Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Mata do ćwiczeń sztuk walki
Dzięki zdecydowanej postawie i ofiarności rodziców uczniów ćwiczących sztuki walki, udalo się zebrać fundusze i zakupić profesjonalną matę do ćwiczeń. Została ona rozłożona na scenie w sali gimnastycznej.
W ten sposób sekcja sztuk walki ma już swoje stałe miejsce do zajęć treningowych poprzedzających wyjazd na kwietniowe mistrzostwa Polski.
Rozjeżdżające się materace wykorzystane będą teraz do zabezpieczenia
zawodników przed ewentualnym kontaktem ze ścianą. Fot. M. Gajewski
 
 
 
Wyposażenie i pomoce z projektu
Od piątku, 15 lutego 2019 r. szkoła otrzymuje wyposażenie i pomoce naukowe zakupione w ramach realizacji projektu "Nowoczesne metody kształcenia w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku".
Jedną z dostarczonych pomocy jest zestaw przyrządów do geometrii.
Jako pierwsi z zestawami klocków Lego Mindstorms
zapoznali się uczniowie klasy ósmej, a wkrótce po
nich uczniowie klasy czwartej. Fot. Błażej Zmysłowski

Kolejną przydatną pomocą jest oś liczbowa z możliwością pokazywania działań.
Więcej zdjęć wykonanych przez Błażeja Zmysłowskiego i dyrektora szkoły można obejrzeć w albumie Wyposażenie i pomoce z projektu.
 
 
 
Karnawałoway bal w Punkcie Przedszkolnym

Karnawał to czas na zabawę. Karnawałowy bal - przy pomocy pani wychowawczyni i rodziców - urządziły więc sobie najmłodsze dzieci.

Rodzice zadbali o piękne, balowe i bajkowe stroje.

Nad bezpieczeństwem uczestników balu czuwał podkomisarz Kacper.

Zabawę przedszkolnych dzieci udokumentowała na zdjęciach ich wychowawczyni, pani Anna Skonieczna. Można te zdjęcia obejrzeć w albumie Karnawałowy bal przedszkolaków.

 

 
Podziękowanie za zakup kserokopiarki
W środę, 9 stycznia 2019 r. przewodnicząca Rady Rodziców i dyrektor szkoły przekazali podziękowanie sołtysom i przedstawicielom Rad Sołeckich z Rogotwórska i Sokolnik za sfinansowanie zakupu kserokopiarki.
Podziękowania odebrali: pani Hanna Kuśmierowska, sołtys wsi Sokolniki
i pan Wojciech Stołowski, sołtys Rogotwórska. Towarzyszyli im
członkowie Rad Sołeckich: pan Wojciech Tręmbiński z Sokolnik
i pan Stanisław Wróblewski w Rogotwórska. Fot. Beata Brzezińska
 
 
 
Sukces Amelki Korzeniewskiej

Wśród zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową w Płocku znalazła się Amelia Korzeniewska, uczennica klasy drugiej.

 

Nagrodzona praca plastyczna została wykonana pod kierunkiem wychowawczyni, pani Emilii Sadowskiej. Serdeczne gratulacje!

Pełna lista zwycięzców konkursu została opublikowana na stronie internetowej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Płocku.

 

 
Jasełka w kościele
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku przedstawili jasełka w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rogotwórsku.
Zespół szkolnych jasełkowych aktorów. Fot. Zuzanna Tomaszewska
To, i więcej zdjęć, wykonanych podczas jasełkowego przedstawienia przez uczennicę klasy szóstej Zuzannę Tomaszewską można obejrzeć w albumie  Jasełka w kościele - 6 stycznia 2019 r.
 
 
 
Jasełka szkolne
Z inicjatywy wychowawczyń klas trzeciej i czwartej, pań Eweliny Benkie i Bogumiły Sawickiej, w piątek 21 grudnia 2018 r. wystawione zostały Jasełka. Zagrali w nich uczniowie klas: trzeciej, czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Tekst, nawiązujący do wybranych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Syna Bożego, napisał dyrektor szkoły.
Jedna ze scen przedstawienia. Pastuszkowie i Trzej Królowie
w rozmowie z Maryją i Józefem. Fot. Błażej Zmysłowski
Serdeczne podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji jasełkowej inscenizacji. Oprócz wyżej wymienionych są to rodzice uczniów, którzy przygotowali odpowiednie stroje dla młodych aktorów oraz pani Aneta Krysińska, która wykonała dekorację dla poszczególnych scen i pan Jarosław Miszewski, który przygotował oprawę muzyczną.
Szkolne Jasełka zostaną wystawione ponownie w kościele parafialnym w Rogotwórsku, w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2019 r. po Mszy św. odprawianej w południe.
Więcej zdjęć w galerii, w albumie Jasełka szkolne 2018.
 
 
 
IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział reprezentanci siedmiu szkół.

W kategorii wiekowej uczniów klas młodszych pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Barbara Piwońska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach i Maria Milewska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Drugie miejsce zajęła Paulina Wojda ze Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku, a dwa trzecie miejsca, również ex aequo, jury przyznało Amelii Ruteckiej ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie i Paulinie Krajnik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu.

W kategorii wiekowej uczniów klas starszych najwyższą ocenę jury otrzymała Oliwia Rypińska ze Szkoły Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie i zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu sklasyfikowana została Kinga Kalińska ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, a na trzecim Karolina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie i przywieźli ich do Rogotwórska: panu Robertowi Majewskiemu - dyrektorowi i nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Czesława Hińca w Rogozinie, panu Arturowi Jankowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Koziebrodach, panu Marcinowi Kalinowskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Cieszewie, panu Pawłowi Sosińskiemu nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie i w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Grąbcu, panu Łukaszowi Zielińskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie i panu Jarosławowi Miszewskiemu - nauczycielowi muzyki w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku.

Słowa uznania i gorące podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy wsparli organizację konkursu przeznaczając środki finansowe lub konkretne przedmioty na nagrody dla śpiewających uczniów. Są to: pan Andrzej Samoraj - burmistrz Miasta i Gminy Drobin, który dodatkowo objął konkurs swoim patronatem, pani Magdalena Woja - radna Rady Powiatu Płockiego, pan Bogdan Banaszczak - radny Rady Powiatu Płockiego i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, pan Maciej Jabłoński - radny Rady Powiatu Płockiego, pan Krzysztof Wielec - radny Rady Powiatu Płockiego, pani Agnieszka Bucior - radna Rady Miejskiej w Drobinie, pan Andrzej Wawrowski - Radny Rady Miejskiej w Drobinie.

Oddzielne podziękowanie trzeba też skierować do miejscowych osób bezpośrednio organizujących konkurs. To jest do pań nauczycielek: Emilii Sadowskiej i Anny Skoniecznej oraz do pań z Rady Rodziców z jej przewodniczącą Beatą Brzezińską na czele.

Konkursowe występy zapowiadały uczennice klasy ósmej: Natalia Peda i Karolina Wojciechowska.

Zdjęcia z konkursu wykonane przez ucznia klasy ósmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w galerii, w albumie IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 28