Strona główna
Image

Szkoła Podstawowa
im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego
w Rogotwórsku

09-210 Drobin
Tel. 024 26 01 028
e-mail: sprogotw@poczta.onet.pl

 
Akademia - Święto Niepodległości
W piątek, 8 listopada 2019 r., w ostatni dzień zajęć szkolnych przed Świętem Niepodległości, uczniowie starszych klas przedstawili specjalny, okolicznościowy program artystyczny. Kilka minut po godzinie jedenastej nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły. Godzina rozpoczęcia akademii nie była przypadkowa, ponieważ szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Punktualnie o godzinie 11.11 zgromadzeni w sali gimnastycznej
uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn narodowy.
W przygotowanym programie uczniowie przedstawili przebieg najważniejszych wydarzeń z historii Polski od jej upadku, to jest od rozbiorów, poprzez kolejne zrywy powstańcze, do pierwszej wojny światowej i do odzyskania niepodległości w 1918 r.
Zdjęcia z akademii można obejrzeć w albumie Akademia - Święto Niepodległości.
 
 
 
Parking - Wszystkich Świętych 2019
Podtrzymując wieloletnią tradycję, w uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada 2019 r., Samorząd Uczniowski zorganizoawał parking dla gości odwiedzających groby swoich bliskich na cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku.
Od godziny 10.00 ekipa obsługowa oczekiwała na gości. Fot. Kacper Siejka
To i kilkanaście zdjęć pokazujących pracę uczniów oraz jej efekty można obejrzeć w albumie Parking - 1 listopada 2019.
 
 
 
Odwiedziny cmentarzy
Na cmentarzu parafialnym w Drobinie pochownay jest przedwojenny kierownik Szkoły Powszechnej w Rogotwórsku Józef Kościuch.
 
W środę, 30 października 2019 r. uczennice klasy ósmej Ewelina Tręmbińska i Zuzanna Wierzbicka wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego, paniami Idalią Dymek i Anetą Krysińską uporządkowały jego grób, postawiły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka lat temu grób został zdewastowany. Wyrwane zostały stalowe pręty z obramowania grobu. Sprawca prawdopodobnie sprzedał je w punkcie skupu zlomu. Dyrektor szkoły zgłosił sprawę policji.
Te i kilka innych zdjęć wykonanych przez panią Anetę Krysińską podczas pobytu delegacji szkoły na drobińskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.
W czwartek, 31 października, dzieci z Punktu Przedszkolnego i uczniowie klasy trzeciej, wraz ze swoimi paniami, wybrali się na spacer po cmentarzu parafialnym w Rogotwórsku.
 
 Pomodlili się przy grobie księży proboszczów
oraz zapalili znicze na grobach swoich najbliższych.
Kilkanaście zdjęć wykonanych przez panie Annę Skonieczną i Emilię Sadowską podczas pobytu dzieci przedszkolnych i uczniów klasy trzeciej na rogotwórskim cmentarzu można obejrzeć w albumie Odwiedziny cmentarzy.
 
 
 
Październikowe zajęcia z robotyki
Tematem przewodnim październikowych zajęć z robotyki i programowania było zastosowanie małego silnika (medium motor). Uczniowie złożyli kilka ciekawych urządzeń, w których ten silniczek został zastosowany.

Klikając w powyższe miniaturki można obejrzeć filmiki pokazujące efekty pracy uczniów.
 
 
 
Obchody Dnia Edukacji Narodowej
W poniedzialek, 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie obecni na uroczystości goście (Burmistrz Miasta i Gminy Drobin oraz Kierownik Referatu Oświaty), dzieci przedszkolne, uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli specjalnie przygotowaną prezentację na temat Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela.

Po prezentacji uczniowie przedstawili satyryczny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem pani Idalii Dymek.
Miłym punktem uroczystości było wręczenie nagrody Burmistrza nauczycielowi wychowania fizycznego panu Marcinowi Gajewskiemu.
Ostatnim punktem programu było przekazanie wierszowanych życzeń dla wychowawców i życzeń dla pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły.
Kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Beatę Brzezińską można obejrzeć w albumie Dzień Edukacji Narodowej - 2019.
 
