Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Likwidacja zagrożenia
Jedno z rosnących na terenie szkolnym drzew, rozgałęziona na dwie odnogi lipa, uległa pęknięciu podczas jednej z ostatnich burz. Pęknięcie było na tyle duże, że w każdej chwili lipa mogła się rozłamać i zwalić na ziemię. W zasięgu jej pnia i gałęzi był z jednej strony budynek szkoły, z drugiej kabel energetyczny. 
Podwójny pień drzewa został doraźnie zabezpieczony przed rozdarciem
przez pracowników spółki SIM. Do usunięcia zagrożenia konieczna była
intrwencja dwóch zastępów straży pożarnej. Fot. Wioleta Wawrzyńska
W poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. na terenie szkoły pojawiły się dwa zastępy strażaków: z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Płocku i z OSP Drobin. Wspólnymi siłami zagrożenie zostało usunięte. Lipa, po kawałku, od góry była przycinana. Zapobiegło to upadkowi drzewa i zniszczeniom, jakie upadek mógł spowodować.
Wszystkim strażakom biorącym udział w akcji usunięcia zagrożenia składamy serdeczne podziękowanie. Podziękowanie należy się też panu Krzysztofowi Wielcowi, przezesowi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Drobinie i radnemu Rady Powiatu, za pomoc w organizacji przyjazdu jednostek strażackich do Rogotwórska.
Więcej zdjęć z akcji strażaków znajduje się w albumie Likwidacja zagrożenia.
 
 
 
Kartka do Powstańca
Wyślij kartkę do Powstańca to ogolnopolska kampania prowadzona przez Fundację Sensoria pod hasłem "BohaterON - wlącz historię!"
W środę, 22 sierpnia grupa uczniów Szkoły Podstawowej
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku  
wypełniła kilka kartek. Jedną z adresatek będzie pani 
Monika Buchner, córka Patrona szkoły. Fot. W. Grodkiewicz
Kartki zostały przesłane na adres Fundacji, która przekazuje je żyjącym Bohaterom Powstania. Dzięki uprzejmości pani Katarzyny Kaźmierczak z komitetu organizacyjnego kampanii, pani Monika Buchner zostanie włączona do prowadzonej przez Fundację bazy Powstańców.
 
 
 
Wyjazd w Bieszczady
Czteroosobowa grupka uczniów z klas czwartej, piątej i szóstej wyjechała w Bieszczady. Wyjaz zorganizowała pani Aleksandra Pęchęrzewska - Prezes Spółdzielni Socjalnej Osób Prawnych Centrum Usług Środowiskowych w Drobinie.
Natalia Czerwińska, Artur Sońta, Adam Walerowicz i Zuzanna Wierzbicka przebywają w Zatwarnicy. Po drodze odwiedzili Opatów, gdzie podziwiali romańską Kolegiatę św. Marcina i Sandomierz, gdzie obejrzeli Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego. A już w samych Bieszczadach wspinali się szczyt góry Dwernik Kamień i zobaczyli Wodospad Szepit.
Natalia przysłala kilka zdjęć, które można obejrzeć w albumie Wyjazd w Bieszczady.
Więcej informacji o "Wakacyjnej Przygodzie w Bieszczadach" na profilu Spółdzielni Socjalnej CUS na Facebooku.
 
 
Zamknięta brama
Kilka godzin świątecznego popołudnia w dniu 15 sierpnia 2018 r. panowie: Piotr Brzeziński, Bogdan Górecki, Janusz Jaszczak, Marek Siejka i Jerzy Zbyszyński, poświęcili na dokończenie prac związanych z zamontowaniem bramy.
Przebieg środowych prac można obejrzeć na kolejnych zdjęciach, które wykonali: Maja Górecka, Jakub Górecki i Kinga Sońta - od września uczniowie trzeciej klasy.
 
 
Nauczyciel mianowany
We wtorek, 14 sierpnia 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Drobin odbyło się postępowanie egzaminacyjne na stopień nauczyciela mianowanego. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem Kierownik Referatu Oświaty, pani Marioli Wróblewskiej, wysłuchała sprawozdania nauczycielki języka polskiego i zajęć świetlicowych pani Anety Krysińskiej, a następnie poprosiła ją o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.
W wyniku tego postępowania pani Aneta Krysińska uzyskała akceptację komisji i tytuł nauczyciela mianowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
Montaż bramy
W sobotę, 11 sierpnia 2018 r. zorganizowani przez Przewodniczacą Rady Rodziców przedstawiciele rodzin uczniów przystąpili do prac związanych z zamontowaniem zakupionej w czerwcu bramy.
Pracujących odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj.
Do pracy przystąpili tatusiowie uczniów, panowie: Paweł Adamkowski, Piotr Brzeziński, Bogdan Górecki i Marek Siejka oraz dziadek, pan Jerzy Zbyszyński.
Wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z ustawieniem bramy serdecznie dziękujemy.
Te i kilkanaście innych zdjęć wykonanych przez uczniów klasy drugiej (od 1 września już trzeciej) Maję Górecką i Jakuba Góreckiego można obejrzeć w albumie Montaż bramy.
 
 
 
Nauczyciel dyplomowany
We wtorek, 7 sierpnia 2018 r. w płockiej delegaturze Kuratorium Oświaty w Warszawie odbyło się postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego. Komisja kwalifikacyjna pod przewodnictwem pani wizytator Agnieszki Zalech dokonała analizy i oceny sprawozdania nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego pani Emilii Sadowskiej oraz wysłuchała odpowiedzi na zadane pytania.
W wyniku tego postępowania pani Emilia Sadowska uzyskała akceptację komisji i tytuł nauczyciela dyplomowanego. Serdeczne gratulacje.
 
 
 

Gdy rozkaz - to trzeba, choć serce skowyczy,
W rozkazie się serca żołnierza nie liczy.
                                                                                                       Mieczysław Ubysz "Stare Miasto" 
 
Stanisław Marzyński - Patron szkoły - był uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Materiał o jego udziale w Powstaniu przekazali szkole państwo Monika i Andrzej Buchnerowie. O sierpniowych wydarzeniach na warszawskiej Pradze, z uwzględnieniem opracowania pani Moniki Buchner, można przeczytać klikając w link:
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 26