Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Zakończenie zajęć dydaktycznych
Piątek, 22 czerwca 2018 r.  był ostatnim dniem zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018. Po specjalnym programie artystycznym, przygotowanym przez uczniów klas piątej i siódmej pod kierunkiem wychowawczyń, pań: Anety Krysińskiej i Idalii Dymek, dyrektor szkoły podsumował wyniki całorocznej pracy.
W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj,
który - między innymi - wręczył zawiadomienia o przyznanych uczniom stypendiach.
Więcej informacji o podsumowaniu mijającego roku szkolnego oraz o samej uroczystości zakończenia zajęć już wkrótce. Zdjęcia wykonane przez sekretarz szkoły panią Wioletę Wawrzyńską można oglądać w albumie Zakończenie zajęć dydaktycznych.
 
 
 
Wycieczka do Ciechocinka
We wtorek 19 czerwca 2018 r. liczna grupa dzieci przedszkolnych, uczniów klas I - VI, nauczycieli i rodziców odwiedziła Ciechocinek.
Uczestnicy wycieczki zobaczyli najbardziej znane miejsca Uzdrowiska Ciechocinek: Teatr Letni, Muszlę Koncertową, Pijalnię Wód, Dywan Kwiatowy, Park Tężniowy, Park Zdrojowy oraz fontanny: Żabka, Grzybek, Jaś i Małgosia. Następnie udali się tramwajem konnym na Rancho pod Olszyną, gdzie mieli okazję upiec kiełbaski oraz skorzystać z takich atrakcji, jak: przejażdżka konna, i strzelnica. Obejrzeli też ogromnego drewnianego Konia Trojańskiego.
Więcej zdjęć wykonanych przez panie Elżbietę Jankowską i Annę Skonieczną znajduje się w albumie Wycieczka do Ciechocinka.
 
 
 
Wycieczka do Term w Uniejowie
W poiedziałek 18 czerwca 2018 r. grupa uczniów, rodziców i nauczycieli wyjechała do Kompleksu Termalno-Basenowego w Uniejowie.
Zdjęcia z pobytu w Uniejowie, wykonane przez pana Łukasza Tarnickiego, można oglądać w albumie Wycieczka do Term w Uniejowie.
 

 
Sobota w szkole
Kilku chłopców z klas: pierwszej, piątej i siódmej, przedwakacyjną sobotę 16 czerwca 2018 r., spędziło w szkole. Jedni chcieli wypróbować nowy rekreacyjny sprzęt, zakupiony przez Radę Rodziców, inni postanowili popracować dla szkoły. Zresztą, obydwa powody obecności w szkole nie były sprzeczne.
 Karol Giszczak, Dominik Sońta i Dominik Wojda uruchomili szkolną kosiarkę.
Na obszarze porośniętym komosą musieli założyć buty chroniące nogi. Udało
się wykosić dużą część placu przed szkołą. Resztą zajmą się w najbliższy wtorek.
I siódmoklasiści, i ich młodsi koledzy zagrali w bilard, wal-
czyli mini piłkarzykami i zmierzyli się w meczu mini hokeja.
Więcej zdjęć z sobotniego pobytu w szkole, wykonanych przez dyrektora i uczniów, można obejrzeć w albumie Sobota w szkole.
 
 
 
