Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Pączki od Rady Rodziców
Tłusty czwartek to w polskiej tradycji dzień jedzenia pączków. Podtrzymała tą tradycję Rada Rodziców i sprezentowała wszystkim uczniom słodki poczęstunek.
Nie udało się uwiecznić na zdjęciach wszystkich poczęstowanych. Niech więc
uśmiechnięte buzie najmłodszych i najstarszych dzieci będą podziękowaniem
dla pamiętającej Rady Rodziców. Fot. Anna Skonieczna i W. Grodkiewicz
 
 
 
Woda w piwnicy
Od wielu lat w pomieszczeniach szkolnej piwnicy gromadzi się woda. W wyposażeniu szkoły znajduje się pompa zanurzeniowa, która bardzo często jest włączana. Niestety przy dużym naporze wód gruntowych pompa nie daje rady. W tej sytuacji konieczna jest pomoc z zewnątrz.
Pospieszyli z tą pomocą - jak zawsze niezawodni - druhowie strażacy
z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Drobinie. Fot. Błażej Zmysłowski
We wtorek, 6 lutego 2018 r. uruchomili swoją pompę, która dość szybko poradziła sobie z zalegającą w piwnicy wodą.
Kilka zdjęć z akcji drobińskich strażaków można obejrzeć w albumie Woda w piwnicy.
 
 
 
Wróciliśmy
Poniedziałek - 29 dzień stycznia 2018 r. - był pierwszym dniem zajęć po powrocie do wyremontowanego budynku Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku. Mam świadomość, że nie wszystko jest jeszcze zapięte na przysłowiowy "ostatni guzik". Uważam jednak, że najważniejsze sprawy organizacyjne zostały załatwione.
Tak, jak już wcześniej napisałem, drobne braki w wyposażeniu będą sukcesywnie usuwane. Dzisiaj (w poniedziałek) rozmawiałem na ten temat z panią Mariolą Wróblewską, kierownik Referatu Oświaty.
Zorganizowany jest poranny dowóz dzieci. Udało się także porozumieć z płockim PKS-em. Autobus wjechał dziś do Nagórk i Wrogocina. Na luty uczniowie mają wykupione bilety miesięczne.
Uzgadniane są jeszcze szczegóły związane z planem lekcji. Plany na poszczególne dni, które zamieszczam na stronie szkoły, będą w niewielkim stopniu modyfikowane. Bardzo proszę nauczycieli, uczniów i rodziców o zaglądanie do nich i o wyrozumiałość.
Obydwa oddziały przedszkolne rozpoczynają pracę codziennie o godzinie 8.00.
Z wielką radością przyjąłem deklarację pana Krzysztofa Pomianowskiego (powinienem napisać: druha Krzysztofa Pomianowskiego) o zamiarze utworzenia przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogotwórsku Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Mając w pamięci sukcesy rogotwórskich uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, deklaruję pomoc w tej sprawie.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
Wracamy - ostatnie przygotowania
Czas zimowych ferii upłynął pod znakiem intensywnych prac porządkowych i organizacyjnych mających na celu przywrócenie szkoły do przyjęcia uczniów i nauczycieli z początkiem drugiego semestru.
Wnętrze budynku głównego zostało gruntownie posprzątane po pracach remontowych i modernizacyjnych. We wszystkich klasach ustawione są meble i większość wyposażenia. Brakuje trochę stoliczków i krzesełek uczniowskich. Prawdopodobnie nie wszyscy uczniowie będą mogli od początku drugiego semestru skorzystać z szafek. Po dokładnej analizie potrzeb brakujące wyposażenie będzie sukcesywnie zamawiane.
Problemem - ze względu na warunki pogodowe - okazało się uporządkowanie placu przed szkołą. Z pomocą pospieszyli, jak zawsze niezawodni, rodzice.  Ponadto pan Burmistrz poprosił do Rogotwórska pracowników drobińskiego Remondisu i druhów strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Drobinie oraz skierował do pomocy dwie panie z prac interwencyjnych.
Najpierw panowie Marek Siejka, Janusz Jaszczak i Bogdan Górecki, z pomocą
ciężkiego sprzętu, usunęli częściowo zlodowaciały, częściowo roztopiony śnieg.
Następnie próbę oczyszczenia terenu podjęli pracownicy Remondisu z Drobina.
Na końcu strażacy zmyli większość pozostałego po pracach remontowych błota.
Kilkanaście zdjęć wykonanych przez dyrektora szkoły, pokazujących piątkowe (26 stycznia) prace, można obejrzeć w albumie Wracamy - ostatnie przygotowania.
Sprawy organizacyjne:
Dowożenie
Uczniowie z Nagórk Dobrskich, Warszewki, Wrogocina, Małachowa i obydwu Sokolnik będa rano dowożeni do szkoły. Problemem jest przejazd autobusu drogą z Wrogocina do Małachowa i dalej z Małachowa do Sokolnik. Najprawdopodobniej autobus jadąc z Drobina wjedzie do Nagórk i Wrogocina, skąd powróci do drogi krajowej nr 10 i w Rogotwórsku skręci do Małachowa, wypuszczając uczniów przy bramie szkoły. Następnie - w Małachowie - zabierze uczniów i spróbuje pojechać przez Sokolniki. Jeśli się nie uda, to wróci do Rogotwórska i do Sokolnik pojedzie krajową dziesiątką.
Powrót autobusem PKS
Uczniowie z Nagórk, Warszewki i Wrogocina bedą mogli wracać autobusem PKS tak, jak to było w poprzednich latach. Zostały wykupione bilety miesięczne na luty. Niestety przez ostatnie trzy dni stycznia uczniowie odjeżdżający autobusem muszą wykupić bilet za gotówkę. Nie wszyscy będą mogli zdążyć na autobus. Uczniowie najstarszych klas będą kończyli zajęcia już po jego odjeździe.
Obuwie na zmianę
W obecnych warunkach, w czasie trwania zajęć szkolnych, uczniowie nie będą wypuszczani na zewnątrz budynku szkolnego. Posiłki będą podawane w świetlicy i w pomieszczeniach oddziałow przedszkolnych. Wszyscy uczniowie powinni mieć obuwie na zmianę. Mogą to być buty do zajęć wychowania fizycznego. Jeszcze przez pewien czas nie będzie dostępna sala gimnastyczna. Prace remontowe dobiegają końca, ale potrwają jeszcze kilka lub kilkanaście dni.
Plan zajęć
Tygodniowy rozkład zajęć jest już prawie ułożony. Potrzebnych jest jeszcze kilka uzgodnień z nauczycielami, którzy pracują w innych szkołach. Plan na trzy pierwsze dni nauki po feriach jest dostępny na stronie szkoły.
 
