Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek 25 listopada 2019 r. obchodzony był w szkole Dzień Pluszowego Misia.
Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka.
Panie Idalia Dymek i Aneta Krysińska przygotowały zajęcia dla dzieci z klas drugiej, trzeciej i czwartej.
Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej historii o pluszowym misiu. Następnie uczennice klasy szóstej Anna Szafran, Amelia Kuśmierowska i Paulina Wojda przeczytaly wiersze o niedźwiadkach.
Kolejnym punktem zajęć były konkursy i zabawy, na przykład jedzenie miodu, rysowanie misia z zamkniętymi oczami czy wykonanie orderu z misiem.
Na koniec każdy uczeń mógł sobie zrobić "misiowe zdjęcie".
Zdjęcia z "misiowych zajęć" można obejrzeć w albumie Dzień Pluszowego Misia
 
 
 
Dzień Pozdrowień i Życzliwości

W czwartek, 21 listopada 2019 r., po raz pierwszy w szkole obchodzony był Dzień Pozdrowień i Życzliwości. Celem akcji było uświadomienie uczniów jak ważny jest uśmiech, życzliwość, szacunek i serdeczność do drugiego człowieka. Wychowawcy - na lekcjach wychowawczych - rozmawiali z uczniami o życzliwości i szacunku do innych. Klasa piąta przygotowała plakaty i gazetki, które zawisły na ścianach. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli przyszła do szkoły z żółtym elementem garderoby. W szkole funkcjonowała także poczta życzliwości. Do specjalnie przygotowanych skrzynek uczniowie mogli włożyć karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Inicjatorką obchodów była pani Marta Berdyńska. W przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji pomagali jej uczniowie klasy piątej wraz z wychowawczynią, panią Sylwią Prymuszewską.

Więcej "życzliwych" zdjęć można obejrzeć w albumie Dzień Pozdrowień i Życzliwości.

 

 

 
 
 
Akademia - Święto Niepodległości
W piątek, 8 listopada 2019 r., w ostatni dzień zajęć szkolnych przed Świętem Niepodległości, uczniowie starszych klas przedstawili specjalny, okolicznościowy program artystyczny. Kilka minut po godzinie jedenastej nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły. Godzina rozpoczęcia akademii nie była przypadkowa, ponieważ szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej
uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn narodowy.
W przygotowanym programie uczniowie przedstawili przebieg najważniejszych wydarzeń z historii Polski od jej upadku, to jest od rozbiorów, poprzez kolejne zrywy powstańcze, do pierwszej wojny światowej i do odzyskania niepodległości w 1918 r.
Zdjęcia z akademii można obejrzeć w albumie Akademia - Święto Niepodległości.
 
 
 
Parking - Wszystkich Świętych 2019
Podtrzymując wieloletnią tradycję, w uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada 2019 r., Samorząd Uczniowski zorganizoawał parking dla gości odwiedzających groby swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku.
Od godziny 10.00 ekipa obsługowa oczekiwała na gości. Fot. Kacper Siejka
To i kilkanaście zdjęć pokazujących pracę uczniów oraz jej efekty można obejrzeć w albumie Parking - 1 listopada 2019.
 
 
 
Odwiedziny cmentarzy
Na cmentarzu parafialnym w Drobinie pochownay jest przedwojenny kierownik Szkoły Powszechnej w Rogotwórsku Józef Kościuch.
 
W środę, 30 października 2019 r. uczennice klasy ósmej Ewelina Tręmbińska i Zuzanna Wierzbicka wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, paniami Idalią Dymek i Anetą Krysińską uporządkowały jego grób, postawiły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka lat temu grób został zdewastowany. Wyrwane zostały stalowe pręty z obramowania grobu. Sprawca prawdopodobnie sprzedał je w punkcie skupu zlomu. Dyrektor szkoły zgłosił sprawę policji.
Te i kilka innych zdjęć wykonanych przez panią Anetę Krysińską podczas pobytu delegacji szkoły na drobińskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.
W czwartek, 31 października, dzieci z Punktu Przedszkolnego i uczniowie klasy trzeciej, wraz ze swoimi paniami, wybrali się na spacer po cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku.
 
 Pomodlili się przy grobie księży proboszczów
oraz zapalili znicze na grobach swoich najbliższych.
Kilkanaście zdjęć wykonanych przez panie Annę Skonieczną i Emilię Sadowską podczas pobytu dzieci przedszkolnych i uczniów klasy trzeciej na rogotwórskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.
 
 
 
Październikowe zajęcia z robotyki
Tematem przewodnim październikowych zajęć z robotyki i programowania było zastosowanie małego silnika (medium motor). Uczniowie złożyli kilka ciekawych urządzeń, w których ten silniczek został zastosowany.

Klikając w powyższe miniaturki można obejrzeć filmiki pokazujące efekty pracy uczniów.
 
 
 
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
W poniedzialek, 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie obecni na uroczystości goście (Burmistrz Miasta i Gminy Drobin oraz Kierownik Referatu Oświaty), dzieci przedszkolne, uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli specjalnie przygotowaną prezentację na temat Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela.

Po prezentacji uczniowie przedstawili satyryczny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem pani Idalii Dymek.
Miłym punktem uroczystości było wręczenie nagrody Burmistrza nauczycielowi wychowania fizycznego panu Marcinowi Gajewskiemu.
Ostatnim punktem programu było przekazanie wierszowanych życzeń dla wychowawców i życzeń dla pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły.
Kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Beatę Brzezińską można obejrzeć w albumie Dzień Edukacji Narodowej - 2019.
 
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 28