Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Konkursy międzyszkolne - sukcesy uczniów z Rogotwórska
W dniu 17 maja 2019 r. w Łęgu Probostwie rozegrany został konkurs pod hasłem "Moje zdrowie w moich rękach". Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Przystąpili do niego przedstawiciele trzech szkół: z Cieszewa, z Łęga Probostwa i z Rogotwórska.
Dzieci miały za zadanie rozwiązać test, w którym oprócz pytań, znalazły się także zagadki, rebusy i krzyżówki.
Spośród trojga uczniów klas trzecich Jakub Górecki zajął pierwsze miejsce.
Na zdjęciu Kuba już z nagrodą i dyplomem. Fot. Emilia Sadowska
W grupie wiekowej uczniów klas drugich Szymon Giszczak zajął trzecie miejsce na dziewięciu startujących.
Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycieli przygotowujących ich do konkursowego występu.
Kilka zdjęć wykonanych przez panią Emilię Sadowską można obejrzeć w galerii, w albumie Moje zdrowie w moich rękach - Łęg'2019.
 
Podczas gminnych obchodów Dnia Ziemi ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pod hasłem: "Czy jesteś mały, czy jesteś duży, czyste powietrze Ci służy". Burmistrz Miasta i Gminy Drobin pan Andrzej Samoraj i kierownik Referatu Oświaty pani Mariola Wróblewska wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz dyplomy "za udział" pozostałym uczestnikom konkursu.
W kategorii uczniów klas I - III pierwsze miejsca zajęli: Maja Wierzbicka z klasy drugiej i Milena Brzezińska z klasy trzeciej.
Drugie miejsca zajęli: Bartosz Smoliński z klasy drugiej, Filip Tomaszewski z klasy pierwszej i Amelka Korzeniewska z klasy drugiej.
Na trzecim miejscu uplasowali się: Maja Ciarka z klasy trzeciej i Klaudia Brzezińska z klasy pierwszej.
Oprócz wyżej wymienionych uczniów prace plastyczne do konkursu zgłosili: Maja Smolińska i Antoni Marciszewski z klasy pierwszej, Lena Wierzbicka z klasy drugiej i Maja Górecka z klasy trzeciej.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, pod opieką których uczniowie wykonywali prace, należą się gratulacje.
 
 
Krok po kroku, czyli programowania robotów ciąg dalszy
11 maja 2019 r., podczas sobotniego spotkania w ramach zajęć robotyki i programowania uczniowie próbowali dodać robotom kolejne zadania. Po wykryciu obiektu robot miał wypchnąć go za czarną linię.
Nie wszystko i nie za pierwszym razem się udawało. Niemniej jednak
efekty pracy nie są najgorsze, co widać na załączonych filmikach.
Na ostatnim filmiku widać, że robot po wypchnięciu modelu prostopadłościanu za czarną linię, wykonuje ruch powrotny. To kolejny element do osiągnięcia celu postawionego uczniom do realizacji. Zadanie polega na tym, że robot ma wykrywać znajdujące się na pewnej powierzchni przedmioty i wypychać je poza wyznaczony czarną linią obszar. 
 
 
 
Podziękowanie dla Pana Burmistrza
Dzięki uprzejmości Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drobinie Pana Adama Zbigniewa Kłosińskiego, na sesji w dniu 9 maja 2019 r. delegacja szkoły mogła przekazać podziękowanie Panu Burmistrzowi.
Pan Andrzej Samoraj bardzo pomógł zorganizować wyjazd na XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Tsunami stawiając do dyspozycji uczniów, rodziców i trenera szkolny autobus.
Dyrektor szkoły odczytał treść listu gratulacyjnego skierowanego do Pana Burmistrza przez Prezesa Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki Ryszarda Murata, następnie uczniowie przekazali pamiątkowy medal Mistrzostw i okolicznościową wpinkę do marynarki oraz sam list i specjalne szkolne podziękowanie. Pan Burmistrz podziękował uczniom i trenerowi, panu Marcinowi Gajewskiemu. Podkreślił też rolę rodziców, którzy włączając się w działalność sekcji przyczyniają się do jej rozwoju i sukcesów.
Fot. Piotr Brzeziński
 
 
 
Imieniny Patrona
8 maja jest dniem, w którym przypadają imieniny Patrona szkoły, profesora architekta Stanisława Marzyńskiego.
Z tej okazji uczniowie reprezentujący wszystkie klasy
zaciągnęli honorową wartę przed Jego portretem.
Warta pełniona była od godziny 8.30 do 13.00. Jej przebieg można obejrzeć w albumie Imieniny Patrona. Warto dodać, że również najmłodszym dzieciom - dzieciom z Punktu przedszkolnego - zostały przedstawione informacje o znaczeniu tego symbolicznego wydarzenia.
 
 
 
Ultrasonic sensor
Na kolejnych zajęciach z robotyki i programowania, które odbyły się w sobotę 4 kwietnia 2019 r., uczniowie postanowili sprawdzić jak działa czujnik ultradźwiękowy. Wysyła on falę o pewnej częstotliwości i sprawdza, czy odbija się ona od przeszkody znajdującej się nie dalej, niż w zaprogramowanej wcześniej odległości.
Jeśli czujnik wychwyci odbijającą się falę to procesor uruchamia przekaźnik.
W tym wypadku zatrzymuje ruch obrotowy robota, co widać na krótkim filmie.
 
 
 
Kolejne zajęcia z robotyki i programowania
W sobotę, 27 kwietnia 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia z robotyki i programowania. Uczniowie powrócili do programowania robotów z wykorzystaniem czujnika dotykowego i - to specjalne, drugie zadanie Kuby - do zaprogramowania zatrzymania robota z wykorzystaniem czujnika kolorów.
Nie wszystkie próby zakończyły się sukcesem. Po kolejnych modyfikacjach układanych przez uczniów programów, zadania zostały wykonane. Na zdjęciu Jakub Siejka, uczeń klasy siódmej, pokazuje młodszym kolegom szczegóły programu Scratch.
Uczniowie uwiecznili efekty swojej pracy na kilku filmikach nakręconych w soboty 6 i 27 kwietnia.
Można te filmiki obejrzeć klikając w poniższe miniaturki.
 
 
 
Drugie miejsce w Polsce
W uzupełnieniu porzedniej informacji o 57 medalach zdobytych na XIV Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate Tsunami, z radością informujemy, że po podsumowaniu punktów za medale i punktowane miejsca reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka zajęła drugie miejsce na 33 startujące zespoły.
6 kwietnia 2019 r., hala sportowa w Falenicy. Ta data i to miejsce
na trwałe zapiszą się w historii szkoły. Fot. Marta Adamkowska
Pani Marta Adamkowska wykonała podczas mistrzostw prawie sześćset zdjęć i nakręciła kilkanaście filmów. Zdjęcia będziemy sukcesywnie zamieszczać w albumie Mistrzostwa Polski - Falenica - kwiecień 2019. Filmy także wkrótce udostępnimy za pośrednictwem naszego konta na Dysku Google.
 
 
 
57 medali
17 złotych, 26 srebrnych i 14 brązowych medali przywiozła reprezentacja Szkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka z XIV Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Tsunami, które rozegrane zostały w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Falenicy koło Warszawy.
Serdeczne gratulacje dla uczniów, trenera i towarzyszących szkolnym zawodnikom rodziców.
Ponadsiedmiogodzinna relacja filmowa wciąż jest dostępna na kanale Youtube.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 35