 
 
Piłkarski weekend w Bulkowie
Piątek i sobota pierwszego tygodnia ferii upłynęły piłkarzom Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka pod znakiem turniejów zorganizowanych przez Klub Sportowy Zjednoczeni Bulkowo.
W piątek rozegrany został turniej w kategorii nazwanej umownie przez organizatorów "Skrzaty". Wystąpiło w nim pięć drużyn dzieci urodzonych w latach 2010 - 2012.  Z powodu małej liczebności klasy pierwszej, opiekun i trener, nauczyciel wychowania fizycznego pan Marcin Gajewski, zdecydował dołączyć do uczniów z Rogotwórska trójkę swoich podopiecznych z klubu Pegaz Drobin
Zespół ten walczył bardzo dzielnie; odniósł dwa zwycięstwa,
jeden mecz zremisował i jeden przegrał. Zajął trzecie miejsce.
  Z rąk wójta Gminy Bulkowo, pana Gabriela Graczyka
otrzymał puchar, dyplom i medale. Fot. Zuzanna Konopińska
W sobotę spotkali się uczniowie klas starszych w kategorii wiekowej nazwanej przez organizatorów "Orliki". Regulamin dopuszczał zawodników urodzonych w latach 2006 - 2009. Tym razem szkołę w Rogotwórsku reprezentowali wyłącznie jej uczniowie. W turnieju wystartowało sześć zespołów.
 Ten zespół też odniósł dwa zwycięstwa. Niestety pozostałe
mecze zakończyły się porażką. Ostatecznie reprezentacja
Rogotwórska zajęła czwarte miejsce. Fot. W. Grodkiewicz
Trzeba też dodać, że kapitan reprezentacji i zdobywca sześciu bramek, Kacper Siejka wyrożniony został przez organizatorów tytułem zawodnika Fair Play, za co otrzymał specjalny dyplom.
Zdjęcia pokazujące przygotowanie do meczów, pełne emocji oczekiwanie na swoją kolej, walkę na boisku i dekorację zwycięzców, zarówno w piątek, jak i w sobotę, można oglądać w albumie Piłkarski weekend w Bulkowie.
Korzystając z okazji uczniowie siódmej klasy wręczyli panu Mateuszowi Łacińskiemu specjalnie przygotowaną dla niego koszulkę i nieco słodyczy. Było to podziękowanie za montaż filmu zgłoszonego w konkursie SKS łączy pokolenia
 
 
 
Pracowita sobota
Wspólnymi siłami rodziców, nauczycieli, pań woźnych i druhów z OSP Rogotwórsk, szkoła przywracana jest powoli do stanu, w jakim będzie mogła przyjąć uczniów. Sobota, trzynasty dzień stycznia był dla kilkunastu osób dniem bardzo pracowitym.
Nauczyciele, druhowie strażacy i rodzice poprzenosili,
a następnie poustawiali w klasach na piętrze wszystkie meble.
Meble zostały gruntownie oczyszczone rękami obecnych pań. Fot. W. Grodkiewicz
Tym wszystkim, którzy zechcieli poświęcić dla szkoły prawie cały dzień, należą się słowa wielkiego uznania i serdeczne podziękowanie.
W najbliższy poniedziałek do prac porządkowych w bibliotece i w pracowni komputerowej przystąpią uczniowie najstarszych klas.
Więcej zdjęć pokazujących sobotnie prace można obejrzeć w albumie Pracowita sobota.
 
 
 
Wykonanie zobowiazań
Z radością informuję, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Płocku stwierdził wykonanie zobowiązań wynikających z decyzji o wyłączeniu budynku głównego szkoły z użytkowania na czas remontu.
Waldemar Grodkiewicz
 
 
 
Nowe koszulki SKS
W piątek, 5 stycznia 2018 r. opiekun Szkolnego Klubu Sportowego "Jutrzenka" pan Marcin Gajewski przywiózł i wręczył uczniom nowe, klubowe koszulki.
Uśmiech zadowolenia na twarzach. Logo SKS "Jutrzenka" zachęca
do udziału w treningach i zawodach. Fot. Marcin Gajewski
Kilka zdjęć wykonanych przez pana Marcina Gajewskiego już po ubraniu nowych koszulek można obejrzeć w albumie Nowe koszulki - styczeń 2018.
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 19