Wycieczka rowerowa do Wępił
W środę, 13 czerwca 2018 r. uczniowie klas szóstej i siódmej pod opieką wychowawców, pani Zofii Pająkowskiej i pani Idalii Dymek wybrali się na wycieczkę rowerową do Wępił.
Uczestnicy wycieczki wyruszyli
sprzed remizy OSP w Rogotwórsku.
Pierwszym punktem programu było odwiedzienie
mini zoo jakie znajduje się u państwa Czerwińskich.
Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć lamę, kozy, kucyki, pawie oraz psy. Największym zainteresowaniem cieszyła się lama Agatka. Pani Katarzyna Czerwińska bardzo ciekawie opowiadała o zwierzętach, którymi się zajmuje. Niektórzy uczniowie mogli też nakarmić kozy liśćmi, które są ich przysmakiem. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali nad pobliski staw, a stamtąd udali się na ląkę, ktora znajduje na posesji państwa Hanny i Romana Zmysłowskich.
Tam wszyscy się posilili, a następnie mogli
mogli pograć w piłkę lub porozmawiać.
Ostatnim punktem wycieczki były lody, które zostały zakupione w sklepie w Rogotwórsku. Uczniowie wraz z wychowawcami, po dniu spędzonym w miłej atmosferze, powrócili do szkoły, a następnie udali się do domów.
W albumie Wycieczka rowerowa do Wępił można obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez uczniów klasy siómej Karolinę Wojciechowską i Błażeja Zmysłowskiego.
 

 
Lekcja plastyki na szkolnym asfalcie
Jedną z charakterystycznych cech rysunków małego dziecka jest brak proporcji. To spontaniczne i jak najbardziej naturalne przedstawianie obrazu przez małe dzieci jest sczególnie widoczne wtedy, gdy rysują sylwetkę człowieka. Wykorzystując słoneczną pogodę i niezniszczone fragmenty asfaltowej powierzchni na terenie szkolnym, wychowawczyni klasy pierwszej pani Emilia Sadowska, postanowiła pokazać dzieciom jak można zbliżyć się do właściwych proporcji na tworzonym obrazie. Wykorzystała do tego celu cień.
Uczniowie nawzajem obrysowywali kredą swoje cienie. Fot. E. Sadowska
Na zakończenie czwartkowej (7 czerwca 2018 r.) lekcji plastyki pierwszoklasiści mogli jeszcze wykazać się własną inwencją twórczą, co z pewnością przyniosło im sporo radości.
Więcej zdjęć w albumie Lekcja plastyki na szkolnym asfalcie.
 
 
 
Jak nie czytam, jak czytam - Akcja czytelnicza
W piątek 8 czerwca 2018 r. dzieci przedszkolne i uczniowie wszystkich klas przystąpili do ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej pod hasłem Jak nie czytam, jak czytam. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków oraz promocja czytania książek wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie.
 Zgodnie z postanowieniem Regulaminu akcji, punktualnie
o godz. 10.00, na kocykach rozłożonych w szkolnym parku
rozpoczęło się ogólnoszkolne czytanie. Fot. B. Zmysłowski
Akcja zakończyła się pamiątkowym zdjęciem wszystkich czytających.
Odpowiedzialne za jej przeprowadzenie opiekunki biblioteki, panie:
Idalia Dymek i Aneta Krysińska, ustawiły dzieci w figurę pokazującą
uśmiechniętą buźkę. Jak to wyglądało pokazują zdjęcia wykonane przez
panią Emilię Sadowską, znajdujące na się kolejnych stronach albumu
W najbliższym czasie dyrektor szkoły prześle organizatorowi sprawozdanie z akcji.
Warto dodać, że do akcji przystąpiły między innymi szkoły podstawowe z Drobina, Staroźreb i Starego Gralewa.
Więcej zdjęć wykonanych przez Błażeja Zmysłowskiego znajduje się na w albumie Jak nie czytam, jak czytam - Akcja czytelnicza.
 
 
 
Podziękowanie dla Marszałka Adama Struzika
Obecność Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adam Struzika na powiatowych obchodach Święta Ludowego w Drobinie, w niedzielę 3 czerwca 2018 r., była okazją do przekazania podziękowania za pomoc udzieloną szkole jesienią ubiegłego roku po zniszczeniach w wyniku wichury oraz za dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego.
 Podziękowanie i książkowy upominek wręczyli przedstawiciele
Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący Zarządu Kacper Siejka
i wiceprzewodnicząca Amelia Kuśmierowska. Fot. Magdalena Siejka
Mama Kacpra, pani Magdalena Siejka uwieczniła spotkanie na kilkunastu zdjęciach. Można je oglądać w albumie Podziękowanie dla Marszałka Adama Struzika.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 43