 
 
 
Się gra się ma Bezpieczny Playroom!
Się gra się ma Bezpieczny Playroom! to nazwa akcji i zarazem konkursu firmy Advalue sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest stworzenie szansy dla placówek oświatowych na pozyskanie nowoczesnych gier planszowych i naklejek na ściany świtlicy oraz promowanie bezpiecznego zachowania uczniów. Z inicjatywy pani Wioletty Woźnickiej świetlica Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku zgłoszona została do tej akcji.
Zgłoszone świetlice podlegają swoistej ocenie internautów poprzez oddawanie na nie głosów. Głosowanie rozpoczęło się 10 października, a zakończy 29 listopada 2019 r.
Z pełną treścią regulaminu akcji można zapoznać się klikając w poniższy link.
Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, znajomych i przyjaciół szkoły prosimy o oddawanie głosów na świetlicę Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku. W bocznym panelu strony znajduje się link Głosuj na świetlicę lączący bezpośrednio ze stroną głosowania.
 
 
 
Wycieczka do Płocka

We wtorek, 8 października 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI, wraz z paniami Martą Berdyńską, Idalią Dymek i Sylwią Prymuszewską pojechali na wycieczkę do Płocka.

Pierwszym punktem programu był film w kinie Helios "Był sobie pies 2". Opowiadał on o przyjaźni człowieka z psem i dostarczył wielu wzruszeń zarówno dzieciom, jak i opiekunom.

Kolejnym punktem programu były zajęcia warsztatowe w Manufakturze Czekolady.

Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak pozyskuje się owoce kakaowca. Następnie mieli możliwość je spróbować i wypić kubek gorącej czekolady. Największą atrakcją było własnoręczne przygotowanie tabliczki czekolady, którą każdy uczestnik mógł zabrać do domu.

Ostatnim punktem programu była lekcja w Muzeum Mazowieckim na temat obyczajów obowiązujących w XIX wieku. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia dostępnych wtedy przedmiotów codziennego użytku oraz przyjrzenia się zaaranżowanym wnętrzom domowym.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w albumie Wycieczka do Płocka - październik 2019.

 

 
Ważne informacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć
Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Rogotwórsku w roku szkolnym 2019/2020 są:
1. Dni egzaminu ósmoklasisty:
  • wtorek, 21 kwietnia 2020 r., egzamin z języka polskiego,
  • środa, 22 kwietnia 2020 r., egzamin z matematyki,
  • czwartek, 23 kwietnia 2020 r., egzamin z języka angielskiego.
2. Piątek, 12 czerwca 2020 r., dzień po święcie Bożego Ciała.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r., Poz. 1603), określa ile dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych może ustalić dyrektor szkoły. Rozporządzenie to określa również bardzo dokładnie, w jakie dni zajęcia dydaktyczo-wychowawcze mogą się nie odbywać.
 
Dzień Edukacji Narodowej
Termin i organizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej określa Art. 74 ustawy Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r., poz. 697).
Jego treść jest następująca:
"W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."
Warto w tym miejscu podkreślić, choć zapis jest oczywisty: to w dniu 14 października, a nie dzień wcześniej albo dzień poźniej ma być obchodzone to święto. I ma być to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, a nie szkolnych.
W Szkole Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku program obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest następujący:
  • Godz. 10.00: początek uroczystości: wprowadzenie sztandaru, hymn państwowy, hymn szkoły.
  • Ok. godz. 10.10: prezentacja na temat Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela.
  • Ok. godz. 10.40: satyryczny program artystyczny przygotowany przez uczniow pod kierunkiem pani Idalii Dymek.
  • Ok. godz. 11.00: wiersze z życzeniami dla wychowawców i życzenia dla pozostałych nauczycieli i pracowników szkoły.
  • Ok. godz. 11.30: posiłek dla uczniów.
  • Godz. 12.00 odjazd autobusem. Rozkład poniżej.
 
 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 88 z 97