Rada Rodziców przypomina również, iż składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2022/2023, podobnie jak w roku poprzednim, wynosi 40 zł od rodziny. Składka jest dobrowolna, ale aby wspomóc szkołę w finansowaniu imprez szkolnych potrzebne jest Państwa wsparcie, za które z góry dziękujemy.

 

 
Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego” o godzinie 11:11. W ten sposób wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klas V-VII zaprezentowali program słowno–muzyczny upamiętniający 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Po akademii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z grupą artystyczną „Rekonstrukto”. Była to ciekawa lekcja historii, która w dostępny i przyjemny sposób przybliżyła realia epoki średniowiecza.

  

Więcej zdjęć do obejrzenia w albumie Narodowe Święto Niepodległości

 

 
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W związku z tym 9 listopada uczniowie z klas I-III przygotowali zdrowe kanapki. Przy okazji przypomnieli sobie o różnorodności i regularności spożywania posiłków, z których najważniejszym jest śniadanie.

  

Więcej zdjęć do obejrzenia w albumie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

 

 
Wycieczka do Ciechanowa

W piątek 4 listopada 2022 roku odbyła się wycieczka do Ciechanowa.

Młodsze dzieci odwiedziły tego dnia „Fabrykę Pomysłów” oraz Happy Park.

  

Uczniowie klas: piątej, szóstej, siódmej i ósmej w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” mieli okazję zwiedzić Muzeum Szlachty Mazowieckiej oraz Zamek Książąt Mazowieckich. W muzeum oprócz zwiedzania wystawy czasowej poświęconej artyście Janowi Piotrowi Norblinowi, uczniowie uczestniczyli w lekcji dotyczącej historii szlachty polskiej. Dowiedzieli się oni o życiu dworskim, ulubionych zajęciach, obyczajach i rozrywkach szlacheckich. Natomiast w zamku oprócz zwiedzania największej  gotyckiej warowni rycerskiej na terenie Północnego Mazowsza, mieli możliwość uczestniczenia w lekcji na temat życia w średniowiecznym zamku. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało tam życie codzienne, czym trudnili się jego mieszkańcy i jakie zawody wykonywali. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty „Las w słoiku” w „Fabryce Pomysłów”. Uczniowie uczestniczyli w pokazie robienia kompozycji roślinnej w słoiku. Następnie według własnego pomysłu  sami wykonywali podobną kompozycję, którą zabrali na pamiątkę do domu.

  

Ostatnim punktem wycieczki, zarówno starszych jak i młodszych, był posiłek w restauracji McDonald's.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Więcej zdjęć wykonanych podczas wycieczki można obejrzeć w albumach: Wycieczka do Ciechanowa - Młodsi  oraz Wycieczka do Ciechanowa - Starsi .

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 127