Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Zostały mury...
Trwają prace remontowe budynku sali gimnastycznej. Zdejmowana jest stara konstrukcja dachu, odkrywane są ściany.

W ten sposób przygotowywane jest miejsce dla żelbetonowego wieńca,
którego zadaniem będzie wzmocnienie murów budynku. Fot. W. Grodkiewicz
Wykonane zostały zbrojenia, a w sobotę - 16 września - ekipa budowlana przystąpiła do szalowania wieńca.
Więcej najnowszych zdjęć w albumie Remont budynku pomocniczego.
 
 
 
Posprzątali
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią uczniowie klas I - VII przystąpili w piątek, 15 września, do akcji Sprzątanie Świata - Polska 2017. Uczniowie pod opieką nauczycieli oczyścili ze śmieci przydzielone tereny.
Warto dodać, że przed wyjściem w teren uczniowie starszych klas wypełnili ankietę, którą - w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki - otrzymali od pani Alicji Olszewskiej z Urzędu Miasta i Gminy Drobin.
Śmieci było sporo. Bardzo często do worków trafiały puszki po piwie.
Te i kilka innych zdjęć wykonanych podczas tegorocznej akcji przez ucznia klasy siódmej Błażeja Zmysłowskiego można obejrzeć w albumie Sprzątanie Świata - 2017.
 
 
 
Zajęcia komputerowe w klasie trzeciej
Jednym z przydzielonych w drobińskiej szkole miejsc do prowadzenia zajęć z uczniami szkoły w Rogotwórsku jest pracownia komputerowa. W czwartek, 14 września, uczniowie klasy trzeciej przypomnieli sobie i powtórzyli w praktyce tworzenie folderu i umieszczanie w nim własnego pliku.
W pliku graficznym - w programie Paint - próbowali
narysować kilka wspomnień z wakacji. Fot. W. Grodkiewicz
Jak radzili sobie uczniowie klasy trzeciej w pracowni komputerowej, można zobaczyć na kilkunastu zdjęciach w albumie Zajęcia komputerowe w drobińskiej pracowni.
 
 
 
Remont budynku pomocniczego
Niejako w cieniu wydarzeń związanych z funkcjonowaniem szkoły w przydzielonych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Pilsudskiego w Drobinie pozostaje remont budynku pomocniczego. Tymczasem prace remontowe posuwają się naprzód.
Wzmocnione zostały fundamenty budynku. Wewnątrz usunięto
stare podłogi i przygotowano podłoże pod nowe.
W sobotę, 9 września 2017 r. dotarł transport nowych
dźwigarów stropowo-dachowych. Fot. W. Grodkiewicz
Do pomocy przy rozładunku pospieszyli, jak zwykle niezawodni przedstawiciele rodziny Państwa Głażewskich. W kabinie ładowacza zasiadł Pan Konrad, a pomagał mu absolwent szkoły sprzed kilku lat Oskar. Serdeczne dzięki.
Więcej zdjęć pokazujących przebieg prac remontowych można obejrzeć w albumie Remont budynku pomocniczego.
 
 
 
Dożynkowa zbiórka dla szkoły w Rogotwórsku
Działające na terenie gminy Drobin stowarzyszenia: "Nasza Ziemia Mazowsze" z siedzibą w Chudzynie, "Eko Natura" z Setropia i "Nasza Wieś" ze Świerczyna i Dobrosielic, przeprowadziły podczas tegorocznych dożynek w Drobinie zbiórkę dla Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. Zebrano 1088,57 złotych.
Wszystkim darczyńcom, którzy zechcieli wrzucić pieniądze do puszki cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowanie.
Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Radnemu Rady Miejskiej w Drobinie, Panu Krzysztofowi Mielczarkowi, inicjatorowi zbiórki.
 
 
 
Prośba do rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Pewnie niektórzy z Was, być może wielu spośród Was, będzie przyjeżdżało do Drobina, by odebrać dzieci po zajęciach i zawieźć je do domu. Macie do tego prawo i nikt z nauczycieli nie będzie Wam tego bronił. Mamy jednak wielką prośbę. Zawsze przed zabraniem dziecka ze szkoły poinformujcie o tym nauczyciela. Możecie to zrobić osobiście, możecie dać dziecku kartkę z informacją. Ważne jest to, żeby nauczyciel, a zwłaszcza opiekun świetlicy, o tym wiedział, by nie pytał, nie szukał. Wierzę, że w ciągu pierwszego tygodnia zajęć uda się wypracować, wygodną dla Was, Rodzice i dla nauczycieli, formę przekazywania tej informacji. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.  W. Grodkiewicz

 

 
Patriotyczna uroczystość w Kozłowie
Olszynka w Kozłowie, niewielki las położony przy drodze z Drobina do Płocka, jest miejscem tragicznych wydarzeń z Września 1939 r. Na wycofujace się z frontu mławskiego i odpoczywające właśnie w tym lesie, oddziały Wojska Polskiego, 4 września 1939 r. posypały się kule i bomby z niemieckich samolotów. Na miejscu zginęło ponad siedemdziesięciu polskich żołnierzy. Kilkunastu zostało rannych. Przewiezieni do Drobina, także umierali w wyniku odniesionych ran.
Każdego roku, 1 września, władze samorządowe Miasta i Gminy Drobin - we współpracy z parafiami w Łęgu Probostwie, na terenie której znajduje się Kozłowo i w Drobinie oraz z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozłowie - organizują patriotyczną uroczystość upamięniającą to tragiczne wydarzenie. W intencji poległych sprawowana jest Msza święta.
W uroczystości od wielu lat uczestniczy delegacja szkoły w Rogotwórsku.
Na zdjęciu poczet sztandarowy szkoły. Chorąży Dominik Wojda i asystujące
uczennice: Karolina Wojciechowska i Natalia Peda, wszyscy z klasy siódmej.
 
W tym roku ceremoniał złożenia wieńców i wiązanek poprzedzony został historycznym wstępem. Prowadzący uroczystość dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie, pan Bogdan Banaszczak, przedstawił wspomnienia Zenona Ligowskiego, który był świadkiem tamtych wydarzeń. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 15 z 15